Sayfa 8/29 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
Arama sonucu : 229 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Sistematik yaklaşım//eğitim çalışmaları

Sistem uygulandığında başarısız bir örnek ecilc...r/k oranı, yüzdesel getiri ve en önemlsi al/tut stratejisinden bile daha kötü performans...demek ki bu sistemi ecılc ta kullanmamalıyız.

Pgsus verilerini twıtter adresime yükledim...incelemek isteyenlere duyurulur..

Arkadaşlar, gördüğüm kadarıyla forum okunuyor ancak soru/yorum çok az, twitter sayfamda yayınladığım grafiklere bazı arkadaşlar üye olmuş/izlemiş, yararlanan arkadaşlar var ancak büyük çoğunluk zaten bunları biliyor galiba, zorla eğitim olmaz, karşılıklı paylaşım olmadığı müddetçe kendin çal kendin oyna pozizyonuna gerek yok, tabi buradan şu uçacak, bu kaçacak, fiyat düştü artık buradan almak lazım deyip hisse önerseydim (benim işim olmaz, bunu yapan çok var) burası tıklım tıklım olurdu eminim...ama çalışmaya gelince kimse yok....tercih sizin...şimdilik hoşçakalın...

4. Sn.trendtakipcisi merhaba.Twitterdeki grafikleri inceledim.İşlemler elle yapılmıyor ama genede sormak istiyorum.HO 60 ın işlevini anlayamadım.Slmlar.

Alıntı Originally Posted by baymetin Yazıyı Oku
    sn.trendtakipcisi merhaba.twitterdeki grafikleri inceledim.işlemler elle yapılmıyor ama genede sormak istiyorum.ho 60 ın işlevini anlayamadım.slmlar.
    60 ho üzerinde 2 kapanış yaptığında hareketin başladığını temel alan bir strateji ancak belirttiğim gibi ben bunu sadece sistem kullanmanın önemine dikkat çekmek amacıyla verdim.

Sizin grafikleri inceleyerek yeni bir sistem oluşturmanız, hangi indıcatörleri hangi vadelerde kullanacağınız, risk iştahınız, zarara katlanma oranınız vb. Ayrıca geriye yönelik testler önemli. Kolay gelsin.

6.  Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    Pgsus verilerini twıtter adresime yükledim...incelemek isteyenlere duyurulur..
    Twitter adresiniz nedir?

7.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Twitter adresiniz nedir?
    Geride kalan yazılarda bulabilirsin.

8. hocam önerdiğiniz sistem oluşturma ve karlı pozisyonlar ile zararlı pozisyonların R/K oranı gibi şeyler güzel noktalar.
    bu konularda yeniyim, öğrenmeye çalışıyorum faydalı oldu, paylaştığınız için teşekkürler.
    sormak istediklerim.
    1-) Belirlediğimiz ve test ettiğimiz sistemimizi örneğin günlük periyotta bir sistem olsun, program aracılığıyla mı işletmeliyiz, manuel takip edilemez mi sistem? merak ettiğim daha cok deneyimleriniz ve genel kabul edilen usul.
    2-) Bir diğer konu matriks/ideal arasında bir fark varmıdır. Biraz matriksi sistem testerı inceledim. İdeal hakkında hiç fikrim yok. Program yazabiliyorum, ideal program yazmaya ve otomatik işlem yapmaya daha uygun gibi yorumlar duydum ancak bir bilgim yok.
    3-) hisse senedinde, sadece alış yönünde işlem yapabiliyoruz. sat verdiğinde de pozisyonu kapatıyoruz. Sat verdiğinde varant, opsiyon, VİOB vb bir ortamda short pozisyon açıyor musunuz?

Sayfa 8/29 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •