Special Days Image
Sayfa 542/1003 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 4,329 - 4,336 arası.

Konu: Viop - XV

1. Yurt dışı bu kadar boktan iken burada mal almak bana göre değil gider yurt dışından alırım daha güvenli en azından kur riski olmaz

2. Teşekkürler Aristo’n abi
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

3.  Alıntı Originally Posted by BeerIsGold Yazıyı Oku
    Yurt dışı bu kadar boktan iken burada mal almak bana göre değil gider yurt dışından alırım daha güvenli en azından kur riski olmaz
    Kesinlikle katiliyorum bu fiyata bu hisselerin tursusunu kursunlar

4. Geçmiş krizleri yaşamamış olabilirsiniz, hatta borsa geçmişiniz itibariyle bu yaşadığınız ilk kriz de olabilir. Bunlar çok normal, borsada kıdem değil, iyi tahlil yapan para kazanıyor.
    Borsada şade düşünmek yeterli. Kompleks düşünmek, didik didik etmek beyninizi patlatmaktan öte bir şey değil.

Krizlerde borsa genel hatlarıyla nasıl davranmış, düşüşler ve tepkiler ne şekilde oluşmuş bunu grafikleri açarak net bir şekilde görebilirsiniz.

Dolar bazlı grafiklerde gördüğünüz üç aşağı 5 yukarı sinüs eğrisinden başka bir şey değil. Krizlerde keskin düşüşler, doların değer kazanması nedeniyle çok daha nettir.

Tl bazlı düşüşler ise sert düşüşler sonrası bir tepki/düzeltme süreci ve akabinde yıkıcı düşüş, yatayda bekleme, sıkıcı seanslar gözünüze çarpacaktır.

Bunların hepsi grafiklerde mevcut. Birebir kopya olacak diye bir kural yok ama en azından doğru hamle nasıl yapılır, ne zaman yapılır çok güçlü fikirler edinebilirsiniz. Göstergeye dahi ihtiyacınız yok, her şey fiyat çubuklarında net bir şekilde görünüyor. Bunun için hocaya, üstada, müneccim şeyi yemiş kişilerin fikirlerine ihtiyacınız yok.

Doğru baktığınızda kendinizi farkedeceksiniz.

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Büyük hisselerdeki tahta yapıcılar büyük dalgada battı sanırım .

Küçükleri yükseltip yüksek marjlar yaratıp büyükler girerler sanırım gibi duruyor .

Tabi eğer yükselecekse bu varsayım yoksa onlarda son bir vurgun yapacaklar diye de düşünebiliriz

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    Mesela birisi dün TRCAS da tavan yaptı, bugün de tavan yaptı. X100 den bugün çıkmış olması lazım.
    Yüksek bir ceza gelmişti iştirakine.

Mart ayında doğalgazdan elektrik üretimi geçen seneye göre %43 düşmüş gibi Türkiye genelinde, jeotermal biraz artmış.

Shell ile hisse alım satım sözleşmesi beklentisi olabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
     Alıntı Originally Posted by Scarface51 Yazıyı Oku
    Sn laguna Dow açılınca bistin tepkisi ne olur sizce tahmininiz var mı ?
    Bistin hareketlerini tahmin etmek çok zor. Dow 1000 puan eksideyken neredeyse artıya geçecektik. Dowda 20,900-21 bin, bistte 88 bin birbirine paralel gibi...
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

Bimde film bugün bilemedin yarın sabah kopacak gibi gibi. Kopmayabilir de.

8.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    Bistin hareketlerini tahmin etmek çok zor. Dow 1000 puan eksideyken neredeyse artıya geçecektik. Dowda 20,900-21 bin, bistte 88 bin birbirine paralel gibi...
    Teşekkürler.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 542/1003 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •