Special Days Image
Sayfa 485/1003 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 3,873 - 3,880 arası.

Konu: Viop - XV

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Aynen oyle. Bu kadar hacime gerek yok. Bu kadar olmamali. Sade ve basit olmali. Onu da ogrenecez
    Extre paylaşmak sn Ariston tarafından uygun bulunmadı.
    Görmek isterdim, bu günlük 20 milyonluk işlemleri.

YTD

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    evet...olctum bictim...bugun 90k gordu bist100...89.600 kapatti...

yeni bir dusus dalgasinin daha arifesindeyiz...72k gibi...durak...
    son faprika kapandiginda, son insan issiz kaldiginda...fed paranin yenemeyen bisi oldugunu anlayacaktir
    ...ytd...by beybaba

3. Go go go go, gelen rakamlar iyi değil.
    Akıllı ol, "POZİSYONLANMA", FLAT eskiden candı. SEMER seçilirken, EŞEĞİN fikri değil, ÖLÇÜSÜ alınır..! Demem o ki : İNSANSAN fikrini, EŞEKSEN ölçünü alırım...!

Alıntı Originally Posted by BeerIsGold Yazıyı Oku
    Go go go go, gelen rakamlar iyi değil.

Dolar, go go go yapmaktadır.

YTD

Alıntı Originally Posted by 777 Yazıyı Oku
    Extre paylaşmak sn Ariston tarafından uygun bulunmadı.
    Görmek isterdim bu günlük 20 milyonluk işlemleri.

YTD
    20 degil 2

1.5 2 milyon.

Zaten 1 kontrat endeks al sat 25 bin tl ediyor.

Yani gunde 60 70 kontrat alip satan kisi bu hacme ulasiyor.

Alıntı Originally Posted by aysumetin25 Yazıyı Oku
    Böylesi bir durumda hisse alıp kar etmeyi beklemek çok zor, değil mi? Ben ky olarak bir robota karşı nasıl yatırım yapayım her adımımı kontrol eden bir yapay zekâya?

MI 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    robotlara, algolara karşı işlem yapmak zor.. temellerden ayrılmadan işlem yapmak gerekiyor..

satranç, go gibi oyunlarda yapay zeka çok avantajlı.. hatta artık yenilmez durumdalar yanılmıyorsam.. dünyaca ünlü insan "go" şampiyonuda pes etti diye bir haber okumuştum robotlara karşı..

ancak piyasalarda robotlara karşı hala bir şansımız var.. önemli olan masada kalmak.. kademeli işlem yapmak.. aç gözlü olmamak.. genel endeks gidişatını anlamaya çalışmak.. borsada paranın dönüş hızını avantaja çevirmek..dönüş hızı derken : parayı mevduata koysan ayda bir faiz alacaksın.. mesela %1 .. ama borsada işlemleri iyi seçersen iki üç defa karlı işlem yapsan %2 karla, yaklaşık %4-6 kar elde edebilirsin.. kolay değil.. ama mümkün.. bu tür mütevazi rakamları hedefleyerek "toplam varlığı" yavaş yavaş arttırmayı denemek gerek..

piyasada temel konular insan pisikolojisinden, dış etkenlerden çok etkileniyor.. virüs krizi mesela.. veya ekonomik kriz.. bir fırtına.. işşizlik..çok fazla alım iştahı ve piyasanın buna satışla karşılık vermesi.. böyle bir sürü konu var ki "go" veya "satranç" gibi oyunlardaki deterministik konulardan çok farklı.. trade işi çok daha bilinmez, stochastik..

bence robotların avantajı çok..aynı anda işlemler yapabilmesi.. farklı enstrümanları hızlıca tarayarak en avantajlısını seçebilmesi.. ama masada kalabilen bir "human" trader için hala şans var..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Toplam 1500 yoğun bakım ve entube ölüm oranları da katlanarak gidecek gibi duruyor artık 50 ile 100 arası hergün olacak rahatlıkla bugün dışarı çıktım sokaklar neredeyse %70 dolu sokağa çıkma yasağı olmaz ise 1 ay içinde ilk 5 e gireriz sayılarda en az vaka 100 bin ölüm 5 bini rahatlıkla bulur.

Yada şöyle söyleyeyim

1 milyon vaka olur 20 bin ölüm ile dosya bu şekilde kapatılır

8. Herkes yine yanıldı
    Türk halkı bildi
    Sonsuz mil dolar ve sonsuz q-e varken dolar yükselmez tepe oldu sanırken

Halkımız yine bildi ve dolar .6.60 oldu
    Halkımızın önünde saygıyla eğiliyorum

Sayfa 485/1003 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız