Sayfa 20/27 İlkİlk ... 101819202122 ... SonSon
Arama sonucu : 211 madde; 153 - 160 arası.

Konu: Dolardan Çıkınca Ne Yapmalı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku

Neyse bu benim kitap. Şuan okuyorum. Ama çok uzun .

Daha kitabı okumadan şunu diyebilirim ama yeni sandığımız hiçbir şey yeni değil .
    Yeniyi bu saatten sonra ve bizim bu alt yapımızla ancak uzaylılar getirebilir...

dünyadaki, masal, efsane, hatta fıkra sayısı bile mahdut ve belli.

Neyse ki bir kismimizin hafıza kartı bombosken bir kısmı bir hafta sonra seyrettiği aynı filmi yeni bir film gibi heyecanla izleyebiliyor...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Erdoğan'ın gücümüze güç moralimize moral katan Cuma gecesi konuşmasından sonra piyasalar daha bir coronali günlere ve yakın geleceğe nasıl bir yanıt verecek göreceğiz...

Umut bu fakir coğrafyanın ekmegidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Belirli dönemler vardır hepimiz hatırlarız. Adlarıyla...

Ve o dönemin çocukları adını o dönemden alır.

İkinci dünya savaşından sonra "baby boomer"...

60ların Beat kuşağı.

Bizde 69 kuşağı.

Bu dönemin çocuklarına da korkarım corona çocukları diyecekler.

Umarım antipatik olmazlar.

İzmir'in gevreği, çiğdemi, boyozu, yaşam tarzı, kızı kadar bence apartmanlarının balkonları ve bu balkonlardaki yaşam biçimi de çok ünlüdür.

Coronanın eve kapadığı, bunalttığı insanlarımız, İzmir'in büyük geniş balkonlarının işlevini yaşayarak anlamış oldular.

Anlamsız Juliette tipi serenat balkonlarından ancak burunlarını uzatıp ev halkı sırayla nefes almaktaymış okuduklarımıza göre.

Kuyruklara bir de balkonda sıra bekleme kuyruğu çıkardı bu Corona illeti.

Daha ne icatlar çıkaracak dertli başımıza bakalım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Almanya'nın Hesse eyaletinde 10 yıldır maliye bakanı olarak görev yapan Thomas Schafer'in intihar ettiği belirtildi. Cansız bedeni hızlı tren raylarında bulunan Schafer'in koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan finansal krizden dolayı baskı altında olduğu ve halka sunulacak finansal yardımlar konusunda çaresiz hissettiği belirtildi...

Eğer intihar nedeni doğruysa bu adam da "şerefli yöneticiler" kuşağından olmalı.

Bizim yöneticileri düşününce...

Böyle intihar edecek bir tek aday aklınıza geliyor mu?

Mesela pahalı hediye saatle sembolleşmiş bir bakan vardı.

Geçmiş gün.

Adı neydi acaba?

5. Trump: ABD'de 100 bin ölüm, iyi bir iş çıkardık demektir

Korona virüsü tehdidini hafife almakla suçlanan ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinde 100 bin ila 200 bin insanın ölebileceğini itiraf etti. Trump, "Biz hiçbir şey yapmasaydık 2,2 milyon insanın ölmesi bekleniyordu ama bunun çok altında olan 100 bin ila 200 bin ölümle bu süreçten çıkarsak, iyi bir iş çıkardık demektir" dedi.
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Trump: ABD'de 100 bin ölüm, iyi bir iş çıkardık demektir

Korona virüsü tehdidini hafife almakla suçlanan ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinde 100 bin ila 200 bin insanın ölebileceğini itiraf etti. Trump, "Biz hiçbir şey yapmasaydık 2,2 milyon insanın ölmesi bekleniyordu ama bunun çok altında olan 100 bin ila 200 bin ölümle bu süreçten çıkarsak, iyi bir iş çıkardık demektir" dedi.
    Ömrünce hemen her konuya kar zarar mantığıyla bakan birini devlet adamı yaparsan, insanını da matematik konusu yapar çıkar.

Duygunun zerresini görebiliyor musunuz, hissedebiliyor musunuz söylediklerinde?

İngilizce değil İtalyanca da olsa farketmez hani.

7. İspanya'da salgın krizi nedeniyle çalışanların işten çıkarılması yasaklandı
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

8. Dolardan çıkınca ne yapmalı?

Soruyu okuyunca, şöyle bir yatırımcı profili geliyor gözümün önüne; Bist'e güvenmeyen, mevduat faizinin enflasyonu karşılamadığını düşünen ve Dolara mecbur kalan. Fakat Doların bir yatırım aracı olmadığının farkında ve alternatif bulunca çıkıyor.

Ben bu profile uyuyorum o yüzden yıllarca gayrimenkule yatırım yaptım. İki yıldır nakite dönmüş durumdayım ve eurobond yatırımım var. Şu an bana akılcı tek gelen opsiyon; gelişmiş ülkelerin borsa endekslerine yatırım yapmak. Gelişmiş ülke hükümetlerinin, para pompaladığı ortamda bu şirketlerin orta vadede toparlamama şansı yok. Bizim şirketlerin değerleri de toparlanacaktır ama destek gören gelişmiş ülkeler daha çabuk ve kalıcı iyileşme göstereceklerdir.

Bir diğer tahminim ; Önümüzdeki süreçte Türkiye borç çevirmek için daha yüksek faizle borçlanmak zorunda maalesef. Bu yeni borçlanma senetleri beklenebilir.

Bunlar benim fikirlerim. Gelişmiş ülke borsa endeksine, pratikte ,nasıl yatırım yapılır ? Cevaplarsanız sevinirim.

Sayfa 20/27 İlkİlk ... 101819202122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •