Sayfa 160/1003 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    bu günlerde bolca....cevizin iç kabuğu (perdesi) çayını demleyin için...faydasını göreceksiniz...
    iç kabugu neresi oluyor cevizin sert bir dış kabuğu var ?

2. Sayın Seyis'in söylediklerinin bazı noktalarına hak vermemek elde değil..
    Genel olarak çok fazla komplo teorisi içeriyor olsada..

Yaşadığımız gerçeklik fazlaca zihnimizde yer edinecek şekilde iz bırakacak maalesef..
    En basitinden uzun bir süre büyük bir çoğunluğumuz,insanlarla sarılıp tokalaşamayacağız belkide.
    Varolan düzenin daha fazla otoriterleşeceği gerçeğide yadsınamaz...
    Hatta büyük bir çoğunluğumuz neden iktidar sokağa çıkma yasağı ilan etmiyor diye neredeyse kızkınlık içerisinde eleştirip duruyoruz, daha düne kadar böyle bir şeyi isteyebilirmiydik..
    Evet belki mevcut koşullar içerisinde mutlak bir zaruret olabilir, o kısmını tartışmıyorum..
    Söylemek istediğim belkide bu nokta, anormal durumların neredeyse tüm insanlığın zihinlerinde normalleşme durumudur..
    Tüm dünya neredeyse özellikle avrupa medeniyeti de dahil olmak üzere, altın tepside kendi isteğimizle özgürlüklerimizi iktidardakilere veriyoruz..
    Asıl sorgulanması gereken bu belkide, mevcut hastalık geçtikten sonra insanların zihinsel yapısında ciddi değişikler olacağı toplumsal ilişkilerinde ciddi yara alacağı gibi bir gerçek var maalesef..
    Sayın Seyis'e katılmadığım ana nokta, bu hastalığın kurgusal bir yapısı olduğunu savunması..
    Daha öncede yazmıştım...İnsanoğlunun öyle büyük bir gücü yok, ve evren kaotiktir..
    Sadece mevcut durumun iyi değerlendirildiğini düşünüyorum, arada fazlaca abartılmış olup topluma korku pompalanmış olabilir, piyasalarıda bu şekilde yönlendiriyorlar zaten..
    Belki İtalyadaki veriler yanlış ya da belki Çindeki veriler, maalesef tam olarak bilmiyoruz..
    Bazılarımızın dediği gibi bu durumdan sıkılıp, virüs gerçekten var mı yoksa yok mu diye de dışarı çıkıp aramak gibi bir niyetim yok şahsen..

3. Bana göre General Motors yıkılmaz bir firmaydı, otomobil dışında da mesela lokomotif vs işleri vardı. 2008 krizinde çok düştü diye GM almayı ciddi ciddi düşünürken nasip olmadı. Sonra da bizim TMSF nin yaptığı gibi ekonomik bütünlük başka firmaya aktarıldı eski GM çöp oldu. Öte yandan Citibank'da problemler vardı onu alanlar ihya oldu.

ABD de ortakları değil firmaları kurtarın denmiş, geri alımları da yasakladılar. Filmin sonu için hemen karar vermemekte fayda var.

Önümüzdeki iki hafta kritik bence.

Komşum 10 martta virus olduğuna inanmıyorum derken bugün farklı düşünüyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    bu günlerde bolca....cevizin iç kabuğu (perdesi) çayını demleyin için...faydasını göreceksiniz...
    İçindekiler
    Ceviz Kabuğunun 10 Faydası – Öğrenince Çok Şaşıracaksınız!
    1) Zayıflatır
    2) Kanser Düşmanıdır
    3) Stresi Yok Eder
    4) Bağırsakları Temizler
    5) Kalp Sağlığını Korur
    6) Uyku Düzenler
    7) Cildi İyileştirir
    8) Bağışıklık Dostudur
    9) Enerji Verir
    10) Doğal Antioksidandır
    Ceviz Kabuğunun Saça Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?
    Ceviz Kabuğu Diş Beyazlatmak İçin Nasıl Kullanılır?
    Ceviz Kabuğu Öksürük İçin Nasıl Kullanılır?
    Ceviz Kabuğu Suyu Nasıl Hazırlanır?

Haa ama bu salgını fırsat bilip yolunu bulmaya çalışanlar elbette olacaktır. Mesela bizim maskeciler. Elmanın kilosu olmuş 5 tl. 80 tl lik patates çuvalına 120 tl çekiyorlar. Herkes çapınca bir seyler çarpmaya çalışıyor. Manav kazım elmanın fiyatını ikiye katlar. Rakıfelır bedava havayollarına konar gibi.

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku

Komşum 10 martta virus olduğuna inanmıyorum derken bugün farklı düşünüyor.
    belki de pek çok ekonomi , onun olup olmamasından değil
    saldığı korkunun , etkiyi onlarca kat artırmasından gidecek
    göreceksin

bu kritik bi ilacı,
    yanına bol bol greyfurt soyup yiyip ve tabi bi yandan da o ilacını alırken , ilacın etkisinin nasıl eksponansiyel artıyo olduğunu hesab edememeye benzer.

7. italyaya gıden bır arkadas.........halkın polısleri dovdugunu marketlerı yagmaladıgını acız dıye bagırdıklarını yazmıs.....demek kı abd bundan dolayı onlem alıyor....dogruysa.............ıtalya hakkında kımse bır sey bılmıyor....sadece bıze gosterılenı bılıyoruz.......
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

8.  Alıntı Originally Posted by muhteberu Yazıyı Oku
    iç kabugu neresi oluyor cevizin sert bir dış kabuğu var ?
    kabuğunu kırdıktan sonra yenmeyen kısmı iç zarı gibi...

Sayfa 160/1003 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •