Sayfa 129/1003 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229629 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    aslında ilmi düşünüp deneyler yapılmalı
    dişçi denince
    akla ilk gelen
    otoklavdır
    viruslu emtia yı (mesela bi metali) otoklav a sokucan çıkarcan
    bakacan hala yaşıyo mu? yoksa dezenfeksiyon sağlanmış mı? temiz mi?
    bilimsel olucan
    deney netice görmeden
    fikir yürütmeycen
    who yapmış bazi deneyler. virüsün en az üzerinde yaşayabildiği bakır mesela. cunku elektron yapisinin instable olmasindan dolayi, virüsün zarfı patliyor. 4 saat ile rekor onda.
    Ya gümüş dedim ama gümüş daha çok suların dezenfektasyonunda kullaniliyor. virüse karsi etkili degil. bakterilere karşı etkili. ondan zenginlerin yemek takımı gümüştendir. eskiden beri bilinen birşeydir.

sicakliklarla ilgili deney olmamasi kötü. mesela camın üzerinde 4 gün yaşayabiliyor(aslinda doğru tabir active/inactive) peki ya 50 derecede kac saat?? 30 derecede??

2. abd iç savaş çıkarsa bu ateş kesinlikle çini yakacaktır,18 yaşını dolduranları askere yazdırılması haberleri dolanıyor çinde,egerki dogru ise

tüm dünya ülkeleri çini bir daha canlı hayvan yenmiyeceğini öğretene kadar anasnı bellerler, hatta silinebilirler.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Alıntı Originally Posted by Abcd.... Yazıyı Oku
    Eski chpli mv de yakalandı. kendisi dis doktoru ve herhalde market alışverişinde hata yaptim dedi. paketleri daha iyi temizlemeliydim dedi.

paketleri karantinaya almak iyi ama plastik yuzeyde 3 gün, camda 4 gun yaşayabiliyor.kaynak: who
    https://www.who.int/csr/sars/survival_2003_05_04/en/

Demek ki paketler iyi silinmeli ! neyle?
    - sirke degil çünkü dezenfekte islemi viruslerde asit degil bazik olmali. BAKTERİYE VE MIKROBA SIRKE, VIRUSE SABUN!
    - karbonat az bazik, o da cok etkin değil
    - kolonya/alkol. evet ama pahali ve az bulunuyor.
    - dogrusu: sabunlu su!

https://evrimagaci.org/sabun-koronav...ar-etkili-8327

https://www.marketwatch.com/story/de...-it-2020-03-08

https://www.independentturkish.com/n...%C3%A7ok-zarar

yalniz 20 sn kalmasi lazim diyorlar. ben bol köpükle bekletiyorum sonra duruluyorum.

sabunlu silme suyu yaparken arap sabunu kullanmak daha iyi ve ekonomik. el sabunu/kalip sabunu NAOH ile elde edilirken, sivi/arap sabun KOH ile elde ediliyor ve bazik özelliği daha fazla, yani daha iyi.

Demek ki, ne yapıyormuşuz. markete gitmiyoruz, evde kalıyoruz. sanal marketten eve geliyor. mümkünse paketleri balkonda karantinaya alıyoruz. sonra bir kova bol köpüklü arap sabunu ile su yapip, ambalajlari köpükluyoruz. 1-2 dk sonra duruluyor ve kaldırıyoruz.
    Sorun sebze ve meyvelerde sabunlu su vs işe yaramaz keza yumurtada ne yapacaksınız. Diğerleri için bende sabunlu su kullanıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. çin koministlikle yönetilen bir toplum,onların beyanlarını hiç esas almamak gerekir..

hayvana saygısı olmayan bir toplumun,virüslü kendi insanlarına kim bilir neler yapmıştır..
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
    Suriyeli din kardesime 40 milyar dolari sacarken iyiydi. Simdi para yok deniyor.

6. w.e. dow future, sonuna -1% ile başlamış
    düşmediği h.sonu yok zaten. dukkan ile sefer -1 ile açmışlar.

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sorun sebze ve meyvelerde sabunlu su vs işe yaramaz keza yumurtada ne yapacaksınız. Diğerleri için bende sabunlu su kullanıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Portakali sıkmadan once sabunla yıkıyorum.
    Bunun dışında pisirmedigim sebze/meyveyi yemiyorum. ölmem yaa!

8.  Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    1500 artı gap cepte
    Gazlamaya devam...
    Dün mal alıyorlar milleti döküyorlar dedin dedin 3500 puan girdi şimdi 1500 gap diyon bir 3500 daha girerse malda olan long olan battı .
    Ondan sonra çıksa ne yazar sermaye erimiş kuş kadar kalmış olur yazık yapma..
    Burası viop hisse topiği değil..

Sayfa 129/1003 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229629 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •