Sayfa 11/27 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 211 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Dolardan Çıkınca Ne Yapmalı?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    O kadar naif ve safsiniz ve bati kulturune o kadar hayransinizki bu foto ve haberlerin propaganda oldugunu idrak edemiyorsunuz
    Daha Osmanlı kurulmadan Magna Carta 'yı olan etmek de siyasi propaganda olabilir aslında.

Ama onlar kıçını yıkamıyor.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Daha Osmanlı kurulmadan Magna Carta 'yı olan etmek de siyasi propaganda olabilir aslında.

Ama onlar kıçını yıkamıyor.
    O kicini yikamayanlardan kalan ve Türkiye'nin her tarafinda bulunan harabelerin umumi tuvaletlerine bir baksinlar.
    Adamlar yarim cember seklinde insanlar hem muhabbet etsin, hem de s.csin diye binlerce yil önce ne kenef yapmislar, ki muhtesem bir sey.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Emperyalist devletler iş kendi anayurtlarini korumaya gelince genelde pek başarılı olamazlar. Kendilerini feda edecek ulus olma bilincinde insan bulamadıklarından olsa gerek. İngilizler tüm bolunmuslukledine karşın bunu basardilar... Atatürk'un dehasina hayran iyi bir liderin yönetiminde...

Neyse..Tarih başka bir sistem, gugullayarak sadece olayları öğrenirsiniz..bütünü görmek biraz tahsil ya da özel uğraş ister...Ucuz ev ya da arsa bakmakla da ilgisi yoktur.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    O kicini yikamayanlardan kalan ve Türkiye'nin her tarafinda bulunan harabelerin umumi tuvaletlerine bir baksinlar.
    Adamlar yarim cember seklinde insanlar hem muhabbet etsin, hem de s.csin diye binlerce yil önce ne kenef yapmislar, ki muhtesem bir sey.
    Ezikliği gidermek için dillere pelesenk olmuş şeyler işte.

- Ama sen parfümün neden icat edildiğini biliyor musun ?
    - peki ya vals?
    - Ahlaksızlık diz boyu kardeşim. 13 yaşında kızlar şöyle böyle yapıyormuş. ( kendi ülkesinde gelin olur halbuki )
    ..........

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Simdi de camiye gidebilmek için; kıçını yikamayan, domuz eti yediği için karısını kıskanmayan, karısı kendisine helal olan , ahlaksız, kafir Batilıların aşı bulmasını bekliyorlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Devlet denen organizasyon, işte böyle günler için var.

Ne kadar organize olduğunu, kurumsal altyapısının ne kadar yeterli olduğunu, eğitimli kaliteli vatandaşların ne kadar gerekli olduğunu böyle günlerde anlıyoruz.

Devlet vatandaşının sağlığını, güvenliğini, evinde tenceresini, sofrasında ekmeğini böyle günlerde tartışılmaz bir kesinlikle sağlayacak. İmkanı olmayanın yanında duracak.

Yine devlet dediğimiz, genetik olarak babalığı yakıştırdığımız bu kurumlar üstü kurum, geleceğimizi planlayacak. Tarımı , hayvancılığı, yaşamsal önemdeki sektörlerin kurumlarını, kesintisiz üretim için planlayacak. Bu sektörlerin hammaddelerini ve gereksinim duydukları hemen her şeyin sağlanması ve sürekliliği için çok önceden gerekli kontratları yapacak.Halkın temel gereksinimleri olan her türlü maddelerin temini ve muhafazası, çarçur edilmeden gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması huzur ve güven için önemli.

Hep söylüyoruz...Dünyada konjonktürün en uygununda yönetimde bulunan bir parti ve onun yöneticileri bu ülkenin hemen her konuda kendine yeterli olmasını küçümsediler. Samanın ıthalineitiraz edenleri, sonradan görmeler gibi "paramız var ki ithal ediyoruz" diyerek el parasıyla hava attılar.

Şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere.

O bir çok şehirde gördüğümüz TMO ne ait dev tahıl silolarında devlet olarak kaç günlük stokumuz var acaba?

Vietnamın pirinç , Rusyanın tüm tahılların ihracatını yasakladığını duyduk.

Paran olsa bile yiyecek bulamayabilirsin.

Kendine yetmeyen Türkiye yöneticinin hep övündüğü 82 milyon nüfusu ve 4-5 milyon göçmeni nasıl beslemeyi düşünüyor acaba?

Doğrusu korkarak merak ediyorum.

Ahmetg Guest
    Entelektüel üzerine İngiliz bir hoca sordu "sende eğitim yılı kaç?", "12 temel eğitim, 5 lisans, 3 uzmanlık, 4 doktora, toplam 24 sene" dedim,"Yok, öyle değil, sen 1, baban 2, deden okuduysa 3, gibi"," 2 dedim, ben ve babam" dedim. "Bizde 17. dedesine kadar okumuş olan var" dedi.

8. Arkadaşlar bana soylemek tabiki düşmez ama lütfen en azından bu başlığı ekonomi temelli tutalım. Diğer forumda her konu tartışılıyor ve ne yazık ki kalite günden güne düşüyor. En azından burada Bora bey ve kaliteli yazarlari rahat bırakalım da gerçek gündemi takip etme olanağımız devam etsin. Zaten bilgi kirliliği üst düzey durumda. En azından aklı selim insanların filtrelerinden geçen bilgilere ulaşabilme fırsatımız olsun. Muhakkak herkesin bir fikri var doğru veya yanlış. Ama iddaalasarak doğruyu degistiremiyoruz. Doğa fizik kuralları ile işlemekte ve doğru tek durumdadır. Lütfen biraz daha dikkatli olalım.

Sayfa 11/27 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •