Sayfa 17/27 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon
Arama sonucu : 211 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Dolardan Çıkınca Ne Yapmalı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by naar Yazıyı Oku
    (CNN)The $50 billion airline bailout passed by the Senate will help keep the airlines alive, but it won't solve the industry's most severe crisis in its history.

Çok hızlı başladığı paketin yetmeyeceği söylemleri. Bakalım ne olacak.
    ABD nin elinde tüm borçlu durumuna karşın bir çok olanak var.

Ne gerekirse yaparlar.

Bizim gibi ülkelerin Allah yardımcısı olsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İnsanları korkutma olayının ticarete dönüştüğünü hepimiz örneklerle görüyoruz.

Bu günlerde millete umut ve güven veren haberler paylaşması gereken yandaş medyaya bir bakın.

Özellikle yandaş medya diyorum çünkü zordaki yönetime böyle yardımcı olabilirler.

Dünyadan corona virüs vakaları haritaları veriyorlar.

Kırmızıdan koyu kırmızıya dönüşen. En çarpıcısından.

Corona virüsle ilgili test, bulgu, hasta, ölüm sayıları, dökümleri, karşılaştırmalı tabloları veriyorlar.

Bu konuyla ilgili ne kadar ağır dramatik örnekleri insanların içini karartmak için allıyor pulluyorlar.

O da olmadı dünyaya çarpacak bir meteoru en şok edici örnek görüntülerle kafamıza sokuyorlar.

Yanında uzaylıların istilasından tutun, güneşin yanında dünyadan daha büyük bir uzay gemisinden bize korkutucu görüntüler ve senaryolar veriyorlar.

Neden yapıyorlar bunu?

Bunları bilen vatandaş, bu bilgiyle ne yapacak?

Ne yararı var bu stratejinin?

Eğer 1984 gibi Hayvan Çiftliği gibi bir senaryoya hizmet etmek amacında değilsek...

Corona korkutmasının en büyük sonucu artan baskılar, özgülüklerin kısılması ve hatta çok daha otoriter sistemler olabilir...

Alıntı Originally Posted by cml Yazıyı Oku

Bu grafik umarım uzun süre bakacağımız bir grafik olmaz, olursa da biz hayatta olmayız herhalde.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Corona bize temizliği iyicene öğretmeye başladı.

Millet olarak abdesti en yalapşap şekliyle almaya alışkınız.

Konu ölüm kalım meselesi olunca daha ciddiye almaya başladık el yıkamayı.

Şemalarla, videolarla, renklerle boyanmış ellerle, hiç bir tarafının sabunsuz kalmamasına dikkat ve özen göstererek "iyi ki doğdun" diye bilinen doğum günü marşının baştan sona süresince, bilekler dahil yıkanacak dediler.

Elhak uyduk.

Sık sık dediler. Eyvallah dedik.

Bunlar namazın abdesti gibi bunu da kendi kafalarına göre yorumlayıp laçka etmesinler diye yarım saatte bir dediler.

Emrin olur dedik.

Dün baktım bir prof, bileğe kadar yetmez, dirseklere kadar ameliyat yapacak operatör gibi kollar yıkanacak diyor.

Yavaş yavaş mırın kırın başlar yakında.

Malum bu prof milleti bizi yumuşak gördükçe, yakında, sabunlu liflerle vücudunuzu ovarak günde üç defa boy abdesti alacaksınız derlerse artık şaşırmayacağım.

Tamam da, soğuk suyla demeseler bari.

5. El yıkamanın kademe kademe ilerlemesi, bana şu videodaki virüsün kademe kademe ilerlemesini hatırlattı.

Kafa aynı kafa ne de olsa.

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    https://scontent.fbtz1-2.fna.fbcdn.n...47&oe=5EA52422

Neden kandırılır insanlar?

Amaç nedir?

Hani basit günlük, eğlencelik olsun diye yapılan kandırmacalar değil konumuz.

İnsanı ezelden beri, gerçeğe aykırı olduğunu bile bile, belirli bir strateji ile yapılan kandırmaların, aldatmaların, korkutmaların nedeni nedir?

Bu amaçla büyük büyük kurumlar oluşturup, çokça adam yetiştirip, toplumda ama zorla ama rızalarıyla cemaatler oluşturup (illa dinsel değil) insanların gerçeğe ulaşmalarını neden engellemek isterler?

Peki buna kim mani olacak?

Hangi üst kurum?

Hani şöyle güçlü kuvvetli, elinde yasal imkanlar olan, kodumu oturtan?

Bu tanımla insanın aklına devlet ve onun kurumları geliyor değil mi?

Varsayalım öyle.

Peki devlet ve kurumları da o aldatmacaya gönül vermişlerse ne yapacağız?

Yukarıdaki linkte anlatılan hikayedeki Süleyman, günümüzde gerçekten var mı acaba?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    https://www.youtube.com/watch?v=pCz4...t4pV5wUwNJVCZk

astrolojiye meraklı olanlar için.

Nisan ayı corona açısından önemli...

Nisan ayından sonra neler olacak?

Benim ilgi alanım değil.

Ama bugünlerde alışkanlıarımız ve ezberlerimiz bozuluyor...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Cuma günü seans kapanışından sonra Erdoğan'ın konuşma yapacağını bilseydim kesin elimdekileri karlı zararlı demez satardım.

Çünkü konuşma için hem seans kapanış zamanının dışında bir zamanın seçilmiş olması hem de artık bir kötü haber duyurucusu görevi ifa eden Erdoğan'ın iyi şeyler söylemeyeceğini düşünürdüm.

Nitekim öyle oldu.

Bu son derece olumsuz ifadeler ve yetersiz tedbir ve yardım ifade eden konuşmasının üzerinden bir hafta sonunun geçmesi piyasalara etki açısından iyi oldu.

Yarın daha temkinli bir olumsuzlukla geçecektir tüm gün.

Bu iyimser bir yaklaşım.

Kötücül senaryo ise, artık daha kötü günlerin elle tutulur hale geldiği kaygısıyla borsalarda ciddi satışlar gelmesi ve daha önce denediğimiz 82.000 dipin bir kez daha denenip sonrasında ikili dip mi yoksa yeni dipler mi söz konusu olacak hep birlikte yaşayarak göreceğiz...

Sayfa 17/27 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •