Sayfa 921/1003 İlkİlk ... 421821871911919920921922923931971 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 7,361 - 7,368 arası.

Konu: Viop - XV

Bu arada yeni yargı reformu ve covid-19 nedeniyle kimlerin hapisten çıkarılıp, kimlerin orada çürüyeceğini okudum, inceledim. Böyle bir kötülük ülkeye nasıl yapılır, aklım almıyor.
    Bu son yazım burada. Yazmanın pek anlamı yok, bunu bir kez daha anladım.
    Tüm dostlara bol şans diliyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Devasa bir nufusun bu kadar az vaka ve olum sayisina sahip olmasi inandirici gelmiyor. Diger ulkeleri goruyoruz.

Abd de inanmiyor ki istihbarat orgutleri uzerinde calisiyor ve delil topluyorlar.

Ki virusun cikis noktasi burasi.
    Saklamalari çok büyük ihtimal wuhanda çıkıyor virüs Çin'in her yerine bile yayilmiyor komşu eyaleti sehiri atlıyor okyanus geçiyor binlerce km uzaktaki heryere yayılıyor.
    Çin kapalı kutu ne özgürlük ne hak hukuk var robotlasmis köle insanlar devlet ne derse o zaten niye dünyanın fabrikaları orada kuruldu günlük bir avuç pirince çalışacak adamlar oradada ondan.

3. Maskesiz çıkmanın ilk günde yasak olduğu Çekya Avusturya vs vakalar ne durumda orada Avrupa daki gibi neden artmadı

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by gerekli Yazıyı Oku
    neyse dostum
    görecez bakalım.
    benim sistemim şimdi o verdiğim grafik
    o sinyal %90 çalışıyor.
    % 10 da yanılma payı.sinyal değiştirir.
    Bence para birimine sadece teknik bakmak yeterli olmaz. Temel analiz gerekli. Euronun deger kazanmasi icin gecerli bir hikaye lazim.

Surekli para basiyorlar, faizler surekli negatif, simdi birlikte de problemler var.

Alıntı Originally Posted by Thesecret Yazıyı Oku
    Bir kaç gündür sağlam duran krdmd i incelediğimde yaklaşan bir düşüşten şüphelendim. Bu da beni BİST 30u tekrar incelemeye yöneltti.

Muhtemel seviyenin 80-82 binlerde son bulacağını gördüm. Dolayısıyla zaten flat olan pozisyonumu endeks şort yönünde açarak düşüşü bekleyeceğimi belirteyim.

(Viobta çok Nadiren long açarım, yükseliş yönünde genellikle hisse taşırım. Fakat düşüşlerde düşüşü değerlendirmek için şort açma zorunluluğu nedeniyle viobu kullanıyorum. Bunu da buraya not olarak iliştireyim)
    Genelde bu tarz krizlerde dususler once sert olup hafif bir duzeltme ve sonra tekrardan sert bir dusus oluyor. Bu krizde cok hizli dustu. 2008 de dusus 2 aya yayilmisti.

Yeni bir dusus olursa ki bence de olacak 82 cok basit kalir. Mutlaka bir tuzak yapmasi gerekir.

Elbet zamani gelince cok sert yukselecek, cunku ertelenmis talep ve likitide patlamasi olacak.

6.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Genelde bu tarz krizlerde dususler once sert olup hafif bir duzeltme ve sonra tekrardan sert bir dusus oluyor. Bu krizde cok hizli dustu. 2008 de dusus 2 aya yayilmisti.

Yeni bir dusus olursa ki bence de olacak 82 cok basit kalir. Mutlaka bir tuzak yapmasi gerekir.

Elbet zamani gelince cok sert yukselecek, cunku ertelenmis talep ve likitide patlamasi olacak.
    Verilen rakamlar bist30 için geçerlidir alenichev. BİST100 çok daha aşağılarda.

7.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bence para birimine sadece teknik bakmak yeterli olmaz. Temel analiz gerekli. Euronun deger kazanmasi icin gecerli bir hikaye lazim.

Surekli para basiyorlar, faizler surekli negatif, simdi birlikte de problemler var.
    ama o hikaye sonra çıkıyor ortaya.
    ben şimdiden euroya döndüm.

Alıntı Originally Posted by Thesecret Yazıyı Oku
    Verilen rakamlar bist30 için geçerlidir alenichev. BİST100 çok daha aşağılarda.
    Ha simdi oldu. Eyvallah.

Sayfa 921/1003 İlkİlk ... 421821871911919920921922923931971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •