Sayfa 144/1003 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244644 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: Viop - XV

1. Blablacar iyi is yapar. Insanlarin sehirlerarasi yolculugu kisitlamak tutmayacak gibi. Bu sefer valilik ve kaymakamliklara akin edecekler ve oralarda virus cikacak. Gelen giden oralardan alacak virusu.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Türkiyede üretilen sıtma ilacı olmuyormu illa made in france mı çare

Novartis, Türkiye’de ürettiği sıtma ilacı ile yılda 60 milyon sıtma hastasını tedavi ediyor

• Novartis, 2015 yılı itibarıyla sıtma ilacını Kurtköy Fabrika’da üretiyor ve dünyaya ihraç ediyor.
    • Kurtköy Fabrika’da üretilen sıtma ilacı ile bu güne kadar yaklaşık 175 milyon kişi tedavi edildi.

https://www.novartis.com.tr/news/med...itma-hastasini

Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    İlaç var zaten icat etmeye gerek yok 1955 yılında bulunmuş sıtma ilacı Amerkada bulunmuş İşte bu ilacı Fransız doktor korona için kullanmış ve hastaların % 75 iyileşti buraya kadar hikaye bu şekilde ama buradan sonrasi kötü Fransa hükümeti ilacın korona için kullanımına izin verdi ve kendi resmi gazetelerinde yayınlandı , ilaç şu anda kullanılabilir durumda fakat Fransızlar ilacın ihracatını yasaklamışlar.Yurtdışına vermiyorlar sıkıntı burada Ynai koronaya % 75 fayda ilaç dünyada mevcut.Bizim Türkiye olarak o ilacı bir şekilde ithal etmemiz gerekiyor.Tahminim ortada büyük paralar dönüyor.Bu ilacı (sıtma ilacı) nı koronaya karşı kullanan doktor ise ölüm tehditleri alıyormuş.Yani buralarda sıkıtı var.Benim basından öğrendiğim bu şekilde.

3.  Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    İlaç var zaten icat etmeye gerek yok 1955 yılında bulunmuş sıtma ilacı Amerkada bulunmuş İşte bu ilacı Fransız doktor korona için kullanmış ve hastaların % 75 iyileşti buraya kadar hikaye bu şekilde ama buradan sonrasi kötü Fransa hükümeti ilacın korona için kullanımına izin verdi ve kendi resmi gazetelerinde yayınlandı , ilaç şu anda kullanılabilir durumda fakat Fransızlar ilacın ihracatını yasaklamışlar.Yurtdışına vermiyorlar sıkıntı burada Ynai koronaya % 75 fayda ilaç dünyada mevcut.Bizim Türkiye olarak o ilacı bir şekilde ithal etmemiz gerekiyor.Tahminim ortada büyük paralar dönüyor.Bu ilacı (sıtma ilacı) nı koronaya karşı kullanan doktor ise ölüm tehditleri alıyormuş.Yani buralarda sıkıtı var.Benim basından öğrendiğim bu şekilde.
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Türkiyede üretilen sıtma ilacı olmuyormu illa made in france mı çare

Novartis, Türkiye’de ürettiği sıtma ilacı ile yılda 60 milyon sıtma hastasını tedavi ediyor

• Novartis, 2015 yılı itibarıyla sıtma ilacını Kurtköy Fabrika’da üretiyor ve dünyaya ihraç ediyor.
    • Kurtköy Fabrika’da üretilen sıtma ilacı ile bu güne kadar yaklaşık 175 milyon kişi tedavi edildi.

https://www.novartis.com.tr/news/med...itma-hastasini

sanki bu yeni kesfedilmis gibi bir algi yaratiliyor, cinin yayinladigi covid el kitabinda zten tedavi yontemi filan aciklanmis, trumpda bunu soyledi. benim anladigim ilacin bir yere kadar tedavi edebildigi, virusun farkedilme ve akcigerde yayilmasi arasindaki surenin kisaligi , enfekte olan kisinin bunyesinin durumu en az bu ilac kadar onemli. yani bu ilac bazilarinda ise yariyor ama bazilarinnda yaramiyor gibi anliyorum. herkese de uygulamiyorlar sanirim, hastaligin asamasi onemli gibi. ilacin yan etkileri cok fazla galiba.

ama muhtemelen zenginler , unluler vs icin ozel tedaviler uygulaniyordur.
    bang bang you shot me down..

4. Yes,
    Çinin kullandığı tedaviyi ocak ayında burada yazmıştım;

China says using anti-#HIV drugs #Lopinavir/#Ritonavir to fight #WuhanCoronavirus. Other treatments:

Plan 1: Moxifloxacin 0.4Qd or Levofloxacin (no history of allergy to Quinolone) + Oseltamivir (Tamiflu) 75mg BID, 5 days
    Plan 2: Intravenous drip of Ceftriaxone 2.0 + Saline 250ml + Azithromycin 0.25 Qd, taken after meal, quarantined, apply for 2019-nCoV testing kit.
    (Source is..Xiehe hospital, one of #China’s top hospitals with a branch in #Wuhan on the frontlines. Translated by @CNBC.)

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?p=4090758

https://twitter.com/onlyyoontv/statu...889648128?s=19
     Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    sanki bu yeni kesfedilmis gibi bir algi yaratiliyor, cinin yayinladigi covid el kitabinda zten tedavi yontemi filan aciklanmis, trumpda bunu soyledi. benim anladigim ilacin bir yere kadar tedavi edebildigi, virusun farkedilme ve akcigerde yayilmasi arasindaki surenin kisaligi , enfekte olan kisinin bunyesinin durumu en az bu ilac kadar onemli. yani bu ilac bazilarinda ise yariyor ama bazilarinnda yaramiyor gibi anliyorum. herkese de uygulamiyorlar sanirim, ilacin yan etkileri cok fazla galiba.

Ilac viruse engel olmaz, bir antiviral degildir. Virusun hastada yaratmis oldugu tahribati azaltir sadece. Yan etkileri kuvvetlidir, oyle her pozitif olana uygulanmaz.

6. Evet kaşıkla yeniyor
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Zamanında bir kebapçı yemeğin yanında getiriyordu, ismini sormamıştım. Bir seferinde getirmediler dedim bir salata gibi bir şey vardı vs, sahibi değişmiş, ne olduğunu da bulamadılar, çoban salataya nar ekşisi koyup getirdiler. Çok sonra bir yerde yine geldi sordum, adam malzemeleri filan söyledi, kaşık ile içiliyor. Ben çocukken dolapta bir önceki günden kalan salatayı severdim formül o şekilde olması muhtemel yani biraz beklemesi gerekiyor olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by seyis Yazıyı Oku
    İtalya’nın durumu mantıklı olmaktan çıktı. Ne sosyo kültürel, ne etnik, ne coğrafi, ne istatistik, ne tıbbi, kısacası aklınıza gelen tüm “ne” ile başlayan soru cümlelerinin burada olanlarla ilgili karşılığı yok. Ancak şöyle bir karşılığı olabilir; genel algının karşısında bir tavır izlerseniz başınıza gelecek budur.! Hele ki İngiltere ve Trumph’ın tavırlarındaki 180 derecelik dönüşü ve son uygulamalarını gördükten sonra bu şekilde düşünmekten alamıyorum kendimi.
    Oluşturulan algının rotasında ilerleyen ülkelerdeki cari otorite kutsanmış ve tek kurtarıcı haline getirilerek ödüllendiriliyor.
    Algının tersinde tavır sergilemeye niyetlenen ülke otoriteleri ise adeta telofonla uyarılmış, yönünüzü değiştirmezseniz italya örneğini sizde de yaşatır iktidar etme gücünüzü elinizden alırız denilmiş gibi davranmaya başlıyorlar.
    Kraliyet ailesinin herhangi bir ferdinin, bırakın ölümcül bir hastalığı, nezle olmaları dahi kamuoyu ile paylaşılmaz.
    İtalya’dan dünyaya yayılan sadece rakamlar ve yasaklamalar. Salgının ilk gününden bu yana kullanılan görüntüler hep aynı. Tüm İtalya virüsü kendine enjekte etmiş olsa ancak böyle bir rakam çıkabilir.
    Son bir aydır kendimi, 1991’de El-reşit otelinden yayın yapan Peter Arnett’in tüm dünyaya yaydığı yalanları dinliyor gibi hissediyorum.
    Ne demek istediğimi, nereye varmak istediğimi benim kuşağım üç aşağı beş yukarı anlayabiliyordur. Yaşı biraz daha genç olanların, 1991 körfez savaşı ile başlatılan global yalan kampanyasını araştırmasını tavsiye ederim.

Esen kalın
    bu dusunceler , sorunu somutlastirmaktan ziyade, sorunun nedenini "hard kapitalizm" e havale edip cozumu "seytan abd", "seytan rockefeller" lara havale ederek insanlari miskinlestirir.

bu da bence bir tur din. abd dini, rockefeller dini, rotschild dini gibi. nefret ettiklerini soyleselerde adamlarda olmayan bir guc bahşediyor bu dusunceler. abdyi yuceltiyor, rotschildi rockefelleri yuceltiyor. onlari yenilmez kiliyor.

ingiltere yan cizmis de, italya ne yapmis garibim italya.. niye italya secilmis.

ortada tartisilmayacak sey insanlarin normal zamanlara gore daha fazla öldügü, ozellikle yaslilarin öldügü. ve bir tur hastaligin ortada oldugu gercegi.

ayrica korfez savasinda cogu insan neyin ne oldugunu biliyordu. abdnin petrol icin orada oldugunu vs.. yani durumlar cok benzer degil.
    bang bang you shot me down..

Masallah dow weekend de eksi 1.6

Boyle devam etsin. Pzt versin acilista bize 3000 puan. Shortlari reverse yapalim.

Sayfa 144/1003 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •