Sayfa 2/26 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 207 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Corona Günleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    finike
    Gönderi
    1,376
    aslında daha radıkal karar alınmalıydı.diye değerlendiriyorum..italya hiç kimsenin istemediği bir durum.her aile kend,lerini izole edebilmeli..evde oturmak çok sıkıcı..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    finike
    Gönderi
    1,376
    bu virüs krizi sonuçta toplumun çoğunluğunu etkileyecek.en çokda dar gelirli sabit maaşı olmayan günlükçü işlerle çalışan insanlar çok iş yeri kapandı..sigortasız çalışıp evine ekmek götürme derdinde olan insanlara Allah kolaylık versin.kira elektrik su zorunlu masraflar hiç kolay değil..

3. 10 yıldır home office çalıştığım için benim için çok değişen bir şey yok... Haftasonları çıkardık hanımla dışarı, bu haftasonu çıkmayacağız.... Tek fark o şu halde... Alışveriş işini de sanal marketlerden hallediyoruz, zaten her hafta söylerdim de meyve sebze ve etleri gidip kendim seçerim normalde... Bu hafta onları da sanala bıraktık...

Stok olarak da abartmadım, her hafta ne alıyorsak onu aldık. Sadece birer paket fazladan ekledim mercimek pirinç konserve gibi ürünlerde... Ama bizim hanım zaten hep az biraz stoklu gider. Yarın tam bir sokağa çıkma yasağı gelse evdeki malzemeler taze meyve sebzeler ilk haftada bitse de kalanı 3 hafta götürür bizi ama bu bizim normal halimiz zaten...

Maske kolonya vs vs almadık ama hanımın stoğunda neden aldığını bile bilmediğim 5-6 maske var fi tarihinden kalma, dolapta bir kenarda duruyor lazım olursa diye. Kolonya da var yarım şişe ama eve giren çıkan olmayınca zaten kullanmıyoruz. Antibakteriyel sabun var bolca, onla yıkıyoruz elleri gerektikçe...

Yani bizim için aslında hayat normal seyrinde şu anda, hanım genelde yürüyüşe çıkar sahile haftada 3-4 kez; o sıkılıyor evde. Ama sıkıntıdan patlamayı mı tercih edersin koronayla mı şansını denemek istersin deyince evdeki bisiklete ve pilatese ağırlık verdi...
    Son düzenleme : Desperado; 21-03-2020 saat: 00:51.
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Salgın filmini izleyin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    FB.C.Bursa
    Gönderi
    838
    Cumartesi gununden bu yana Hanimla disariya cikmiyoruz. Pazartesi Kizim isyerine gitti geldi, 15 gun evden calisacak. Eve kimseyi kabul etmiyoruz. Mecbur kalmadikca cikmaya niyetimiz yok. (gecici bir sure Amerikadayim.)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    FB.C.Bursa
    Gönderi
    838
    italyadaki virus gelisimi sonrasi Turkiyedeki rakamlarin ilerlemesi korkunc, cok dikkatli olmak lazim.

7. Bu hiçbir geliri kalmayan insanları düşünmekten gözüme uyku girmiyor neredeyse. ne yiyip ne içecekler? faturalarınızı merak etmeyin, online ödersiniz dediler ya, helal olsun dedim, işte Devlet bunun için var. Efendim, Kanada Başbakanı 82 milyar dolar mı ayırmış? Vay dıjj gujj vaayyy... Bizim reyiz düşünüyodur bizim için bişeyler. Bak konutlarda kredilendirme oranını nasıl yükseltti peşinatı düşürdü? Yaaa, gel de ömrüne dua etme. Her attığı adımla vatandaşını düşünüyor. Hem SGK primleri vs de bi kaç ay ertelendi, daha naaapsınlar?

Bizim evde bir iki günlük yiyecek var, kolonya yarım şişe, 1 paket fi tarihinden kalma maske eldiven var, bir de 5 kişiyiz annem 95 yaşında o kesin gider bu yakınlarda, çocuklara bişey olmasın da, belki ben de giderim yaşım müsait ama aman karıma bişey olmasın. Allah hepinizi korusun!

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Çalıştığım şirket, tatil karar almadığı için, hala hayatın içindeyim ama bir yandan da şahsi olarak, hafta sonları, yeni dönemin keyfini çıkarıyorum.
    En başta, her hafta sonu, eşim ve çocuğum tarafından, haydi gezmeye gidelim tacizlerinden kurtulmanın sevincini yaşıyorum.
    Ekstra AVM gezilerinde, her hafta sonu yaptığım, gereksiz masraflardan kurtulmanın, bütçemi denkleştirmenin keyfini yaşıyorum.
    Cuma akşamı eve girip, pazartesi sabahına kadar, bol bol film seyretmenin, rahat rahat Nat Geo Wild izleminin keyfini yaşıyorum.
    Gökyüzünde, uçaklardan çok, kuşların daha rahat uçmasının mutluluğunu yaşıyorum. (tam da göç dönemlerine denk geldi)
    https://www.denizhaber.com/eskisehir...di-h85213.html
    https://www.denizhaber.com/cevre/pel...di-h85215.html
    Ekonomik krize yüzde yüz nakitte girmenin keyfini yaşıyorum.
    Afrika gunularının, zebraların, antilopların aşırı çoğalması tehlikelidir, bu yüzden yırtıcılar çok önemlidir tezleri bilimsel bir gerçek olduğu halde, insanların, 7 milyara dayandığı bir dünyada, kendileri dışında bir düşmanı olmadığını da düşünürsek, insanların sürekli çok çocuk yapmasını öneren politikacılar varken, doğanın ve dengenin en büyük düşmanı insanı, kim dengeleyecek derken, virüsün ortaya çıkmasının şaşkınlığını yaşıyorum.
    Virüsün, gençlerden ziyade, az çalışıp çok kazanan, 20 yıl çalışıp, 40 yıl emekli maaşı alan boomer kuşağını vurmasının tesellisini yaşıyorum.
    Devasa ülkelerin, devasa şirketlerin, görünmeyen bir virüs karşısında çaresizliklerini gördükçe, belki insanoğlu akıllanır umudunu taşıyorum.
    Venedik kanallarının temizlendiğini, tüm dünyada havanın temizlendiğini gördükçe, virüsün yerküre ve hayvanlara inanılmaz bir iyilik yaptığını düşünmeden edemiyorum.

Bu dünyayı insanlar kirletti, virüsler temizleyecek gibi görünüyor.

Sayfa 2/26 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •