Sayfa 1/29 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 229 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Sistematik yaklaşım//eğitim çalışmaları

Sistematik yaklaşım//eğitim çalışmaları

Değerli yatırımcılar, yeni bir konu başlığı altında eğitim çalışmasını başlatıyorum.katılımınızı bekliyorum.

Amacımız trend takipçisi olmak yani trendlerle hareket etmek.
    Temel kural; büyük trendleri tespit edebilmek ve uzun süre pozisyonda yani karda oturabilmek. “büyük paralar, büyük trendlerle kazanılır†(büyük yükselişler; “istikbal göklerdedir†formasyonu - büyük çöküşler ise “zenciler geliyor kaç†formasyonu)

3. Hayırlı olsun hocam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hergün alım satım yapmaya mecbur değiliz, çünkü matriks açık olduğu ve sürekli başında oturduğumuz sürece bunu hergün parayla beslemek lazım, ne o kadar paramız var ne de para kayıplarımızı kaldıracak sinirlerimiz..
    Burada önemli olan sürekli pozisyonda olmak değil ,eğer para kazanamıyorsak niye para kaybedelim, bu sebeple ancak sistemin gösterdiği noktalarda pozisyon almak ve baştan koyduğumuz kurallarımızı, hissi olmadan net şekilde uygulamak şart.

Sürekli işlem yapmak, sürekli anlık verileri izlemek, haberleri dinlemek, finans dergilerini okumak vb. Kafa karışıklığı haricinde bir işe yaramaz.
    Temel analiz gereksizdir. çünkü; piyasa tüm haberleri zaten iskonto etmiştir ve bu kadar çok sektörde, farklı yatırım alanlarında uzmanlaşmak mümkün değildir bu yüzden tüm piyasalarda kullanılabilecek bir yönteme/veriye yani fiyata odaklanmak yeterlidir.

Bu konuyu tartışmaya açacağım...

Piyasaların niye yükseldiği veya düştüğü, bunların sebepleri, arkasında yatan makro/mikro veriler bizi kısa vadede ilgilendirmiyor. Bunlar temel analizcilerin işi. Bizim ilk işimiz asıl gösterge olan fiyat ve trendlerle hareket ederek para kazanmak.

Belki herkesin zararda olduğu bu ortamda bunlar benim işime yaramaz diye düşünenleriniz olacak ancak inanın tamda işinize yarayacak temel felsefeyi anlatmaya devam edeceğim..şimdilik bunlar üzerinde görüşlerinizi bekliyorum...

Tşk hocam... Inş hep birlikte faydalanırız..

Sayfa 1/29 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •