Sayfa 6/26 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
Arama sonucu : 207 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Corona Günleri

Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    ekşisözlük bu konuda ne kadar bilimsel bir kaynak bilemiyorum... ama 9 yıldır kullandığını söyleyen biri şunu yazmış...

yaklaşık 9 senedir kullandığım lupus ve romatit artrit için kullanılan aslında antimalaryan(sıtma) için kullanılan ilaç.
    romotologlar derneğinin yaptığı açıklamaya göre de eğer romatizmal hastalığa sahip ve bu ilacı kullanıyorsanız, coronaya karşı normalden biraz daha dirençli olabilirmişsiniz. fakat romatizmal hastalığa sahip değilseniz sakın kullanmayın zira yan etkileri öyle hafifsenecek tarzda değil.

şurdan da bakabilirsiniz yan etkilerine..

https://www.ilacrehberi.com/v/plaque.../yan-etkileri/

yani dediğim gibi, çok çaresiz kalırsanız kullanılabilir elbette ama aspirin gibi kafanıza göre alıp içilebilecek bir şey değil bu ilaç...
    Bu aspirin değil , bu ilacı kullanmadan önce bazı testlerede ihtiyaç var ama Fransa da bu ilacı kullanmaya başladılar , ABD de FDA bu ilacın kullanımına 19 Martta onay verdi... Bazı ülkelerde hem bu hemde HIV -SARS için geliştirilmiş antiviral ilaçlarla tedavi yürütülüyor.... Sonuçlar da oldukça memnun edici...

2. Dün keşfedilmiş bir şey değil sonuç olarak, yıllardır piyasada olan bir ilaç.. Buna rağmen abd ve fransa da dahil olmak üzere hala her gün binin üzerinde insan ölüyor dünyadan ve sayı düşmüyor aksine artıyor...

Ne zaman günlük ölümlerde azalmalar görürüz, o zaman ümitlenebiliriz... O zamana kadar bu tür "mucize ilaç" haberlerine mesafeli ve şüpheci yaklaşırım ben...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Yakınımda bu ilacı kullanan var.
    Yan tesir dolayısıyla yılda 1 göz muayenesine gitmekte.
    Eklem romatizması hastası.
    İki hafta öncesine kadar kadar aspirin gibi reçetesiz satılıyormuş.
    Bu haberlerden sonra reçeteye bağlanmış, milletin talanından kalanlar devlet tarafından da toplatılmış.
    1 haftalık ilacı kalmış.

Hammaddesi kinin.
    Yeter ki şifa olsun, kısa sürede bolca üretilir. Diye ummaktayım.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

En önemlisi......

italyada yeni hasta sayısında da bir azalma olmuş.

dün 6557
    bugün 5560

bu iyi bir gelişme...
    inşallah yarın akşam yeni hasta çok daha az gelir hastahanelere....
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

İspanya da da 900 kişi kadar azalmış yeni, hasta sayısı....

DÜN.... 3925
    BUGÜN... 3107

Almanya da bile 166 kişi kadar azalmış yeni hasta sayısı.....

dün 2516 - bugün 2350

Azithromycin +hydroxycloroquine beraber kullanıldığında tadavi süresi 6 gün oluyormuş ve hasta tamamen iyileşiyormuş....

Ayrıca bu gün whatsup gruplarından gelen fransızca bir video da 2003 yılında Sars-CoV-2 (Covid-19 yeni ismi)aşısı için AB de patent başvurusu yapıldığı 2010 ve 2017 de güncellendiği ; fare tavşan ve insan deneyleri başarılı olduğu yani kısaca aşının patenti alınmış ve hazır olduğuna dair videolar var...

Bakalım bu işin sonu nasıl olacak....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    finike
    Gönderi
    1,376
     Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Dün keşfedilmiş bir şey değil sonuç olarak, yıllardır piyasada olan bir ilaç.. Buna rağmen abd ve fransa da dahil olmak üzere hala her gün binin üzerinde insan ölüyor dünyadan ve sayı düşmüyor aksine artıyor...

Ne zaman günlük ölümlerde azalmalar görürüz, o zaman ümitlenebiliriz... O zamana kadar bu tür "mucize ilaç" haberlerine mesafeli ve şüpheci yaklaşırım ben...
    selamlar saygılar.bende yazdıklarınıza katkıda bulunmak istiyorum.bende yaklaşık 3 yıl kullandım.izmir tepecik araştımadan değerli doktorum Ali taylan hoca vermişti her yıl göz kontolü yaptırmamı söyledi çok yakından ilgi alakasını gösterdi.romatid artrid durumu çok ağrılarım vardı.sonuçta kullandım..iki yılı aşkın süredir ilaç kullanmıyorum..herkese sağlıklı hayatlar diliyorum.koşup oynayabilmek gülebilmek herşeyden önce ağrısız sızısız bir hayat en büyük zenginlik..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    finike
    Gönderi
    1,376
    gelen sayılar umarım düşüş eğilimli olur.yoksa bir hafta 10 gün sonra insanlar bunalım takılacak..evde kalmak kolay değil..sosyal hayat durmuş durumda..şehirdeki hayat hepten zor..

ben torunları aldım sessiz sakin bir ortama araziye çıktık..toruna salıncak yaptım..3-4 saat oyalandık..bir yerden sonra ordada sıkılıyorsun..

Sayfa 6/26 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •