Sayfa 942/1003 İlkİlk ... 442842892932940941942943944952992 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 7,529 - 7,536 arası.

Konu: Viop - XV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Evde hanım yere çamaşır suyu mu döktü naptı..

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

2. Ekip biçme konusunda destekleme yaptığı doğru ama tarlaların boş kalması yanlış kendi gözümle gördüm Çukurova da asla boş tarla bulamazsınız icara almak için bile teee 1 sene öncesinden anlaşmanız lazım. Kirvemin ve babasının mısır tarlaları var 5 senedir hiç boş kaldığını görmedim hatta onun tarlasının yanında icarlık bir yer vardı daha sezon başlamısına 6 ay önce icar için sorduk ohooo dediler 4 ay önce icarladık diye cevap aldık. Mahsul tarladayken hemde

3. Tarim alanlarin cogu Makine ve teknoloji yatirim maliyetlerini kurtarmayacak kadar kocuk olcekli. Yakit, Gubre ve ilaclar pahali ve hepsi ithal yada ithal girdilerle uretiliyor.

Gida meselesi sadece Tarim bakanligina birakilmayacak kadar hayati bir sektor.

Hukumet tarim sektorunu hic bir donem olmasi gereken duzeyde ciddiye almadi.

Tarim bakanligini hatir bakanligi oldu. Cerrah, ilahiyatci, CEO gibi kim varsa hatir iliskisi ugruna tarim bakanligi yapildi.... Her gelen bakan bol bol vaat verdi suslu ve yaniltici tablolar yayinlayip gitti. .

Gercekte olan sey ise gidada ithalata olan bagimliligimiz her yil giderek artmasidir.

Disardan et ithal etmezsek bugun etin kilosu 200 TL olurdu.

Et ithalatina 2007 yilinda bir kereye mahsus ve sadece 50 bin ton sarti ile baslamistik. Ithalat her yil yapildi ve ithalat 750 bin tona bile ulasti.

4. Corona sakinleştigi aylarda hiper enfilasyon bekliyorum. Tüketim mallarında elbise ayakkabı vs üretim yok ve ihtiyaçlarını karşılamak zaman alır. Şuan ayakkabı sektöründe çalışan çok nadir. Bayanlar birbirini ezer ilk fırsatta sakın ha kredi kartıni ortalarda bırakmayın.

5. Çukuruva'da tarlalar boş kalmıyor, ama dağ taş narenciye bahçesi oldu, o sektör de çok dinamik genelde büyük çiftçi ihracata yönelik bahçeler dikerken, küçükler ise eski olan bahçelerini yenileyip teknolojik ürünler kullanamıyor.

Diğer tarım ürünleri yeterince kazandırmadığı için, herkes narenciye'ye bahçesi dikiyor.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

6.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    SELAMUN ALEYKÜM

Kıyaslama açısından şöyle bir tablo

*trt haber in derlediği rakamlara Ölüm/vaka yüzdesi eklendi ..

Bence bu virüsün öldürücülüğü söylendiği gibi düşük değil. en az %5 civarında gibi.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Teksas gibi yerler Trumpun kalesi sanmam petrol fiyatları düşsun de çok düşmesin ister 40*50 dolara en kötü getirir Trump
    Günlük 10 milyon varillik petrol üretim kısıtlamasının görüşüleceği yarınki OPEC+ toplantısı Rus ve Saudi atışmaları yüzünden ertelenmiş. Petrol fiyatları muhtemelen düşer pazartesi...Bakalım ABD future'ları nasıl etkilenecek...

8.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    en iyi alım yeri krizin en derin yeridir..
    şu an dünya krizin başında...
    corona virüsü avrupada ve amerikada henüz zirve yapmadı...grafiğin aşağı döndüğü yer alım yeri olabilir...

Sayfa 942/1003 İlkİlk ... 442842892932940941942943944952992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •