Sayfa 7/26 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 207 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Corona Günleri

Nurettin Akçay
    @akcay_nuri
    ·
    2s
    Çin'den son rakamlar

-Çin'de bugün 9 kişi hayatını kaybetti.
    -Hayatını kaybedenlerin hepsi Hubei'den.
    -Vak'a sayısı 39 kişi arttı. 39 vak'anın tamamı yurt dışı kaynaklı. Çin'den hiçbir vak'a yok.
    -Vuhan'da 14 gün yeni vak'a görülmezse karantina kaldırılacak. 5. gün oldu.

https://twitter.com/akcay_nuri
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3672 test
    293 yeni vak'a
    Test sayısı hayli artmış, yeni hasta sayısı az artmış.
    Dün 289 yeni vak'a vardı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Objektif Yazıyı Oku
    Coronavirüsün her yere yayıldığı bugünlerde ne yapıyorsunuz?
    Çalıştığım şirketin uzak doğu operasyonları da bana bağlı ekip tarafından yürütüldüğü için o bölgeye seyahatlerim oluyordu. Bu sebeple, Şubat ayının ilk iki haftasını Amerika'da (kendi isteğimle) ev karantinasında geçirdikten sonra, planlı izinimi bir ay erkene çekerek yurda döndüm. Yurda dönünce dış dünya ile minimum temas ederek, Andırın ilçesindeki yayla evinde iki haftalık bir karantina daha uyguladık kendimize Sıkıntı çıkmayınca, şahsi otomobil ile karayolundan İzmir'e döndük.

Kendi isteğimle geçirdiğim bir aylık karantinadan sonra şimdi de zorunlu karantina sebebiyle eve kapandık.

Çok sıkıldım, çook....

Ama hanımın da dediği gibi, can sıkıntısı, solunum sıkıntısından daha iyidir..

Bu süre içerisinde çalıştığım şirket için Covid-19 Günleri sonrası için teknik strateji planlaması üzerine raporumu tamamladım ve dün gece 72 sayfalık raporu vpn üzerinden ilgililerle paylaştım. Bir iki hafta da diğer yöneticilerin yazıp paylaştıkları raporları okumak ve değerlendirmekle geçecek gibi görünüyor. Belki bir kez daha telekonferans yaparız diğerleriyle.

İşte böyle.

Evde yiyecek var mı. Var.

Kolonya var mı. Var.

Alışveriş sıkıntısı var mı. Yok. (Yakınımda marketler var, sebze meyve süt peynir tedariğimizi sağlayan çiftçi arkadaşlarımız var. Kasabım da et gönderiyor istediğimde.)

Yani.... Şimdilik sorun yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Bir de, üç gece Sağlık çalışanarımızı alkışladık balkondan.

Ve alkışlarken düşündük.

Sağlık çalışanlarımız en güçlü alkışı hakediyor ama..... Alkış hakeden başka insanlarımız da var.

Market çalışanları, çöplerimizi toplayan temizlik emekçileri, işleri artan polislerimiz, zabıtalarımız. Görevi başında özveriyle bekleyen itfaiye emekçileri. Hayatın bir şekilde devam etmesi için fedakarlık gösteren toplu taşıma çalışanları. gibi gibi.....

Ve dahi, (en önemlisi bence ) bundan sonraki süreçte en çok ihtiyaç duyacağımız çiftçilerimiz, gıda üreticilerimiz.

Hepsine alkış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Corona Günlerinden bir fikrimi paylaşayım.

Bu süreçte yeni yeni kavramlar ortaya çıktı.

Sosyal Medya, Sosyal Mesafe, Sosyal Temas, Sosyal İzolasyon, Sosyal Tercih gibi.

Düşünmeden ededim..

Kapitalizm çökecek, Sosyalizm mi gelecek ne.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Bir de..... Şu "kuru yüzeylerde virüs barınamaz" açıklamasını yapan uzmanı elime geçirirsem kuru fasulye tenceresini kafasına geçireceğim.

Uyarıyı ciddiye alan hanım, iki güne bir kuru fasulye pişiriyor.

Yeter artık yav.. Gaz yapıyor gaz..

7. Corona, sars cov-2 adı her neyse insanı korkutuyor. Mümkün olduğunca dışarı çıkmıyoruz ailecek. Bir kez dışarı çıktık onda da ormana gittik gunesli bir günde o kadar son bir 9 gündür. Bir de dün arabayla boş yollarda gezip bir çay kenarında eylendik birazcık. Onun haricinde aile büyükleri,akrabalar,dostlar ve arkadaşlar ile ancak telefonda görüşüyoruz. İhtiyaçlar için dışarıya sadece ben çıkıyorum.

Beni asıl korkutan 3,5 ay önce kızımın geçirmiş olduğu epileptik nöbet.

İkinci bir nöbet geçirirse epilepsi tedavisini başlaması lazım ve en büyük korkum sağlık sisteminin felç olması.

Doktora, ilaca ulaşamamak falan.

Hayat bir şekilde akıyor, idare etmeye çalışıyorum. Şunu anladım ki hayattaki en büyük teselli sevdiklerinin sağlıklı olması.

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

8. Bizim komşu 5 gündür Corona tanısıyla hastanede yatıyor. Eşi ve çocuğu evde kendilerini karantinaya aldı, arayan soran olmamış. En son dün eşi aile hekimini aramış bize neden test yapmıyorlar diye, aile hekimi de sırf bu mahalleden 80 den fazla kişiyi aramam lazım bekleyin arayacağım demiş.

Ara sıra markete gitmek için çıkıyordum artık o da bitti.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

Sayfa 7/26 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •