Sayfa 596/1003 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: Viop - XV

SPOT alıcı ve satıcılar (Merrill Lynch güne en iyi alıcı olarak başladı, günün sonunda en iyi 3. satıcı oldu, Yatırım Finansman ögle en iyi alıcılar arasında iken günün sonunda en iyi satıcı oldu, hiç yokken fon alimi olsa gerek Ziraat Yatırım da kapanişa doğru piyasayi iyi aldı)

2. BAT British American Tobacco tütünden covid19 aşısı üretmek üzere çalışmalara başlamış.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by borsa1978 Yazıyı Oku
    Vade sonu esitlenecek diye kural yok. Sasa mart vadenin kapanis fiyatı ve hissenin fiyati arasında 20 kademe falan vardı
    son dakikada vade sonunda spota mal almak istemeyen, alamayan kişi aktiften alış veya satış yapmıştır. ( spotmu vadeli mi 20 kademe yukarıda kapattığını bilmediğimden iki seçeneği söyledim)

4.  Alıntı Originally Posted by kotancı Yazıyı Oku
    enerjisa short devam. karanlık oda tacizine hazırlanıyor olabilirler. ytd.
    Enjsa tahtası çok sığ ,devamlı islem yapıyorum orada ,ancak piyasa yapici devamlı 3 kademe zararla işlem yapmana izin veriyor,açılış ve kapanislarda kademe araliklari çok açılıyor ,sabah acilisda ucuz fiyatdaki ilk alıcı siz olursanız ,ya da akşam kapanış seansında ilk alıcı siz olursanız kar ettirir. Zor bı tahta ama en kolay da para orada var,bol sans.

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Açığa satış olsa dün ilaç grubu hisseleri bulunmaz nimetti ama öyle bir imkan yok artık .

Hacimin %35 ini onlar yapıyordu

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Hocam ben spot piyasada açığa satış olayını pek sevmiyorum, hoş zaten şu an öyle bişey yok...

O yüzden viop tahtası olan senetlere daha çok takılıyorum...

Tabi bu açığa satışın olmaması arbitraj robotlarını deaktif hale getirdiği için burda da derinlik çok çok azaldı...

Bugün coşkuda 200 kontrat ereğli alayım dedim verene kadar canım çıktı...

Geçen sene bu zamanlarda aynı tahtada 1000 kontratla rahat rahat trade ediliyordu, öyle bir derinlik vardı...

6. Yaklaşık iki haftadır ibb trafik yoğunluğu en fazla%13 oluyordu, şu an %20, daha çok dışarı çıkılıyor artık.

7. Sasa bu virüs nedeniyle endeksin düşmeye başladığı gün 8,40 TL imiş. Bugün 9,53 TL'yi gördü. Yani endeksde bütün hisseler %40-50 düşmüşken bu %10'dan fazla artmış. Üstelik dolar kuru almış başını gitmiş, bu firmanın dünya kadar döviz borcu var ve iş hacmi de doğal olarak gerilemiş Dünyada ticaret durduğu için.

6-7 gündür tavan gidiyor. Günlük hareketi %10'la sınırlayınca ve açığa satışı yasaklayınca manipülatörler istedikleri hisseyi hemen tavana yapıştırabiliyor. Hisse sahipleri nasılsa yarın daha yüksek açılır diye satmıyor zaten. Hal böyleyken endeksde bir sürü hisse her gün tavan tavan gidiyor.

Manipülatörler de bu şekilde tavan tavan götürdükleri hisseleri iyice yukarı çıkartıp millete kilitliyor. Bugün Sasa'da olan ve diğer hisselerde de olan veya olacak olan budur. SPK resmen manipülasyona zemin hazırlamış oldu son düzenlemeleriyle.

8.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Petkm herhalde son 10 yıldır hiç tavan olmamıstır.

Uyduruk bir habere de tavan olması sacma olunca haliyle shortluyorsun
    Bu piyasada, aynı tip haberle Sasa 6 tavan yapmisken ,en azından önünüzde böyle bir örnek varken çok büyük hata yapmışsınız,sabah ilk açılışında belli etti zaten ,piyasa kotu açarken muhtemelen haberi bilen birileri 8 kademe yukardan viop da alıcı idi.cok fena yakalandiniz, üzüldüm umarım çok yara bırakmaz.

Sayfa 596/1003 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •