Sayfa 285/1003 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385785 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Benim eşim öğretmen özel okulda. Etütler vs derken maaşı 7-8bin civarına geliyor. Memur öğretmenlerin ham maaşını tam bilmiyorum ama düşüktür. Tamam eşim daha çok çalışıyor o parayı alırken baya ter döküyor ancak memurluğu hiç düşünmedi. Sebebi tahin ve yaşanılan psikolojik boyut.
    O bakımdan diyeceğim şu ki, memurun geliri düşerse eşiminde refah seviyesi düşecek. Memur ekonomide önemli kesimdir. Tüm dünyada bu böyledir.
    Eğer Kamuda ki öğretmen hafta sonunu feda ederse eşinizden fazla alır 100 civarında öğretmenim vaar 60 70 tanesi 8000 i geçiyor

2. niye bu abuk sabuk çizgilerleuğraşıyorum.
    altta macd var
    kaç kere al verip,uyumsuzluk vermiş ve yanıltmış.sıfırın altında ,sonra bir yerden çıkış yapmış.

dow
    h4

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, memurlar için akmasa da damlıyor en azından diyor.
    Damlamayanlara Allah yardım etsin , ama aldığı eğitime göre de memura değil damlama akması lazım. Tabi aldığı eğitim de göreceli, tartışılır.
    Ama eğitim almadan da memur olup şelale gibi akıtanlar var .
    Abi geçim derdi her sektörde var. Özelde de var, devlette de var. Eğer tartıştığımız konu buysa hepimizin sıkıntıları mevcut. Stresi var. Ben diyorum ki, memur ekonominin can damarı. Alım gücü düşürülürse, özel sektörde çalışanlarında alım gücü düşer. Yükselirse hepimizin yükselir.

Ben de 30 yıllık memurum. 20 yıla yakındır piyasadayım. Borsayla tanıştığım güne lanet ediyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Bu takıntılarınıza büyük harf kullanımını da eklemeniz iyi olur bence. Takılıyorum, eleştiri değil.
    belki de i.melih caps lock u açık unuttuğundan beri bende bir refleks olmuştur.: ))
    ama sonuçta haklı bir eleştiri.
    ''insan gerçek dostlarını felaket anında tanır; yenilgi yılları iyi bir okuldur.''

6.  Alıntı Originally Posted by ekinoks9798 Yazıyı Oku
    Eğer Kamuda ki öğretmen hafta sonunu feda ederse eşinizden fazla alır 100 civarında öğretmenim vaar 60 70 tanesi 8000 i geçiyor
    Benim eşimde haftasonunu feda ederse onu katlar. Saatine 350 lira yazıyor fazla mesai de.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by ekinoks9798 Yazıyı Oku
    Ben devlette 4 bin alan öğretmen de duyuyorum 10 bin alan da duyuyorum. Okuldan okula değişiyor galiba.

8. Akşam Jandarma dikimevi görüntüleri vardı. Öyle bir işte benim çalışmam mümkün değil oraya amir de olamam.

Özel sektörde görünürde lay lay lom çalışma ortamı var, ama hedefler çok sıkı takip ediliyor ve verimsizsen veya sana ihtiyaç yok ise bir ortam bulunduğunda kapının önüne konuluyorsun. Durumun farkında isen ortada müdür varken de yokken de işini düzgün yapıyorsun.

Kamu asker disiplini ile çalışacak ise maaşının çok olmasında sakınca yok, ama malesef öyle olmuyor, olamıyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 285/1003 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •