Sayfa 189/1003 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289689 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by dovs06 Yazıyı Oku
    Covid 19 grip degil ve ateşle tespit edilen birşey değil yayılma hızı çok fazla olan bir virüs.Ateş olmadığı halde solunumu ve akciğerleri ileri derecede etkileyen lanet bi virüs hemde.Yayılması önlenirse yani yeni kisilere bulaşmaz ve daha önce bulaşmış kişiler izole edilirse daha güçlü tedavi yöntemleri bulunduğunda yaşamın normallestigi günlere döneceğiz inşallah.
    Butun dunyayi karantinaya alip izole etsek bile karantina kaldirildiktan sonra virus tasiyan tek bir kisi dahi 3-4 ay icinde virusu butun dunyaya tekrar yayabilir.

Hukumetler halklardan cekindikleri icin bir kac ay bu yasaklari devam ettirirler. Ama halk yuksek olum oranlarina alistiktan sonra bu yasaklarin cogu ilerde kaldirilacak.

Dunya ve Turkiye ekonmisi 2 aydan fazla bu izolasyona dayanamaz.

Belkide dogal seleksiyon tek cozum olacak.

cunku bu sekilde virus 6 ayda bitebilir diyorlar.

2.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Acaba açiklanan 1.vakadan çok önce ülkemizde zaten corona var miydi?
    Vardır, misal ben aralık ayında aynı belirtilerle gecirdim, şimdi ara ara kuru bir öksürük kaldı........

3. ABD'den uçakla Türkiye'ye gelen 241 kişi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Kastamonu'daki öğrenci yurduna yerleştirildi.

İyi yapmışssınız da gelenleri oraya götürdüğünüz otobüsler ne olacak , elleriyle her yere dokunmuşlardır.Şimdi bu otobüsler amerikadan gelenler kadar teklikeli değil mi????????????????

https://tr.sputniknews.com/koronavir...tinaya-alindi/
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

4.  Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Vardır, misal ben aralık ayında aynı belirtilerle gecirdim, şimdi ara ara kuru bir öksürük kaldı........
    Muhtemelen eski tip corona virusunu kapmissin..yada influenza.
    Bende Aralik ayinda grip oldum. Hafif atlattim. 1-2 gun rahatsizlik hissettim. Gecti. Omrum boyunca grip icin ilac kullanmadim

Ama vucudumda epey iltihab biraktigini aylar sonra fark ettim. Solunumum eskisi gibi rahat degildi...Gogsumde hisirti, sabah kalkerken balgam bazende gece yatarken hafif bir uksuruk vardi.

15 gunluk bir kaynamis sogan koru uyguluyorum...5.gunde balgamim azaldigini fark ettim. Su an 8.gundeyim. ....Faydasini Fark ediyorum

5. bizde hükümet 15 temmuz sonrası güzel kararlar alamayıp altın tepsideki fırsatları tepmişti inşaallah aşağıdaki haberlerdeki gibi Türk bilim adamlarının neler yapabileceğini görür güzel gelişmeler olur..

Bir güzel haber:

Japonya’da çalışan Türk bilim insanı Dr. Halil İbrahim Çiftçi kardeşim, Korona (Covid-19) ilacının Japonya’da keşfedildiğini, Japon hükümetinin yakında onaylayacağını, Nisan’dan itibaren insanlar üzerinde kullanılmaya başlanacağını haber verdi.

6. yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri yetersiz sanki
    Grafikteki eğrinin dikliğine bakıldığında maalesef çok kötü durumdayız.

Hiç vakit kaybetmeden tedbirler artırılmalı, sokağa çıkma yasağı mı uygularsan daha farklı tedbirler mi Rabbım yardımcımız olsun.

7. Olumsuzluk pompalamak istemem ama durum cidden kötü arkadaşlar...
    Varın bizim ülke ekonomisi nasıl toparlar siz düşünün..

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Ne oldu la küçümsüyordun...PANİK havasına büründün
    Neler görüyorum bildiğin gibi değil..
     Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    ABD'den uçakla Türkiye'ye gelen 241 kişi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Kastamonu'daki öğrenci yurduna yerleştirildi.

İyi yapmışssınız da gelenleri oraya götürdüğünüz otobüsler ne olacak , elleriyle her yere dokunmuşlardır.Şimdi bu otobüsler amerikadan gelenler kadar teklikeli değil mi????????????????

https://tr.sputniknews.com/koronavir...tinaya-alindi/
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 189/1003 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289689 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •