Sayfa 394/1001 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494894 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 3,145 - 3,152 arası.

Konu: Viop - XIV

Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    Yerinde bir karar oldu , birkac hafta tikilsinlar yoksa attaya gidenlerin büyük cogunlugu yaşlılar oluyor çin de İtalya da gördük

.
    Orada kastım müstakil evler yerine apartmanlara tıkmaktı. İnsanlar bazen uğraşacak toprak arıyor anlamında

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by beta_ Yazıyı Oku
    Lokanta ve restaurantlarda sadece paket servisi yapılabilecek. Oturup yemek yassah
    ben bugun akşam yedim dışarıda. yeni mi çıktı yasak? uzun bir süreligine son kez yedigimi bilsem en azından güzel bir menüyle tadını çıkartarak yerdim. sıgır gibi tıkınıp döneri kalktım.

3. Aslında griplerin tamaminda yaşlılar risk altında ama bu grip solunum yollarına saldırdığı için onlar açısından daha bi tehlikeli

Aynı zamanda kronik kalp damar ve solunum sistemi rahatsızlıkları olanlar yaşı ne olursa olsun yoğun risk altında

bahçeli evlerin olsa.. şehirleri üst üste yaşanılan ucubeler yapmasan.. bu süreçleri çok daha rahat atlatırsın.. en azından kendi bahçene çıkabiliyor olman lazım..

tv de doktor bu duruma dikkat çekti, uzun süre evde kalan insanların farklı sorunları ve hastalıkları nüksedeceğini belirtti..

şu anda tam karantina olduğunda uzun süreli sorunlar çıkmaya başlayacak.. ve buna benzer salgınların olma olasılığı arttı önümüzdeki dönemde.. bu mevcut salgının bile ne kadar süreceği belli değil..

toplumlara tam bir format atılması gerekecek.. belki her şeyi yeni baştan yapmak kurmak gerekecek..

avcılıktan tarım toplumuna geçişte benzer süreçler olmuştu.. ilk önce yaşadığın yer.. ve bunu güvenli kılmak..yeni şehirler şart..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5. Virüs henüz yokken, yani borsa 84-87 lerdeyken çimento hisseleri ve bankalar şimdiki seviyelerden en az %30- 50 ucuzdu..hisse bazında daha o aşamaya bile gelmedik..en kötü ihtimal bist100 için 72.00 ve 58.00 e kadar kriz senaryosu çalışabilir..58.00 Aşağısı ise teknik çöker diyebiliriz.
     Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    Hala olayın vahammiyetini anlayamadı çoğu arkadaşım...

Çok bakarım tekniğe ama bir haftadır bıraktım, ekonomi duvara çarpmış ne desteği???

THY forumunda ziraat biraz talimatla laf aldı diye bir umut gördüm.sadece bugün 46 ülkeye yasak gelmiş.onu da bosverin kimse burnunu sokağa çıkarmak istemiyor kim biner uçağa???

Otomobil,gyo.,çimento,sanayi...kim ne satabilir ki şu ortamda??? Sıfır ciro dünya kadar gider ne olur bilançolar???

Bu olay çok vahim...düşük dediğiniz bu seviyeler bir hsfta sonra uzak ufuklarda kalmış olabilir...

Ciddi ciddi hesap zamanı...

6. Simdi diyelim sokaga cikma yasagi geldi. Bizim apartmanin, 3 daire zaten, bahcesine cikabilyormuyuz. Yoksa o da mi yasak.

7.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Yani isin varacagi yer orasi. Hava iyi olsa bari de balkona neyim cikabilsek.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Acil sokağa çıkma yasağı ilan edilip kullanılabilir durumdaki boş tüm binalar karantina alanı olarak kullanılmalı.

Hastaneler normalde de tıklım tıklımdı istanbul'da. İmkanı yok yetmez artık.

Sayfa 394/1001 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494894 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •