Sayfa 190/1003 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290690 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: Viop - XV

1. Sahadan bildirirsem at izi it izine karışmış bulunmakta..
    Tanı kitleri hasta tablosu covid olsa bile bazen covid demeyebiliyor..
    Asıl tanıyı tomografi ve sözlü muayene ile koyuyoruz..
    İstanbul Yurt dışı ve umre teması öncelikli..
    Bunlar asıl hikayeyi oluşturuyor..
    O kadar vaziyet karışık ki..
    Evde oturmayan cahil halkım trafik kazası yapıyor mecburen rutin olarak ta artık çekilen tomografi vs de akciğer görünümü şüphesi ile covid testi ekleniyor..
    Hasta zaten perişan..
    Normal yoğun bakım prosedürü uygulanacak iken işin içine covid de giriyor..
    İş iyice sarpa sarıyor..
    Bu tarz hastalar için ayırdığımız yoğun bakıma covid li hastayı alamıyoruz..
    E ne oluyor..
    Hastanın asıl bakıma muhtaç vaka hali ile ilgilenemeden covid tedavisi başlıyor solunum desteğine çakıyoruz..
    Hasta da beyin kalça kırığı ve kaburga kırığı mevcut (anlayın diye yazıyorum)..
    Yani böyle giderse bu cahil millet dışarıda gezip kaza yapıp ekstra yük bindirir ise bize hasta seçmek zorunda kalınacak..
    Durum bu kadar ciddi..
    Kesinlikle çıkmayın ve olası kazalara da meydan vermeyin önlem alın hayatınızı monoton bir hale sokun..
    Çünkü basit bir kazadan acile başvurup inanın covid olmak istemezsiniz..
    Kurumda ölü var şuan tanı konulan yatan yoğun bakımda hasta var taburcu da var..
    Diyeceğim tek şey dışarı çıkmayın ayrıca özellikle gençler.. Adamın covid olduğundan haberi yok..
    Belirtisi bile yok çok kez şahit oldum..
    Ve bunlar hala ağzını ayırıp geziyor..
    Asıl sıkıntı genç dimalardan biraz uzak durmak.. Özellikle dışarı çıkanlar da..

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Olumsuzluk pompalamak istemem ama durum cidden kötü arkadaşlar...
    Varın bizim ülke ekonomisi nasıl toparlar siz düşünün..

Hastanelerin içini bilmeyenler aymazlığa vurdumduymaz tavra devam ediyor. Ne yazsan, ne söylesen boş.
    Ciddi derecede algı ve zeka sorunu var. Ne haliniz varsa görün diyeceksin ama hastanelerin ve sağlık personelinin halini görünce onu da diyemiyorsun. Lanet olsun.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Bilim Kurulu üyesi ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs salgınına ilişkin, "Çok kritik bir dönemdeyiz. Hastalığın 'peak' noktası yani en üst seviyeye ulaşması an meselesi. Bu nedenle önümüzdeki 5 gün hayli önemli" uyarısında bulundu.
    https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...i-an-meselesi/
    Okumayanlar için kritik söylemi de yazayım;
    "'İnsanların bilinçlenmesi şart, yoksa ufuk karanlık"

'İnsanların bilinçlenmesi şart, yoksa ufuk karanlık"
    Prof. Dr. Ceyhan, Güney Kore örneğini hatırlatarak sosyal izolasyonun tam sağlanması ve kimsenin evden çıkmaması halinde salgının 2 ay içinde bitebileceğini söyledi ve şöyle devam etti:

"Biz, verdiğim 2 örneğin arasında bir yerdeyiz. Maalesef insanların yarısı kurallara uymadı (iş nedeniyle dışarı çıkmak zorunda kalanları kastetmiyorum). Halen de kurallara uymayanlar var. İki arada durduğumuz için de salgının ne zaman biteceğini söylemek çok zor. Sokağa çıkma yasağı ya da sıkıyönetim ilan etmeden de alınacak sıkı tedbir ve denetimlerle bu iş çözülebilir. Ama insanların bilinçlenmesi şart. Yoksa ufuk karanlık.â€

'Yaz gelince salgın bitmeyecek'
    Hava sıcaklığı arttıkça virüsün kendi kendine yok olacağı algısının ise yanlış olduğunu söyleyen Ceyhan, "Bu salgının bitmesinin hava sıcaklığı ile ilgisi olmayacak. Ya şansınıza virüs bir mutasyona uğrayacak, bulaşma özelliğini kaybedecek ya da siz işi şansa bırakmayacak tüm önlemlerinizi alacaksınız" dedi.
    Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    dört beş tane yeterli...yıkadıktan sonra çaydanlığa koyun iki üç bardaklık su ilave edin iki üç dk kaynatın
    ben bu günlerde içiyorum..

Cevizin kendisinden recel yapiliyo ,, onu yesek kaynatmayla ugrasmayiz 😂😂

Ah benim ky cım 3 kuruş kazanip 5 kuruş kaybedicem diye hepsi sağlik çalısani gibi oldu.. Adini duymadigi ülkenin hasta sayisini bile ögreniyo. Boşuna uğraşmayın habere göre teknik yok tekniğe göre haber var. Şansıniz iyi haber giderse kazanirsiniz.Bilseniz türkiyenin her tarafı sarili iken satişta olurdunuz , düştükten sonraki gelecek haberleri beklemezdiniz...

6. Allah sağlık sıhhat versin...hepsinden önemlisi akıl ruh sağlığı.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Sahadan bildirirsem at izi it izine karışmış bulunmakta..
    Tanı kitleri hasta tablosu covid olsa bile bazen covid demeyebiliyor..
    Asıl tanıyı tomografi ve sözlü muayene ile koyuyoruz..
    İstanbul Yurt dışı ve umre teması öncelikli..
    Bunlar asıl hikayeyi oluşturuyor..
    O kadar vaziyet karışık ki..
    Evde oturmayan cahil halkım trafik kazası yapıyor mecburen rutin olarak ta artık çekilen tomografi vs de akciğer görünümü şüphesi ile covid testi ekleniyor..
    Hasta zaten perişan..
    Normal yoğun bakım prosedürü uygulanacak iken işin içine covid de giriyor..
    İş iyice sarpa sarıyor..
    Bu tarz hastalar için ayırdığımız yoğun bakıma covid li hastayı alamıyoruz..
    E ne oluyor..
    Hastanın asıl bakıma muhtaç vaka hali ile ilgilenemeden covid tedavisi başlıyor solunum desteğine çakıyoruz..
    Hasta da beyin kalça kırığı ve kaburga kırığı mevcut (anlayın diye yazıyorum)..
    Yani böyle giderse bu cahil millet dışarıda gezip kaza yapıp ekstra yük bindirir ise bize hasta seçmek zorunda kalınacak..
    Durum bu kadar ciddi..
    Kesinlikle çıkmayın ve olası kazalara da meydan vermeyin önlem alın hayatınızı monoton bir hale sokun..
    Çünkü basit bir kazadan acile başvurup inanın covid olmak istemezsiniz..
    Kurumda ölü var şuan tanı konulan yatan yoğun bakımda hasta var taburcu da var..
    Diyeceğim tek şey dışarı çıkmayın ayrıca özellikle gençler.. Adamın covid olduğundan haberi yok..
    Belirtisi bile yok çok kez şahit oldum..
    Ve bunlar hala ağzını ayırıp geziyor..
    Asıl sıkıntı genç dimalardan biraz uzak durmak.. Özellikle dışarı çıkanlar da..

Dün okumuştum. Aslında en iyi teşhis yöntemlerinden bir tomografi ancak makinenin steril edilmesi zor diye. Amerika normal hastalar için hastahane gemisi göndermiş. Bizde de normal hastalar için
    Özel hastane vs tahsis edilemez mi ? Neden hala sizin gibi hastahanelere getiriyor ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Din çalışmıştık soru biyolojiden geldi...

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Sayfa 190/1003 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •