Special Days Image
Sayfa 157/1003 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257657 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: Viop - XV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    bu virüs olayı yalancı çoban hikayesine benziyor belkide bilemiyorum...çoban her seferinde köy yanıyor dermiş ve köylüler inanırmış ama gidip baktıklarında köy yerinde yanan bişey yok...çoban yine köy yanıyor demiş köylüler bu sefer inanmamış ama köy bu sefer gerçekten yanıyor...

seyis haklı evet bugüne kadar hep baronların istediği şekilde kurgulandı dizayn edildi olaylar ve hep kitleler inandı tam da istedikleri gibi...bu konuda haklı hatta geçen yazmıştım bir zamanlar kuş gribi diye ortalık ayağa kalktı sonra ne kuş kaldı ne gribi...şimdi internet sitelerinin kıyı köşelerinde bilmem neredeki çiflikte kuş giribine rastlandı diyor kimse de iplemiyor tabii...

ama ya bu sefer gerçekse? ya köy hakikaten yanıyorsa? nereden bilebiliriz? nasıl emin olabiliriz? evet belki yine baronlar sermaye transferi için kurguladılar bunu ama ya değilse?

ben şahsen kurgudur tüm olan biten diyemiyorum gerçek olup olmadığını da bilmiyoruz...izliyoruz herkes gibi...filmin sonunda ne olacak?

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    sn seyisin bu zamana kadar tüm yazısında derinlik var aslında ama bu kadar kurguya gerek yok. şüphe olmasaydı gerçeğe ulaşamazdık.

belkide gerçeği öğrenmek hoşumuza gitmeyebilir.

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    sayın forumdaşım Seyis Bey, siz hem finans sektöründensiniz artı hem tıbbi bilginiz var aile içi sohbet muhabbetten
    bu virus şimdi panik havasına da sokuldu belki doğallıklı hakikatte de öyle belki suni belki kasti olarak mahsus
    biz bunu ilk olarak ocağın bilmemkaçında duyduk diyelim tam hatırlamamakla beraber net tarihi

senaryo da
    eğer bu belki gerçekte 2 aydır değilde belki 1 yıldır vardı ise, farzı mahal tabi.
    global finansal bi tiyatro çerçevesinde, birazda finansal faydasını görem demiş olamazmı, bi takım çevreler
    malum bana prens çarles ve / veya kanada başbakanı genç yakışıklı delikanlının enfekte olmuş olması ya da pozitif virus testi ile medyaya çıkıyo oluşları hiç inandırıcı gelmedi
    viruste mutasyonla pik noktadan hazır azalışa geçmişken, momentumu kaybetmeden

bunu niye sizi alıntılayıp yazayım dedim
    siz finansçı ve ailenizde tıbbi doktoral olunca
    kafada en iyi siz birleştiriyo olabilirsiniz böyle şeyleri belki de diye

bu çok çarpık gelebilir ama paranın olduğu hiçbi yerde masumiyet vs aramam bakmam ben . malesef öyle
    bu kurgu tutabilir.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. Ortada masraf var fatura yok. Fatura birilerinin üzerien yıkılacak muhtemelen. Şu olur fakirlere 20 vadeli kredi verilip sigorta ettirilir ve fakirlerin üzerine yıkılmış olur.

Gerçekçi olalım fakirlere fatura filan çıkmaz, hep orta sınıfa ve zenginlerden konjoktöre uymayanlara çıkar fatura.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    Erkin Şahinöz
    @ErkinSahinoz
    ·
    8d
    Düzen değişiyor
    Meksikalılar, ABD ile sınırın kapatılmasını istiyorlar.

))
    Dünya tersine döndü desenize kim derdi Meksika kapıları kapatmak isteyecek

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

dün ....7533 test..... 2069 yeni hasta...
    bugün 7641 test ..... 1704 yeni hasta...

yeni hasta sayısında önemli azalma var
    aman nazar değmesin.....
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    bu virüs olayı yalancı çoban hikayesine benziyor belkide bilemiyorum...çoban her seferinde köy yanıyor dermiş ve köylüler inanırmış ama gidip baktıklarında köy yerinde yanan bişey yok...çoban yine köy yanıyor demiş köylüler bu sefer inanmamış ama köy bu sefer gerçekten yanıyor...

seyis haklı evet bugüne kadar hep baronların istediği şekilde kurgulandı dizayn edildi olaylar ve hep kitleler inandı tam da istedikleri gibi...bu konuda haklı hatta geçen yazmıştım bir zamanlar kuş gribi diye ortalık ayağa kalktı sonra ne kuş kaldı ne gribi...şimdi internet sitelerinin kıyı köşelerinde bilmem neredeki çiflikte kuş giribine rastlandı diyor kimse de iplemiyor tabii...

ama ya bu sefer gerçekse? ya köy hakikaten yanıyorsa? nereden bilebiliriz? nasıl emin olabiliriz? evet belki yine baronlar sermaye transferi için kurguladılar bunu ama ya değilse?

ben şahsen kurgudur tüm olan biten diyemiyorum gerçek olup olmadığını da bilmiyoruz...izliyoruz herkes gibi...filmin sonunda ne olacak?
    önceden savaşlar vs silah ticareti için ne dersen kurguya uyabilecek birşeyler bulabilirsin

ama bu şey kelebek etkisi cinsinden. sonucunu hesap edemeyeceğin bir olay. bu nedenle kurgu değil.

savaşa girersin gizli ittifak yaparsın hertürlü olasılığı önceden değerlendirip durumu kontrol etme imkanın var.

bunda yok.

7.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    önceden savaşlar vs silah ticareti için ne dersen kurguya uyabilecek birşeyler bulabilirsin

ama bu şey kelebek etkisi cinsinden. sonucunu hesap edemeyeceğin bir olay. bu nedenle kurgu değil.

savaşa girersin gizli ittifak yaparsın hertürlü olasılığı önceden değerlendirip durumu kontrol etme imkanın var.

bunda yok.
    kelebek etkisi
    buna butterfly affect de der gavur
    ama ilk bulan biz Türkleriz

tabi diğer esas hayvan (aktör) At bu durumda
    tek başına kelebek deyince
    bi anlam ifade etmez

maksat paraya dönüştür de

herşeyde bi At bi de kelebekle
    etki çıkartılır ya

herhalde öyledir.

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    kelebek etkisi
    buna butterfly affect de der gavur
    ama ilk bulan biz Türkleriz

tabi diğer esas hayvan (aktör) At bu durumda
    tek başına kelebek deyince
    bi anlam ifade etmez

maksat paraya dönüştür de

herşeyde bi At bi de kelebekle
    etki çıkartılır ya

herhalde öyledir.
    şimdiki yasalarda hayvan hakları bile var. şuanki durum bence rajona ters .

yaşarsak öğrenicez

Sayfa 157/1003 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •