Sayfa 192/1003 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292692 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: Viop - XV

1. Şu an şu cümleleri yazabildigine göre, kireçle gomulmedigine göre , değmiş.

Ölen kişi bir sayı değildir, istatistik değildir. Herkesin hayatı degerlidir.
     Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Novid-19 sebebiyle evde kalınması sonucu muhtemelen;

Obezite arttı
    Hareketsizlik arttı
    Bunlara bağlı olarak diabet ve kalp damar sorunları arttı.

Korkunç büyüklükte ekonomik kayıplar nedeni ile intihara ve suç işlemeye meyilli insan sayısı arttı.
    Takıntı (obsesif kompulsif bozukluk) arttı.
    Öğrencilerin eğitim hayatı bitti, eğitimden soğuyan bir nesil oluştu.

Bunların maliyeti acaba nedir bir gün hesaplanacak mı?

Değdi mi acaba ?
    bang bang you shot me down..

2. Dow weekend daha fazla satmıyor
    Tobo oluşturmuş durumda şimdi
    Bozulmazsa eğer.
    Ama çok sert düştü
    Kalkışı aylar sürebilir
    Zaten bu koronda aylar sürecek.
    İndexte beklemiyorum ama bazı senetler v kalkabilir

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    guzel pazarlar...

hafta sonuna pozisyonsuz girdim...kafa rahat...

biraz bakindim...

yavastan tekrar mallanmayi dusunuyorum...

dunya genelinde onlemlerin...ve hatta karantinalarin artmasi olumlu...

yeni vakalarda ulke ulke lineer degil ama...logaritmik egrileri olumlu gibi...simdilik...

cin verilerine guvenmiyorum...

ancak japon ve guney kore verilerine guvenilebilir...oralardaki yeni vakalardaki sert dususlere guvenilebilir...eger bu karantinaya kadar giden onlemlerle dunyanin geri kalani icin de tavizsiz uygulanirsa...japonya ve guney kore gibi olumlu yonde gelismeler gorebiliriz...

asagidaki linkte guney kore active cases grafigine e bakiniz...

https://www.worldometers.info/corona...y/south-korea/
    son faprika kapandiginda, son insan issiz kaldiginda...fed paranin yenemeyen bisi oldugunu anlayacaktir
    ...ytd...by beybaba

4.  Alıntı Originally Posted by gerekli Yazıyı Oku
    Dow weekend daha fazla satmıyor
    Tobo oluşturmuş durumda şimdi
    Bozulmazsa eğer
    Öğrendik artıkın bir gün kırmızı % 5 .................... bir gün yeşil % 5 .......... birde araba da 15 diye bir şey vardı ama hatırlayamadım.
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

5. Banka ve sanayii hisselerinde v kalkış zor.
    Ama virüsün vurmayacağı senetler fedten dolayı v kalkabilir.
    Haber gazete gıda gibi

6.  Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    Niye uğraşıyorsunuz aşı felan yaradan bağışıklık sistemini yaratmış 1 hafta hapşururuz , burnumuz akar geçer gider.Biz ne yangınlar , ne gripler atlattık , domuz gribi sars aids hiç konuşan var mı ?????? Hiç endişelenme zamanı gelince bu konu da tarihin tozlu sayfalarında yerini alacaktır.
    Yahu sen nasıl bir tipsin? bu açıklamaları yapan yüzlerce koronalı hastayla çalışan doktorlar;hastalar lütfen bizi uyutun,her nefes aldığımda göğsüme cam kırıkları batıyor diye yalvarıyor diyor,insanlar nefes alamadıkları için bilinci açık boğuluyor,gelmişsin burada grip geyiği yapıyorsun,nedir amacın farklı görünmek mi?

Eminim,bir şekilde şu anda grip dahi olsan,herkes den önce hastanelere koşup korona tedavisi olmaya çalışırsın,yaşını başını almış adamlar ergen gibi konuşunca sabır sınırları zorlanıyor...

Boris Johnson

Isler iyiye gitmeden once daha kotuye gidecek

Fransa Basbakani

Onumuzde ki 15 gun gecen 15 gunden daha yikici olacak.

Trump

New York ve New Jersey de karantina uygulayabilrim

.....

Sozun ozu onumuzde ki 2 3 hafta daha zor gececek. FED muhtemelen daha fazla bara basabilirim diyecek, Trump daha fazla destege ihtiyac var diyecek.

8.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    son olarak hadi oldu diyelim cindeki rakamlar dogru ..

o zaman ilginc olan su : ocakta ilk vaka tespiti ve asyada virusun nufusa gore yayilma hizi cok yavas . ocakayinda ilk vakalarin tespit edildigi asya ulkelerinde suan vaka sayisi yok denecek kadar az ., tayland japonya vs vs bu ulkelerde abartili onemler alinmadi . o zaman akla gelen soru su virus batiya geldiginde gecirdigi mutasyonlardan dolayi yayilma hizi 0 noktasina gore 10 20 kat daha fazlami artti . sayet boyle ise o zaman icinde bulundugumuz durum daha kotu ..
    Ben şu ana kadar,İtalya ve İspanya dışındaki birçok ülkenin,özellikle otoriter rejimlerin, vaka sayısını,hafif veya ağır şekilde sansürleyerek verdiğini düşünüyorum,dediğiniz gibi,çok katı tedbirlerde alınsa Çin içerisine kuluçka döneminde yolculuk eden milyonlarca Wuhan lının,Çin in diğer eyaletlerine yoğun bir şekilde hastalık bulaştırmamış olması pek akla uygun gelmiyor.

Sayfa 192/1003 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292692 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •