Sayfa 941/1003 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951991 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 7,521 - 7,528 arası.

Konu: Viop - XV

1. Her kışın Bir yazı
    Her Yazında Bir Kışı vardır sevgili yatırımcı kardeşlerim

Şuan kışı yaşıyoruz .. Yazın yeşerecek otları düşünerek oynuyoruz işte 😊😊

Şuan tüm piyasalar kapalı ama

Hislerim derki . Pazartesi sabahı artı GAP yapmalı

Ha yapmazsa tutmadı deriz

Ha tutarsada tuttu deriz

Malum tamamen hislerim ile artı GAP bekliyorum
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

2. Zamanın da bu borsamızın 1000 puan olduğunu hatırlatmak isterim efendim

Saygı ve hürmetle selamlarım hepinizi
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

3. yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

4.  Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    Tarım konusunda karalama...

Türkiye orijini tarım toplumu. Lâkin bunu dahi beceremedik. Beceremeyince kendimizi şöyle kandırdık: tarım ne ki, aslolan teknolojidir. Bir kamyon buğday veriyorsun karşılığında bir çanta çip alıyorsun. O zaman? Boşver tarımı oldu. E teknoloji de olmadı. Kaldık mı ortada? Bir milletin bütün birikimini göm betona.. göm zifte, asfalta... Bizden olmaz...

Konvansiyonel ve diğer tarım meselesine gelince.. Tarım ve sağlık bir arada olmalı. Suriye bakın onca yıldır iç savaşta, dış saldırı altında.. adamlardan patates zeytin getiriyoruz zeytinyağı bizden ucuz.. utanan var mı? Yok. Peki neden? Herkes üretiyor. Bunu araştırın. Her ailenin toprakla, ağaçla işi var. Öyle oturup dünya nasıl kurtulur, ahkam keseyim.. yok profesör yok müsteşar, vali, şef, genel müdür, danıştay, imam vaiz yok müftü... yüz milyon uyduruk tüketim odaklı sözüm ona iş (!) bölümleri ile bir yere varamayız. Herkes maaş alsın ama kimse üretmesin. Hepimizin çocuklarımız için de hedefi o. Aman yorulmasın, devlete kapak atsın, memurluk, ense, kolay maaş... En bilgili görünenimiz ne topraktan anlar, ne meyveden, ne hastalıklarından, ne hayvandan, ne üretimin zorluğundan, ne elleriyle yetiştirdiğinin zevkinden... Bizden olmaz. Durumlar kafamıza kafamıza da vursa, kıyamet geliyorum da dese tembel toplumuz. Boş vesselam.
    Tembel toplum yaratıldı dostum. tarlası bahçesi olana bu hükümet geldiği ilk yıldan itibaren. destekleme adı altında dönüm başına hey yıl para ödemeye başladı. adam baktıki 100 dönüm tarlası var. bunu ekip bictiğinde devletin verdiği parayı zaten kazanamıyor. naptı devletten destekleme parasını aldı tarlayı ekmedi biçmedi . hala bu devam ediyor. yani tembel toplumu yarattılar sonunda. ithalatın önünü açtılar birileri götürüyor bu durumda.

5. Viop - XV

Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Tembel toplum yaratıldı dostum. tarlası bahçesi olana bu hükümet geldiği ilk yıldan itibaren. destekleme adı altında dönüm başına hey yıl para ödemeye başladı. adam baktıki 100 dönüm tarlası var. bunu ekip bictiğinde devletin verdiği parayı zaten kazanamıyor. naptı devletten destekleme parasını aldı tarlayı ekmedi biçmedi . hala bu devam ediyor. yani tembel toplumu yarattılar sonunda. ithalatın önünü açtılar birileri götürüyor bu durumda.
    Ekip biçmiyor yanlış .

Tohumu devlet mi vermiyor bilmiyorum ama sebzeler dalında çürüyordu benim gördüğüm

Şu verme hiç yok zaten

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

6. SELAMUN ALEYKÜM

Kıyaslama açısından şöyle bir tablo

*trt haber in derlediği rakamlara Ölüm/vaka yüzdesi eklendi ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Ne desteği imiş o ekip biçmeyi bile bıraktıran. Merak ettim şimdi...
    100 dönüm bi de ekmeyecek destek ile yaşayacak öylemi ...

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

8.  Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Tembel toplum konusunda haklısınız herkes kolay para kazanma derdinde.

Konu çiftçi ve desteklemesine gelince, durum dediğiniz gibi değil bilakis çiftçi şu anda can çekişiyor, devletin verdiği destekleme zaten çok ama çok yetersiz onu karşılıksız vermiyor, tarlanızın büyüklüğüne ve ürettiği ürüne göre destekleme yapıyor, ödemeyi de ortalama 1 yıl sonra yapıyor.

Çukurova'nın renkleri turuncu ve beyazdır, narenciye ve pamuktan almıştır renklerini. Yıllardır pamuk yetiştiriciliği minumum düzeye inmiş ülkemiz geçmişte net ihracat yaparken uzun yıllardır net ithalatçı pozisyonundadır bunun nedeni çiftiçinin kazanamamasıdır.

Benim küçük bir narenciye bahçem var, her geçen yıl maliyetler o kadar yükseliyor ki başa çıkmak imkansız, her şeye zam gelirken sizin ürün satışınız genelde maliyet altına satılıyor.

Kısa bir örnek verim, 2000 yılında Washington portal dalında 0,40 Krş'a satılırken 2019 yılında 0,35 Krş'tu. Tabi o aşamaya getirene kadar, dolu yağmayacak, poyraz esip tomurcuk halinde ki ürünü dökmeyecek, akdeniz sineğini vurmayacak vsvs.

2000 yılında Mazot, gübre, elektrik ve işçilik fiyatları ne kadardı şu anda ne kadar? Bunu buğday, mısır diğer ürünlere uyarlayabilirsiniz.

Çiftçi buğday ve mısır ekmiyor, ekmez, çünkü her şey yolunda giderse % 10 civarı kazanacak en ufak aksilikte % 100 zarar ediyor, kimse de ne oldu sormuyor.

Yani zor dostum zor, çözüm var ama yeter ki çözülmek istensin.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Sayfa 941/1003 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •