Special Days Image
Sayfa 638/1003 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 5,097 - 5,104 arası.

Konu: Viop - XV

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    PETKM hissesini listeden silecektim bir ara, her daim 1 milyon kademelerde emir oluyordu. Geçmiş dönemde iki kere dışarıdan birileri kaldırmaya kalktı satış baskısı ile aldıklarını geri kusturdular. Sahipli tahta olarak biliniyor.

Şimdi artık zamanı geldi diye mi kaldırdılar yoksa birileri ortada spekule edilcek hisse bulamdadı da PETKM e bulaştı bilemiyorum.
    Esas adamlar kaldırdı ise dolar bazındaki zirveleri hedeflemiş olabilirler, yok cebinde az para ile dalga yaratayım diyenler ise yarın akşam belli olur.
    Petkm de bunu yapmak zor. Endeksin baskisi var ve kalin lotlari var.

Bugun kademeler yuksek lotlarla sicramadi. Zaten 5 dk da isi bitirdi. Aciga satis olmadigi icin tahtalar sig.

Petkm ky coplugu bir yer. Cogunun maliyeti 4 lira uzeri. 4 lira altinda olan azdir. Eskiden petkm 2 dolardi simdi 2 petkm 1 dolar.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Evet oyleymis. Olumsuz haber cok eger kullanmak isterse. Thy de erteledi ucuslari mesela mayisa kadar. Muhtemel 15 gun sonra yine erteleyecek.
    İçeriden haber alanlara ayrıcalık yapıldı.
    Borsada hisse demek,bilanço, veri demek.
    Veriler doğru aktarılsa belki hisse fiyatları düşecek,adam dövizini satıp ucuz hisse alacak,bunlara engel olundu,yatırımcıya dövizde bekle denildi.(bence)

YTD

Alıntı Originally Posted by 777 Yazıyı Oku
    İçeriden haber alanlara ayrıcalık yapıldı.
    Borsada hisse demek,bilanço, veri demek.
    Veriler doğru aktarılsa belki hisse fiyatları düşecek,adam dövizini satıp ucuz hisse alacak,bunlara engel olundu,yatırımcıya dolarda bekle denildi.(bence)

YTD
    Kesinlikle. Su anda saglikli fiyat hareketleri yok. Siz uyuyordunuz ve bugun cinnet gecirdik biz. Cunku vadeli ve spot birbirinden bagimsiz iki piyasa gibi. Spotta aciga satis olmadigi icin viop tarafi baski altinda kaliyor

Ornegin ben bugun sasa shortlamayi dusundum. Vadeli fiyati 9.10 ama spotta 9.50 idi. Simdi ben hangisine gore islem yapacam.

Bu hemen hemen bir cok pay vadelide var. Ornegin vadelinin dusmesi lazim ama dusmuyor. Mesela pzt 90 bin endekste 107 bin olan vadeli bugun 105.500 idi. 1500 puan longculara gecirdi.

4. Kuzey Amerika en sona kaldı. En iyi ihtimalle iki/üç hafta sadece Amerika olacak.
    2008’de de bu şekilde bir yapı vardı. Virüs yoktu konu başkaydı. Her hafta bir kurum giriyordu gündeme, bofa, lehmann, city, bank of america, küçük yerel bankalar vb.
    Vuhan’dan Çin’in tamamına sirayet edemeyen virüs, dünyanın kalanını sıra ile kapı kapı dolaşıyor.
    Gözden kaçan en önemli nokta ise; şu anda Çin’in üretime başlamış, dünyanın ise kepenk kapatmış olduğu. Bu durumu başlangıç bug’u ile birlikte değerlendirmek lazım.
    Oluşturulan algıda bana garip gelenleri paylaşmaya devam edeceğim. Paylaşıp internet çöplüğüne bıraktığım bu notlarımı ve kendimi bir yıl sonra değerlendireceğim.
    Lütfen sizlerde öyle yapın.
    Son söz; olayların gelişimi ve sürecin ilerleyişi son derece yapay.

Esen kalın
    Son düzenleme : seyis; 02-04-2020 saat: 04:17.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Kesinlikle. Su anda saglikli fiyat hareketleri yok. Siz uyuyordunuz ve bugun cinnet gecirdik biz. Cunku vadeli ve spot birbirinden bagimsiz iki piyasa gibi. Spotta aciga satis olmadigi icin viop tarafi baski altinda kaliyor

Ornegin ben bugun sasa shortlamayi dusundum. Vadeli fiyati 9.10 ama spotta 9.50 idi. Simdi ben hangisine gore islem yapacam.

Bu hemen hemen bir cok pay vadelide var. Ornegin vadelinin dusmesi lazim ama dusmuyor. Mesela pzt 90 bin endekste 107 bin olan vadeli bugun 105.500 idi. 1500 puan longculara gecirdi.
    Aleni bulanık suda balık avlamak deyimi güncel piyasamıza uyan bir terim.
    Sen agresif işlemler yapıyorsun,biraz uzak kal,ayrıca senin tarzın farklı,temel değerlere önem vermiyorsun sadece hisse hareketlerine odaklısın.

Bilançolar zamanında yayınlansa bu bulanık suda Pegasus zannımca 8 tl olabilirdi,THY 4.5 olabilirdi,dövizimi satar hisse alabilirdim.
    Vadeli işini hisselerde pek bilmiyorum.

YTD

6. Bir hisseyi bir yıldan fazla tutunca oluşan kazançdan vergi yok diye biliyorum.
    O yüzden büyük portföy sahipleri zırt pırt müdahale etmiyor, ayrı bir hesaptan ya da bir spekülatör ile anlaşıp fiyatlar ayarlıyorlardır.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bir hisseyi bir yıldan fazla tutunca oluşan kazançdan vergi yok diye biliyorum.
    O yüzden büyük portföy sahipleri zırt pırt müdahale etmiyor, ayrı bir hesaptan ya da bir spekülatör ile anlaşıp fiyatlar ayarlıyorlardır.
    Hisselerde alım satım kazancı vergiden muaf.
    Temettülerde vergi söz konusu,stopajlar ve muafiyet düşüldükten sonra vergi oluşabilir,bu rakamda epeyce yüksek.
    GYO ve YO larda stopaj kesintisi olmadığı için temettü gelir vergisi var.(muafiyet düşüldükten sonra)

8. TV de üst akıl, üstün akıl diyorlar, daha önce de yazdım iblis derler ise laiklik zarar görüyor.

Bir hadis var, iblisin hilesi basittir diye.

Olayın kurgu gibi gelmesinin nedeni iblisin işi olması.

Adam pizzaya tükürüyor, yani bunun akıl mantık ile çözemiyorum, insanın içinden bir şey dürtüklüyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 638/1003 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •