Sayfa 179/1003 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: Viop - XV

1. 2019 umre ye gidenler

pakistan 1.7 milyon
    Endonezya 1 milyon
    Misir 500 bin
    Turkiye :400 bin

diger ulkelerde ortalama 200bin civarinda , Cavit19 umrede bir tek turk vatandaslarinimi hedef almis ?
    ....

2.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ky hangi tarafta mı!

Bariz değil mi

152 bin görmüş borsa da 105.xxx short girmek g.t ister o da bende var
    Helal...
    Yani diyorsun longlar...
    Sercangiller gibi...
    Bir önceki mesajında borsa düşüyor mu çıkıyor mu önemli değil önemli olan doğru yönde olmak diyorsun çok doğru..
    Vadeli piyasalarda o an bulunduğun pozisyonla endeks uyuşuyor sa sorun yok ama tersi durumda bir günde sermayeyi sıfarlarsan ertesi günlerin önemi yok...
    Şimdi long olanlar için pazartesi % 3/4 gibi bir eksi açılış büyük hasar verir yedek akçe yoksa salı da yatay olur yada eksi artarsa saat 14:50 de hesap kesilir..
    Hesap kesildikten sonra endeks % 3/4 gibi artıya geçse bile bir faydası olmaz birde terse döndüyse tam facia...
    Aynı örnek şort içinde geçerli...
    Cuma günü malınızı kaptırmayın keriz silkelemesi diye diye 3500 puan soktular longlara sanki burası hisse formuymuş gibi şimdi pazartesi eksi devam ederse salının bir önemi kalır mı longlar için...
    Hissede olsan tamam derim..

3. Cok hizli bir sekilde yayilmaya devam ediyor lanet sey.
    Kimse 10-15 gune duzelir diye bosa umut beslemesin. İtalya ve İspanya icin 60-90 arasi atlatir demistim. Bir haftasi gitti degisiklik yok. Hala gunde 6 bin yeni vaka tespit ediliyor.
    Gunluk olen ve iyilesenden cok daha fazla yeni vaka girisi var. Once bu zincir kalici olarak kirilacak. Aktif vaka sayisi azalmaya basliyacak. Bu bir surec. İlk olarak bunu gormek lazim.

Bitmiyorki. İtalya arkasindan İspanya. Abd cikti. Almanya, Fransa ve İngiltere daha erken evrelerde.
    Daha alttan Belcika, Hollanda, İsvicre, İsvec, Brezilya, Malezya, Filipinler kosar adim geliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Turkiye sureci hic iyi yonetemedi bence. Oysa ki sansi vardi ve parmakla gosterilebilirdi
    Eger okulların kapanması ile birlikte 14-21 gun tam karantina uygulasalar boyle olmazdı. Çin tam karantina ile bu işi başardı. Ama hala tetikteler maskeli ve eldivenli geziyorlar. Bugun markete acilen gittim isim olmasa gitmem gencler pervasızca geziyo kanka dondurma yiyek mi diyor biri diğerine. Valla bizim millet zopa olmadan akıllanmaz. Bugün avrupada 16 yasında bir cocuk gitti. Yaşı yok bu işin..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    120.076 An itibariyle.
    USA

Vaka sayısı 121.132

6.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    USA devamlı güncelliyor.

Şu an ölüm sayısı 2.017 oldu. Son yazdığımda 1.997 idi.
    Abd toplu degil eyalet eyalet acikliyor rakamlari. Hepsi de farkli vakitlerde. O yuzden surekli guncelleniyor. Tiklayinca detay gorebilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by traderfx Yazıyı Oku
    Eger okulların kapanması ile birlikte 14-21 gun tam karantina uygulasalar boyle olmazdı. Çin tam karantina ile bu işi başardı. Ama hala tetikteler maskeli ve eldivenli geziyorlar. Bugun markete acilen gittim isim olmasa gitmem gencler pervasızca geziyo kanka dondurma yiyek mi diyor biri diğerine. Valla bizim millet zopa olmadan akıllanmaz. Bugün avrupada 16 yasında bir cocuk gitti. Yaşı yok bu işin..
    wuhan 11milyon nufuslu .. toplam cin nufusu 1.4 milyar.. virusun 0 noktasi wuhan ..
    Yani wuhan da cikan virusun 60milyon nufuslu italyada suana kadar 100 bin vakaya sebeb oldu . ama 1.4 milyar nufuslu cinde 80bin ile bu isi bitirdiler oylemi ? yani wuhanda bu virusu kapan kisiler cinde baska bir sehire gitmedi bunlar direk olarak avrupaya ve amerikayami gittiler siz buna inaniyormusunuz gercekten ?
    ....

8. Bazı insanlar risk bazlı düşünür bazı insanlar getiri bazlı düşünür.

Hükümetler icraat yeri ve genelde getiri bazlı düşünen (yani risk alan) insanların çok olduğu yerler, her konuda riskleri söyleyen insanların da ömrü özel korumada değilse fazla olmaz.

Bu tip bir hükümetten risk bazlı bir konuda cesaretle tedbir almasını beklemek zordu, sağlık bakanı ve bilim kurulu kontrolü aldı yoksa sürü bazlı sistem bizde de uygulanırdı.

Her gün yeni bir şeyin uygulamaya geçmesi de normal. Bunu da kısıtlayalım, bunu da kısıtlayalım deyip ilerliyorlar gibi.

Çin de toptan her şeyi yasaklayıp, sonra gıdım gıdım rahatlamanın verilmesi de normal geliyor.

Ben normalde sadece getiriye odaklanmış biriydim, yani çocukluktan itibaren bir define bulmak kafamdaydı fakat hayat beni mayın tarlası uzmanı yaptı. Bu nedenle nerede define olmaz konusunda uzman oldum, o arada define bulma merakı da nerede ise kayboldu.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 179/1003 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •