Sayfa 12/27 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
Arama sonucu : 211 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Dolardan Çıkınca Ne Yapmalı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    THY Newyork uçuşlarını durdurmuş doğruysa...

Müthiş bir sezgi örneği...

NY da havalimanında THY uçaklarına saldırmaya başlamış olmalı Corona virüsü...Yoksa kolay kolay vazgecmezdi yöneticiler bu hattan.

Allah akıl fikir versin .Apronda bir deve daha keserler virüse karşı olur biter.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Feyz alıp etkilendiğimiz ABD hisse borsaları dün ginduz seansini oldukça yeşil bitirmiş...Tamam bu iyiye işaret BIST için derken bu kez de ABD futurelari giriyor devreye daha biz seansı acamadan.

Dün gecenin yeşili birden kizariveriyor daha Bistte olmuslari toplamadan...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    ABD nin böyyuk Corona paketi acilacakmis bugün...

Korkarım piyasalar o paketin olumlu yönlerini çoktan aldı kullandı.

4. Baslik cok guzel, takip ediyorum fakat konuyla ilgili mesaj yok. Gercekten dolar cikinca ne yapmali ? Hangi seviyelerden cikis uygun ? Birsey surekli yukselmez. Virus olayi olmasa 6.60i gormezdi buyuk ihtimal. Konuyla ilgili fikirler paylasilsa gercekten faydali olabilecek bir baslik

5. DOW dün 22.552 kapattı. Eğer bu tepki yükselişi ise biraz daha yukarı yolu olabilir. 23.000 civarı. Tepki değilse zaten kriz bitti demektir eski tepelere hızla gidilmesi gerekir. Duran piyasalar, işsizlik artışları, kar düşüşleri vs endekse nasıl yansıyacak göreceğiz. Bende iyi haberin fazlasıyla alındığını düşünüyorum. Yeni bir dip için gerekçe bunlar olacaktır. Ancak asıl gerekçe bir süre sonra paketin yetersizliği üzerinden gündeme gelebilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Başlık blog falan değil.

Bir Üstadı azam muazzamın eğleştiği, müritlerine ders verdiği, yol gösterdiği yer de değil.

Herkes kendi düşüncelerini yazabilir.

Başkalarından hazırlop beklemeden.

Güne başlamadan düşüncelerim şunlar:

- Düzlük görünmeye başladı mı? Hayır. Katiyetle.

- Corona bitti mi? Bence henüz Çin'in ilk günleri gibi...Daha çok çektirecek korkarım, bize ve de dünyaya.

- Dönelim yatırım araçlarına. Eğer varsa elimizdekileri tutmak gerekir mi? Bist'te hisseler daha uygun yerlere gelebilir mi?
    Bana göre (YTD) BİST'te daha aşağıları var. Öyleyse eldekileri karlı durum olunca çıkarmak mantıklı.

Beklentim ve düşüncelerim açık ve seçik olarak böyle.

Tabii ki herkes kendi kararını verecek. Yanlışlar benim yanlışım olacak. Bana zarar verecek.

Çok kısa vade için de : Eğer ABD nin corona paketi piyasada beklenti yarattıysa, gerçekler alınmış olabilir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Altın çıkacak diyen var.

Altın göçecek diyen de var.

Dolar çıkacak diyen var.

Dolar göçecek diyen de var.

BİST te diğer yatırım araçlarında da durum aynı.

Ekonomiyi etkileyen ve eğer bu yetkinlikte iseniz etkileyecek faktörleri düşünüp, bunların geliş gidiş zamanı hakkında bir temelde kısa ve net bir stratejimizin olması lazım onu bunu okuyup da etkilenip yanlış kararlar vermemek bir yana yaprak gibi savrulmamak için.

Bir strateji (onun parametrelerinin değişmesi durumunda tekrar değerlendirmek üzere) dahilinde kararlı davranmak, bence gerekli.

Yoksa ne karizmatik inandırıcı internet fenomenleri var.

Video yapıp keklik avlıyorlar.

Adamı enayi yerine koyup ben demiştim diyerek.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    ABD'de, Gece seans yeşil, future'lar kırmızı...

Olduk mu tad salçası...

Kolay değil para kazanmak.

Sayfa 12/27 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •