Sayfa 283/1003 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    En azından iş garantisi var maaş garantisi var 😊

Olaya böyle bak birde

Mesela coronadan ötürü dışarı çıkamayan çoğu insan nasıl etcez diyor

Memur nasıl etcez demiyor

Özel sektörde iş bulabilmek kolay değil

Bir ton üniversite mezunu boşta iş bulamıyor

Özel sektörde

Bak iddasına girerim

Memur işi bıraksın desinler yerine yeni kişi alacağız

1 boş kadroya en az 10 bin başvuru olur

Ayrıca 2300 altına çalışan baya da insan var
    İş garantisi yok hocam şimdi öğretmen bile 4 sene sözleşmeli alınıyor 4 sene içinde istediği gibi atar seni ayrica haftanın 7 günü çalışabilirsin valilik oluruna bakar bakiyorda zaten

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by MCMIII Yazıyı Oku
    * çok yazan biri değilim. mesaj sayımdan belli. gerçi üyelik tarihim april 2010 ama yönetim böyle uygun görmüş
    * corona günlerinde eve hapsolduğumuzdan kelli, mecburen içimizi dökecek bir mecra bulmak zorundaydık, sağ olsun hisse net var
    * endekslerin çok daha aşağılara gideceğini düşünüyorum. ytd.
    * orta ve uzun vadede ardyz hissesi biriktiriyorum.
    * Türkçe takıntılı biri olmam nedeniyle yazım yanlışlarına takıntılıyım virus diye yazanlar var. büyük ünlü uyumuna göre virus olmaz. ama Türkçe kelime olmadığı için virus diyebilirsiniz. o zaman virusü demeyeceksiniz, virusu diyeceksiniz. firuz ve firuzu gibi.
    * dahi anlamındaki -de -da ları ayrı yazmayanları hiç okumadan geçiyorum.
    * fıstıkçı şahap'a hiç girmiyorum.

herkese sağlıklı günler diliyorum, bol şanslar diliyorum.
    iyi sabahlar.
    Bu takıntılarınıza büyük harf kullanımını da eklemeniz iyi olur bence. Takılıyorum, eleştiri değil.

3.  Alıntı Originally Posted by egemens Yazıyı Oku
    İş garantisi yok hocam şimdi öğretmen bile 4 sene sözleşmeli alınıyor 4 sene içinde istediği gibi atar seni ayrica haftanın 7 günü çalışabilirsin valilik oluruna bakar bakiyorda zaten
    Ha memur kamu da çalışan kardeşlerim de

Yanlış anlamasın hani

Ben kötü olsun istemem

Ama kötü taraflı bakmayın iyi yönlüde bakın DİE dedim

Yoksa yanlış anlaşılmak istemem
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,607
     Alıntı Originally Posted by egemens Yazıyı Oku
    5 ila 8 senelik düz memurun ortalama maaşı 4000 TL yol yemek yok ikramiye yok mesai yok yok oğlu yok düş yemek yol 1000 TL (yasadıgi yere göre egisir)kaldı 3000 arada kaldı 700 bakın 5-7 senelik memur 4 sene üniversite masrafı var yeni başlayan fabrika işçisi 18 yaşında 2300 maaş yol yemek var artı ikramiye var artı mesai var işin özeti memurluk yandaş gazatelerin yazdığı gibi güllük gülistanlık değil saygılar
    en iyiler memur bu günün şartlarında,

onlar da, açlık sınırında

oğlum mezun oldu 1 sene önce, evde oturuyor

ama her şey günlük gülistanlık yazıları beni iğreti ediyor..
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Memur değilim. Azıcık ekonomiden anlayan, memurun alım gücü düşerse, seninde benimde alın gücüm düşer. Ekonomik alım gücümüzü memur maaşları belirler. 1980-1990 memurun en çok ezildiği yıllardır. O dönemle karşılaştırma yapabilirsin.
    Ben şunu açık açık yazarım

Şuan Türkiye de dar gelirli orta direk alayı eziliyor

Ama memur ile özel sektörü kıyaslar isek

Ezilen şuan özel sektördür

Açık ve net
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

6. Doktor hemşire hasta bakıcı ve hastanede çalışan hastane görevlileri de memur big hangisi evde yatıyor olağanüstü durumlardan örnek verecek olursak askerlerde memur sadece bir taraftan bakmayın bende memurum hergun erzak dağıtımına çıkıyorum aslı görevimi yazzam sasirirsiniz olağan üstü durumlarda her işi yapıyoruz rahat olun

7.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Dünya ortalaması ile vaka sayısı nufusa bölünce Türkiye'de uyumlu.

Uyumsuz ülkelerde ekstra sorunlar var bence.

Sevgili dostum evde kal türkiyem sloganından sonra ki 15. gün eğer son 3 günün vaka sayılarındaki gibi yüzdesel olarak bir artış olursa şayet bizi çok daha kötü günler bekliyor o zaman diyeceğiz ki evde kalmak da bu virüsün yayılma hızını kesemedi ve bence son çare derhal ohal ilan edip sokağa çıkma yasağı uygulamak saygılar esen kalın.

8.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Ben şunu açık açık yazarım

Şuan Türkiye de dar gelirli orta direk alayı eziliyor

Ama memur ile özel sektörü kıyaslar isek

Ezilen şuan özel sektördür

Açık ve net
    Abicim anlatamıyorum sanırım. Memurlar ekonominin direğidir. O kesim harcama yapmaz ise ekonomi çarkı dediğimiz mekanızma dönmez. 2013 den önce memur maaşları alım gücü iyiydi, haliyle o döneme kadar ülke büyümesini gördük. Ancak son 2014-2015 den beri memur maaşı katseviyesi düştü, yoksulluk sınırının altına düştü. Ülke de resesyona girdi haliyle.
    Özel sektör ezilebilir ona katılırım ama burada bahsettiğimiz konu başka.

Sayfa 283/1003 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •