Sayfa 642/1003 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 5,129 - 5,136 arası.

Konu: Viop - XV

1. Hayırlı sabahlar bol kazançlar dilerim
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Dolara bişi oldu...

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Dolara bişi oldu...
    G20 de gelişmiş ülkeler dışındaki ülkelerin ekonomisini ayakta tutmak için yardım çalışma vs kararı vs alındı
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    Tüm yurda yayılmış...olmayan il neredeyse yok...aradık durdurmaz perdelerler her zamanki gibi...

Bu arada dün Türkiye'de kaç kişi neden ölmüş bir açıklasınlar hele??????
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Türkiye'deki toplam koronavirüs vaka sıralamasında 6. sırada yer alan Isparta'daki koronavirüs vakalarının neden bu kadar yüksek olduğuna dair açıklama yapan AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, şehirdeki 268 vakanın 245'ini umreden dönenlerin oluşturduğunu söyledi.

Karantinaya alınmayıp Türkiye’nin dört bir yanına dağılan umreden dönenler vaka sayılarının artmasında önemli rol oynuyor.
    Milletvekilinin söylediğini daha önce ben yazdığım ve bu konuda diyanetin-hükümetin sorumlu olduğunu yazdığım için din-devlet düşmanı ilan edilmiştim. Şimdi bu MV ne oluyor bu durumda. Din-devlet-Vatansever mi? Gerçekler bir gün ortaya çıkar, er ya da geç. Elimde sağlam veri olmadan yazmıyorum, trollerin bunu anlamasını da beklemiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Yohha çok iyi açcağız sanki. Yüklü mala girmiş bunlar bence. Resmen inekçi osman durumu.. Kolaysa şimdi halde ayva bul.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    insanlara faydası şu...sokağa çıkmasınlar virüsün ne kadar kolay bulaşıp insanları hasta ettiğini hatta öldürdüğünü anlasınlar kıçlarını kırıp evlerinde otursunlar diye açıklanıyor...sokağa çıkmak zorudalarsa da kendilerince açıklanan tedbirleri alsınlar diye açıklanıyor...gayet mantıklı...öküz altında buzağı aramaya gerek yok...

Alıntı Originally Posted by seyis Yazıyı Oku
    Pandemi ilan edildi mi, evet. Önlemler alınıyor mu, evet. Peki, sürekli yeni vaka ve ölüm rakamlarını açıklamak niye?
    Bu açıklamaların sıradan insanlara sağlayacağı fayda ne?

Dünyanın herhangi bir ülkesinde panik çıkartmak için, paniğin sönümlenmemesi/paniğin canlı kalması için öncelikli olarak ne yapardınız?
    Etkisi ve sonucu rutini aşmayacak şiddetteki bir olay karşısında orantısız önlemler alarak/görünür kılarak, hadiseyi olduğundan büyük gösterebilmek mümkün müdür?
    Bazı olayların ardından getirilen yayın yasakları ne içindir?

Esen kalın.

Alıntı Originally Posted by NONAME Yazıyı Oku
    Bu korona belası niye çıktı. Çünkü biz insanlığı öldürdük oda insanları.

Allah'ın sopası mı var diyorduk. Al sana sopa görene.
    Dünya mazlumlara sessiz kaldı. Çocukların ölümünü seyretti. Şimdi onlar yaşlıların ölümünü seyredecek.

Ey Dünya! Bu acılar cezasız mı kalacak sandın !!!
    polemik olmasın ama ölenler hep suçlularmı yani?

günahsız suçsuz ölenler onların sebebi ne?

bu virüs müslüman hristiyan yahudi günahkar sevapkar iyi kötü genç yaşlı ( biraz ) ayrımı yapmıyor.

her şey Allah'tan denilebilir. ama akıl mantık dışı da söylenmemesi gerekir.

ölen askerler neden ölüyor?

askere gittiği için
    kim gönderiyor
    çocuklarını askere göndermeyenler
    peki bu durumda ölen asker ile ( çocuğunu askere göndermeyen ) ölmeyen ( yani asker olmayan ) askerin ölümü kimin elinden yada yüzünden oluyor yada sizin deyiminizle kaderi kim belirliyor. ( yaratıcı seni c.b. yapıyorum sen çocuğunu askere göndermeyerek başkasını göndererek onun ölümüne sebep olacaksın ( bir nevi kendi çocuğun için kurban veriyorsun ) ki bende senin oğlunu öldürmeyeyim. )

peki

daha sonra askere gitmeyen çocuk trafik kazasında ölüyor alkol komasında ölüyor uyuşturucu komasında ölüyor vs. eeee bunuda o kadar zulüm ettiki Allah cezasını verdi. diyerek çıkıyorsunuz.

bu zamana kadar hiçmi çocuk ölmedi hiçmi haklı suçsuz biri ölmedi hiç mi iyilik yapanlar ölmedi yada kötülük yapanlar vs. yada doğa katledilmedi

elbette bir gün her kes ölecek ama ben doktorum binlerce hayat kurtaran biriyim. ve şuanda hastanede virüs kapmışım 10 gün sonra öleceğim. oysa o kadar hayat kurtardım.

ya sen evden dışarı çıkmayarak benden daha fazla yaşayacaksın. çünkü tedbirini alıyorsun ama ben alamıyorum. bende istiyorum evde oturmayı ama oturtmuyorlar yada oturamıyorum.

işin özü

dindar her şey biat ettiği şeyhin der baktı çare olmadı mı Allah'tan der sorgulamaz.
    ama

aklını kullanan bu hastalık çinlilerden ve şu sebepten geldi der önlemi alır.

yada benim gibiler de ( manyak komplocu ) bu bilinçli yapılmış ( çıkar ) bir musibet der. önlemini yine alır.

birilerini ve bir şeyleri bahane ederek kılıfımızı dikmeyelim.

saygılar

Not: bu sizin şahsınıza söylenmiş cümleler değildir sadece bu düşüncelerin bende ki yarattığı anlamların karşılığı

8. Endeks long, dolar short, ons long devam.

Sayfa 642/1003 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •