Sayfa 946/1003 İlkİlk ... 446846896936944945946947948956996 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 7,561 - 7,568 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Kankin Si Cin Pini kurtaramayacaksin Sazeli. Fitil fitil burnundan gelecek o yamyamlarin.
    Dostum Çinlileri felan düşünmüyorum onların tuzu kuru bir şey olmaz , abd tuzu kuru bir şey olmaz , İran bir şey olmaz petrol kuyularının üstünde oturuyor onlara bir şey olamz ......Allahın izniylede bize de bir şey olmaz Elhamdülillah doğal su kaynaklarımız var o yeter dünyaya su satıyoruz....sebze meyve gıda zeytin incir turizm ama hasarı en az atlatmamız lazım.Kimi hastalık çinden çıktı diyor bazılarıda 1 ay da dünyaya bu kadar hızlı yayılamaz 8-10 yıldır bu hastalık dünyada var diyor.Zirve yaptığı için ortaya çıktı deniyor kim ne derse desin tedbirler felan iyi gidiyoruz maskemizi takalım tedbirlerimizi alalım ama vaka sayısı azalır azalmaz normal hayata dönmemiz lazım.esnaflarımız zarar görmesin , işkletmelerimiz zarar görmesin insanlar işssiz kalmasın mesele bu yaniiiiiiii , insansak bu ülkede yaşıyorsak birbirimizi düşünmek zorundayız.
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

2. Turizm otellerinde korona testinden geçmiş personel ve turist uygulaması gelebilir...

3.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    1.000.000.000 tespit Dünya'da hiçbir zaman olmaz. O rakam için tüm Dünya'ya test yapılması lazım.
    Sen Çinde 80.000 vaka olduğuna inandın mı? Adamlar 800.000.000 insanı karantinaya aldı.
    Vaka sayısının bakanın her akşam havaya kaldırdığı tabeladan mı takip ediyorsun?
    Amerikada vaka sayısı milyonlar şu an.
    Test yapmamak sansürün yeni adı.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Hastadan kastınız bu virüsü vücuduna alanlar ise 2 katı olamaz. 2 katı baz alırsak Dünya'da 2.4 milyon kişiye virüs bulaşmış oluyor ki bence çok az. Sadece ABD' de en az 5-6 milyon kişiye virüs bulaşmış durumdadır.

40 kat olayı virüsü hissetmeden hastalığı geçirenleri de kapsıyor.
    Yeterli dozda virüz almayıp hasta olmayan kişiler de bağışıklık kazanıyor mu?
    Kazanmıyorsa onları virüz kapmış ama bişi olmamış olarak sayamayız.
    Hasılı kelam bu pilav daha o kadar su kaldırır.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Teşekkürler Beerisgold reis.

Çiftçinin halini çiftçiden başka herkes biliyor .
    Geçen sene 8-10 yıldır ekim yapılmayan bir araziye iki ay araştırma sonucu bulduğum buğdayı ektim. Güya organik karakılçık yetiştirecektim. Artık tohumdanmıdır, topraktanmıdır yoksa mevsimdenmidir nedense bizim buğday kardeşlenmedi. Konuya komşuya ayıp olmasın diye biçer soktum tarlaya. Ürünü de amcamın
    tavuklara yem yaptık. Muhtemelen arazi de 8 -10 sene daha biş kalır.
    Mazot benzinden pahalı. Gübre dövize endeksli. İlaç dövize endeksli. 20 dönüm meyve bahçesi için aldığım desteğin yarısına yıllık aidat diye ziraat odası çöküyor. Ziraat bankasına gitsem bana ekipman kredisi sağlamıyor ama futbol kluplerini batıktan çıkarmak için kredi veriyor.
    Ziraat odasındaki zevat, istisnaları tenzih ederim, solitaire oynamaktan gözleri şişmiş.
    Ziraatte ölçek ekonomisine geçmeden kazanç yok. O kadar yatırım yapsan master plan yok. Devlet tekerine gunlük politikalarla taş koyuyor. Gel de tarım yap. Nasıl yapacaksan.

6.  Alıntı Originally Posted by fuzzy_logic Yazıyı Oku
    Sen Çinde 80.000 vaka olduğuna inandın mı? Adamlar 800.000.000 insanı karantinaya aldı.
    Vaka sayısının bakanın her akşam havaya kaldırdığı tabeladan mı takip ediyorsun?
    Amerikada vaka sayısı milyonlar şu an.
    Test yapmamak sansürün yeni adı.
    Çin'in rakamları doğru değil.

Aynı şeyi söylüyoruz aslında ama siz yazıları geriye doğru okumamışsınız. Tespit edilen vaka sayısının 40-45 katı enfekte hasta kabulü var ve bende onun doğru olduğunu düşünüyorum. Bu kabule göre ABD'de 13 milyon vaka çıkıyor.

https://bundle.app/ovA7Za9X

En iyi ülkeler bildiğimiz bok çıktı

İngilizlerin yaptığına bak

Abd vakaları vs

Vay anam vay

8.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Çin'in rakamları doğru değil.

Aynı şeyi söylüyoruz aslında ama siz yazıları geriye doğru okumamışsınız. Tespit edilen vaka sayısının 40-45 katı enfekte hasta kabulü var ve bende onun doğru olduğunu düşünüyorum. Bu kabule göre ABD'de 13 milyon vaka çıkıyor.
    Abd de 13 milyon vaka varsa,
    3 kişi ortalama ile bunu yaysa,
    4 günde tüm amerikayı enfekte eder.
    doğal selekziyon olur ve
    ameriga 20 gün sonra da tamamen normale döner.

Gerçi amerika bunu yapıyor gibi.
    ingiltere böle başladı, bocalıyor.
    avrupa şiş yanmasın kebap önemli değil diyor.
    biz hem şişi hem işi kurtarma peşindeyiz.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 946/1003 İlkİlk ... 446846896936944945946947948956996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •