Sayfa 880/1003 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 7,033 - 7,040 arası.

Konu: Viop - XV

damat konusunda anladığım kadarıyla koyu akapeliler bile dert yanıyorlar..

ama kendinize sorun.. "dünya lideri" nerdeyse herkesin üzerinde ittifak ettiği bir konuda neden böyle bir tutum içinde..

sorumlu hep başkası nasılsa , ama direksiyondaki şöförde zihniyet açısından sıkıntı yok mu?
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. Ben bu salgını Yaratana karşı teknoloji ile savaşın sebebi olarak görüyorum. Yüce Allah bir salgınla perişan etti devleri.

3.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    ilerleme işin doğasında var..

mesela 1980-2000 arası dönem ondan önceki dönem olan 1960-1980 den iyiydi.. hastane yol telekomunikasyon gibi alanlar..
    1960-1980 arası ise 1940-1960 arası dönemden iyidir..

iyi olmak zorunda.. zira vergi topluyorsun.. her yıl %4-5 büyüyorsun.. cumhuriyet ortalaması..haliyle 2000-2020 arası dönemin gerçemiş dönemlerden bazı alanlarda ilerlerme göstermiş olması normal..

ancak akape döneminde ana problem sistemi yok etmesi.. liyakati bitirmesi.. eğitim sistemini.. dış politikayı..israfın artık nerdeyse kurumsal hala gelmesi.. yüksek vergiler.. cumhuriyet tarihinin en yüksek vergileri toplanıyor ve israf ediliyor ya da siyasal proceleri için harcanıyor..

dolayısıyla.. "yol yabdı" gibi beton ve benzeri icraatler ile iyi işler yaptı demek boş işler.. her açıdan batırdı.. borca soktu.. gelecek nesilleri ipotek altına soktu..
    Kamu borcunda yanlışınız var vergi ile ilgili de dolaylı vergilerden bahsediyorsanız tamam ama diğerlerinde çok olduğunu düşünmüyorum 100 yıldır bu saydıklarınız yapıldı vergi toplantı ekonomi büyüdü son 20 yılda gelinen noktada hak vermenizi beklerdim

4.  Alıntı Originally Posted by ekinoks9798 Yazıyı Oku
    Ben Teröristlerden başka kimseden nefret etmiyorum sağlık baakanı eğitim bakanı turizm bakanı ehil değil mi damatla ilgili haklısınız
    Ben sağlık bakanı olsaydım bu gün bu hastalık bu seviyede değildi. Ehil olabilir belki ama reise rağmen bu yanlış diyemez. Bizim farkımız bu yanlışa yanlış olduğunu söyleyecek bir tane adam yok.

5. arkadaslar maske olayı soyle enfekte olan kısı etrafa yaymasın dıye maske onemmlı....enefekte olan kişi daha az vırus yayar.....maske varsa......bızdede varsa daha az alırız......ordakı esas olay etrafa yayılım......ama gercek olan bu en cok bence toplu tasıma aracında olurç.......toplu tasıma bıtmesı lazım.......
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

6.  Alıntı Originally Posted by ekinoks9798 Yazıyı Oku
    Kamu borcunda yanlışınız var vergi ile ilgili de dolaylı vergilerden bahsediyorsanız tamam ama diğerlerinde çok olduğunu düşünmüyorum 100 yıldır bu saydıklarınız yapıldı vergi toplantı ekonomi büyüdü son 20 yılda gelinen noktada hak vermenizi beklerdim
    O dediğin için ABD Fed parasal genişleme yapmasaydi bugün ne olurdun. Onlar genişlerken biz de borç olarak genişledik. Şimdi de para gelmiyor artık üç kuruş için ön takla atıyoruz. Bur rahip için ülkenin %50 di gitti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,441
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    damat konusunda anladığım kadarıyla koyu akapeliler bile dert yanıyorlar..

ama kendinize sorun.. "dünya lideri" nerdeyse herkesin üzerinde ittifak ettiği bir konuda neden böyle bir tutum içinde..

sorumlu hep başkası nasılsa , ama direksiyondaki şöförde zihniyet açısından sıkıntı yok mu?
    Saadet zinciri devam ettiği sürece çözülme uzayacak .Efkan ala ne oldu gözde idi millet gerçeği gördükçe ve yüzleştikce kaçınılmaz son gerçekleşecek.

Alıntı Originally Posted by ekinoks9798 Yazıyı Oku
    akapenin seni kandırmasına izin verme..akape bizden topladığı vergileri kendi siyasal proceleri için harcıyor:

saraylar için harcıyor.. jumbo uçaklar için harcıyor.. ballı börekli yurt dışı gezileri için harcıyor..limit yok..

vergilerimizle yapması gereken köprüyü özel sektöre yaptırıyor.. onlar borçlanıyor.. kagıt üstünde devletin borcu düşmüş gözüküyor.. ama ödeme garantisi ile aynı hatta daha fazla parayı ödemeye devam ediyorlar..

yani borçların düşmesi kagıt üstünde, ki son iki yılda borçlar katlanılamaz hale geldiği içn her alanda ek vergiler var..

medya propagandası ile kandırmalarına izin verme..akapenin katakullilerini anlatan açıklamaları ve muhalefeti bir dinle, kendin için değilse bile çocuklarının iyi bir ükede yaşaması için.. israfa hayır de..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 880/1003 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •