Sayfa 379/1003 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Çok şey yazarımda Soylu bey bizi takip ediyor olabilir.
    Soylu deyince içlerinde tek yürekli ve işi bilen çalışkan da bu.

Erdoganin hatirina 105.425 den ek short.

Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    İşte bende bunu anlatmaya çalışıyorum vergi toplama oranları çok düşecek. turizim pert.

Bizi zor günler bekliyor.
    şöyle düşünelim:
    a.k.p. yıllarca, örneğin, 70 toplaması gerekirken 100 topladı..yani normal şartlarda daha az vergi toplaması ve bu şekilde ülkeyi yönetebilmesi gerekiyordu..

ama hayır.. fazla fazla topladılar.. yeni vergiler icat ettiler.. var olanları arttırdılar.. ve fazla toplayarak israfa alıştılar..

şimdi.. mevcut kriz nedeniyle 100 yerine belki 50 toplayacaklar.. %50 azalma..ancak gerçekte toplaması gereken rakam olan 70 'e göre 50 'ye düşüş (%30) o kadar dramatik olmayacaktı.. ancak onlar fazla israfa alıştıkları için evet zor günler bekliyor..yeni vergilere hazır olmalıyız..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,790
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Öyle bir yasal prosedür varmı bilmem ama devlet halkına bakmazsa millet sokağa dökülür en sonunda, yani dolaylı olarak kanun var oluyor
    Gelişmiş ülkelerde devlet halkı için vardır. Biz ise kanımızdan gelir devlet için varız. Hatta 15 temmuzda biz geldik kurtardık. Onun için derimki bizde ölü sayısı sadece ıstatistik olacaktır bence. Ha devlet derseki yardim edin hastane yapacağız yine biz yaparız.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

5.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Devletin böyle bir yükümlülüğü olduğunun yasal bir kanıtı var mı?
    YTD
    Biz neden Devlet Baba deriz. Tıpkı Aile babası gibidir. Baba evlatlarına ailesine nasıl bakmakla zorunlu ise. Devlette Halkına bakmakla yükümlüdür.

6. Bir insanın 10 söylediği şeyden 9 u yalan olur mu ?
    Thoros, beni altıncı kez hayata döndürdü. Yaşamaktan yoruldum.

7. Yazın bir kenara Ramazan'ın son haftası ip kopar şayet o zamana kadar kontrol altına alınmazsa millet yapış yapış yürür alışveriş yapar kahvehane berber açılır. Restoran dahil açılır. Otobüsler tıklım tıklım olur şehirler arası

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    İstatistiklere göre virüsün merkezi Çin dünya oralamasından daha az etkilenmiş. Mutlaka Çin'den hesap sorarlar diye düşünüyorum.
    Türkiye, Brezilya, Kanada, Sıbistan şimdilik dünya ortalamasının gerisinde gibi

Diğer ülkeleri bilemem ama bizim verilerin doğru kabul edilmesi için Ocak ayından itibaren zatürre, böbrek yetmezliği, solunum yetmezliği teşhisleri konan ve ölenlerin kaç tanesinin aslında covid-19dan öldüğünün bilinmesi gerekir ki bu da artık mümkün değil. İsmi mühim değil xxx Hastanesi'ne, 3 hafta önce, akşam saatlerinde nefes darlığı diye yatırılan hasta sabah ölüyor (gerçek olay, farazi değil), sonra doğru mezarlığa. Covid-19 mu, değil mi belirsiz, çünkü kit yok o dönemde.

Sayfa 379/1003 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •