Arama sonucu : 7 madde; 1 - 7 arası.

Konu: defter degeri 2 tl olan hisseyi 40 tlden alan adam

1. defter degeri 2 tl olan hisseyi 40 tlden alan adam

defter degeri 2 tl olan hisseyi 40 tlden alan adam
    investing sitesinde bazen yorumlara bakıyorum adamlar defter degeri 2 tl olan hisseyi 40 tlden almışlar 20 tl civarına dusmus diye aglıyorlar.

bilanço gelir tablosuna baksan ordada pek karlı bir şirket degil yani kar etsende çok yavaş bir artış sözkonusu. temettu verimide yuzde 1 lerde bile sayılmaz.
    bu başlıkta birazda bu konuyu konusalım istedim laf lafı açar.
    Forumda yazdıklarım yatırım tavsiyesi degildir adamı hasta etmeyin....

2.  Alıntı Originally Posted by novek Yazıyı Oku
    defter degeri 2 tl olan hisseyi 40 tlden alan adam
    investing sitesinde bazen yorumlara bakıyorum adamlar defter degeri 2 tl olan hisseyi 40 tlden almışlar 20 tl civarına dusmus diye aglıyorlar.

bilanço gelir tablosuna baksan ordada pek karlı bir şirket degil yani kar etsende çok yavaş bir artış sözkonusu. temettu verimide yuzde 1 lerde bile sayılmaz.
    bu başlıkta birazda bu konuyu konusalım istedim laf lafı açar.
    Tire yi 10 lardan tsporu 9 lardan alanlar bunlardan mi bahsediyorsunuz

3. hisse ismi vermiyorum genel olarak çok buna benzer örnek var. sadece hangi psikolojiyle alıyorlar bunu merak ediyorum.
    Forumda yazdıklarım yatırım tavsiyesi degildir adamı hasta etmeyin....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,192
     Alıntı Originally Posted by novek Yazıyı Oku
    hisse ismi vermiyorum genel olarak çok buna benzer örnek var. sadece hangi psikolojiyle alıyorlar bunu merak ediyorum.
    hayırlı olsun
    psikolojinin en önemlisi abi çok kazandırıyor. geçen hafta aldı bir tanıdık parayı ikiye katladı gibi söylemler... tabii benim gibi yaşlılar ya macera aramayalım hissemiz en azından baş ağrıtmasın diye hep kazanamayanlar grubunda oluyoruz...

5.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    hayırlı olsun
    psikolojinin en önemlisi abi çok kazandırıyor. geçen hafta aldı bir tanıdık parayı ikiye katladı gibi söylemler... tabii benim gibi yaşlılar ya macera aramayalım hissemiz en azından baş ağrıtmasın diye hep kazanamayanlar grubunda oluyoruz...
    Evet katılıyorum.

Alıntı Originally Posted by novek Yazıyı Oku
    hisse ismi vermiyorum genel olarak çok buna benzer örnek var. sadece hangi psikolojiyle alıyorlar bunu merak ediyorum.
    HUBVC investingden okumak lazım müthiş mürütleri var. ama şirket yok

7. Merhaba üstadlar
    Doğru söylüyorsunuz ama ben 101.000 endekste defter değerinin 3 te hatta 5 te birini hisse aldım. %30 a yakın zarardayim. Pul değerine düştü halen satıyorlar.
    Halkb,ekgyo,edip,escom.

Zarar bana göre fazla.Kol kesmeyi geçti.Bu durumda zarar çıkana kadar beklemekten daha iyi bir yol var mı?
    (Sat/al vs basaramiyorum,aksine lot azalıyor onu yaparsam)
    Teşekkürler

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •