Sayfa 1/27 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 211 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Dolardan Çıkınca Ne Yapmalı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Dolardan Çıkınca Ne Yapmalı?

Dolar başlıklarında yazan kişilerin en çok sordukları soru bu olmalı...

O başlıkları konu dışı yazı ve istemlerle doldurmamak ve de konuyu özelleştirmek adına böyle bir başlık gerekli olabilir...

Dolar, döviz, altın vs yatırımcısı nereden bozdurup nereden hangi yatırım aracına atlamalı?

Hangi piyasa en uygunudur?

Gibi...

Umarım yararlı olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Evet ..Özellikle de logar...

Hadi buyurun başlık hazır...

Yazın döktürün okuyalım...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Ben şahsen artık faizi anlamsız hale gelen mevduatı vadesinde bozarak aracı kurumun fonuna yatırdım.

Mevduattan fazla faiz alıyorum.

Bu arada gözüm BİST'te, betası yüksek, bu krizden az zarar görmüş ya da görecek, hatta güçlenerek çıkacak bazı hisselerde. Onları tespit etmeye çalışıyorum.

Tespit ettiği uygun yerlerden uygun miktarlarda almaya başlayacağım.

Bunun için corona belasına bakıyorum.

O düzelmedikçe piyasa düzelmez malum.

Hisselere girmeye biraz geç kalsak en fazla kardan zarar ettirir...

Düşüncem bu.

4. Başlık hayırlı olsun. Dolardan çıkınca ne yapmalı konusu önemli. Bunun öncesinde dolardan ne zaman çıkmalı sorusu var sanırım? Benim kişisel fikrim dolardan çıkma vakti uygun ve ucuz bir yatırım aracını bulduğun zamandır. Fakat şu an da öyle bir durum var ki piyasa daha önce hiç test etmedi. Ben eğer dolar satacak olursam, petrol ve türevlerine yatırım yapmayı düşünüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dolarda aklımda bir kur seviyesi yok.

Yani demem o ki, kur yarın (yani 15 saat sonra) 7 lira olsa ne kadarını satarım bilmiyorum.

Bir planım yok.

Burada mühim olan corona belasının hafifleyip önümüzdeki günlere ümitle bakacağımız bir vade...

Ne olur bilen de yok zaten .

Bu kadar bilinmeyeni bol bir dönemde altından çıkıp da yatırım yapmak için kafanızda belirlediğiniz bazı yatırım araçlarının çok uygun bir fiyata gelmesi lazım. Tabi bir de uygun fiyat dahi olsa krizden çıkış vadesi de ayrı bir maliyet.

Bunlar konuşulabilir.

6. Benim planım dolardan kademeli çıkarak, altın almak ve brsan hissesinde kademeli alımlar yapmak. Evet daha düşebilir ama Brsan'in zamanla yükseleceğini düşünüyorum. En büyük sıkıntısı petrol fiyatlarının düşüklüğü ve demir çeliğe uygulanan vergiler. Tabi riskler olmaz ise bu fiyatlar olmazdi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Altın konusunda hala endişelerim var...

Nitekim Cuma günü çıktım.

Bu felakette ciddi bir geri geliş, tümüyle arz-talep bazlı, hala beklenebilir.

Buna inanan baya bir analist var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Uygun olmayan başlıklarda hisse senedi sohbeti isteyenler için uygun bir mekan burası.

Kalabalık istiyorsanız kendiniz hak edip yaratacaksınız.

Hazır kalabalık mekanlarda, vapurlarda jilet satmaya benzemez bu forumda yazı yazmak.

Emek ister. Emek.

Sayfa 1/27 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •