Sayfa 639/1003 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 5,105 - 5,112 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bir hisseyi bir yıldan fazla tutunca oluşan kazançdan vergi yok diye biliyorum.
    O yüzden büyük portföy sahipleri zırt pırt müdahale etmiyor, ayrı bir hesaptan ya da bir spekülatör ile anlaşıp fiyatlar ayarlıyorlardır.
    Ariston oran 0 ama yeni bir karar alip yeniden orani yukseltirlerse orasi belli olmaz malum padisaha para lazim
    ....

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    TV de üst akıl, üstün akıl diyorlar, daha önce de yazdım iblis derler ise laiklik zarar görüyor.

Bir hadis var, iblisin hilesi basittir diye.

Olayın kurgu gibi gelmesinin nedeni iblisin işi olması.

Adam pizzaya tükürüyor, yani bunun akıl mantık ile çözemiyorum, insanın içinden bir şey dürtüklüyor.
    Portakallara doğru tüküren müşterinin doğduğuna pişman olduğu an.

https://twitter.com/1_yeni_bilgi_/st...40291171774464

3. Virüs, dünyanın üretim atölyeleri olan ülkelerde etkisiz, hizmet sektörünün ve sağlık/emeklilik sistemleri sürdürülebilirliklerini kaybetmekte olanlarında ise inanılmaz hasar verici.
    Yaşananlar realite de olsa algı da olsa görünen tablo bu şekilde.

Esen kalın

4.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Ariston oran 0 ama yeni bir karar alip yeniden orani yukseltirlerse orasi belli olmaz malum padisaha para lazim
    Birilerinin aklına mutlaka gelir.

Bir ara hisse alım satımı bir sözleşmedir, damga vergisine tabi olmalıdır denmişti.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Artışın artış hızı yavaşlamış gibi ama artmaya devam ediyor.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6. USa cok etkiliyor zaten kafadan 20.000 onlar yaziyor italya azalmis gunluk 6k uzeri giriyorlardi simdi 5k felan gozukuyor gozukuyor ama diger eu ulkeleri yavas yavas geriden gelmeye basladilar ..
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Artışın artış hızı yavaşlamış gibi ama artmaya devam ediyor.
    ....

ABD'de 884 kişi daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti: Toplam ölü sayısı 4 bin 475'e çıktı https://sptnkne.ws/BUaK

8.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    TV de üst akıl, üstün akıl diyorlar, daha önce de yazdım iblis derler ise laiklik zarar görüyor.

Bir hadis var, iblisin hilesi basittir diye.

Olayın kurgu gibi gelmesinin nedeni iblisin işi olması.

Adam pizzaya tükürüyor, yani bunun akıl mantık ile çözemiyorum, insanın içinden bir şey dürtüklüyor.
    Değerli Ariston, her mekanın bir sahibi olmak zorunda. Bizler insan, konu da dünya olunca buranın da bizim cinsimizden bir sahibinin olması lazım. Tam hiyerarşik dizilimini bulmak, bilmek bizler gibi varlığı ve yokluğu sadece istatistik hükmünde olanlar için imkansız bir şey.
    Bunları inanç anlamında söylemiyorum, o açıdan bakınca herkes kendine uygun safı ve sahibi zaten edinmiş vaziyette.
    Elle tutulabilir şeyler cinsinden olan
    “1” numarayı kast ediyorum.

Esen kalın

Sayfa 639/1003 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •