Sayfa 188/1003 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288688 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: Viop - XV

1. Sn culpable çinde neler yaşandı ne kadar insan öldü açıklananlar doğrumu bilmiyorum.Bildiğim virüsun ne olduğu vücutta neler yaptığı.Suan kesin tedavisi olmayıp en iyi tedavinin virüsü kontrol altında tutup yaşamasının önlenebileceği.Çinde daha çok insanda ölse milyonlarca kiside geçirmiş olsa ağır veya ayakta bu virüsün önlemlerini ve ne gibi hasarlara yol açtığını değiştirmiyor.Ulkemizde avrupada abd de olan bunca şey alınan onlemler uretimi duran fabriklar bunlar neden oluyor bu önlemler neden alınıyor bunca ekonomik sıkıntılar varken dünyada.Abd de secimler varken Trump neden bu kadar sert önlemler alıyor sen açıkla mantığını bizde bilelim.

2. ocak ve şubat ayı yolcu rakamları 2020

Türkiye genelindeki havalimanlarında iç hat yolcu trafiği 6 milyon 852 bin 5,

DIŞ HAT YOLCU TRAFİĞİ 5 MİLYON 417 BİN 605 OLDU

Söz konusu ayda direkt transit yolcularla toplam yolcu trafiği 12 milyon 269 bin 610 olarak gerçekleşti.

virüsü 30 bin hacının üstüne atan zihniyet biz sizi çok iyi biliyoruz

sizin devriniz bitti hak geldi batıl zail oldu

bunu artık kabul edin

https://www.trthaber.com/haber/ekono...ti-465226.html

3.  Alıntı Originally Posted by dovs06 Yazıyı Oku
    Sn culpable çinde neler yaşandı ne kadar insan öldü açıklananlar doğrumu bilmiyorum.Bildiğim virüsun ne olduğu vücutta neler yaptığı.Suan kesin tedavisi olmayıp en iyi tedavinin virüsü kontrol altında tutup yaşamasının önlenebileceği.Çinde daha çok insanda ölse milyonlarca kiside geçirmiş olsa ağır veya ayakta bu virüsün önlemlerini ve ne gibi hasarlara yol açtığını değiştirmiyor.Ulkemizde avrupada abd de olan bunca şey alınan onlemler uretimi duran fabriklar bunlar neden oluyor bu önlemler neden alınıyor bunca ekonomik sıkıntılar varken dünyada.Abd de secimler varken Trump neden bu kadar sert önlemler alıyor sen açıkla mantığını bizde bilelim.
    Ayni seyden bahsediyoruz ama nedense yazilanlar anlasilmiyor .. alinan onlemlere bir sey demiyorum hepsi virusun dolasimini engellemek icin alinmis dogru kararlar .. daha oncede yazdim suan yurtdisindayim bulundugum ulkede sadece cinlilerin yasadigi bir sehir var diyelim ve diyorum ki havalimani nerede ise full kapasite calisti .. normalde Kabin memurlari aylik 60-70 saat ortalamasi ile giderken 100-110 ortamalayi gorduler 1 kabin memuru 1 gunde 2 farkli ulkeye uctu .. havalimani nerede ise full Cin halki ile dolu idi .. simdi diyorum ki bu ulkede univesitelerde okuyan cinli kisiler %5 civarinda vardir .. ve kucukde olsa bir sehir var bunlarin yasadigi ama normal zamanda sehirin icindeler .. simdi sunu sordum fransada bu kadar vaka var ise bu ulkede nasil 200 tane vaka var ? yani demek istedigim su belki turkiyede aciklanan rakamlar dogru olabilir ama diger bircok ulkenin acikladigi rakamlar dogru degil gercegi yansitmiyor gercegin cok altinda .. simdi su deniliyor Sabiha gokcen havalimani tamamen kapatilmis turk hava yollari ulkelere ucusu kapatmis .. ve ekliyorum diyorum ki yarin istanbul ucusu var ve ordan geri donus gidis 35 kisi donus 75 kisi . turk hava yollari ucuslari onlem dahilinde durdurmus ama baska bir hava yolu hala istanbula yolcu getirebiliyor .. ve bu gelen yolcular 14 gun garantinada kalmiyor .. peki bu nasil bir onlem ?
    ....

Parazitleri bolca DDT ilen bertaraf ettik, inşallah kanser olmayız arkadaşlar.

DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

İsrail basını: Merkel, İsrail'in solunum cihazı talebini reddetti https://sptnkne.ws/BQPz

6. son olarak hadi oldu diyelim cindeki rakamlar dogru ..

o zaman ilginc olan su : ocakta ilk vaka tespiti ve asyada virusun nufusa gore yayilma hizi cok yavas . ocakayinda ilk vakalarin tespit edildigi asya ulkelerinde suan vaka sayisi yok denecek kadar az ., tayland japonya vs vs bu ulkelerde abartili onemler alinmadi . o zaman akla gelen soru su virus batiya geldiginde gecirdigi mutasyonlardan dolayi yayilma hizi 0 noktasina gore 10 20 kat daha fazlami artti . sayet boyle ise o zaman icinde bulundugumuz durum daha kotu ..
    ....

7. Bu olay 14 ekim 1998 de kıtalar arası bir uçuş esnasında gerçekleşmiş.

"Bir kadın, uçakta zenci bir adamın yanında oturuyordu. Durumdan rahatsızlığını belli edercesine, hostesten başka bir yer bulmasını istedi, zira öylesine antipatik birinin yanında oturamazdı.

Hostes, tüm uçağın dolu olduğunu fakat birinci sınıfta yer olup olmadığına bakacağını söyledi. Diğer yolcular şaşkınlık ve tiksintiyle olayı izliyorlardı, bu kadının sadece terbiyesizliğine değil, bir de birinci sınıfta yolculuğu devam edeceğine şahit oluyorlardı.

Zavallı adamcağız çok kötü bir durumda olmasına rağmen cevap vermemeyi tercih etti. Bu yüksek tansiyondaki durumda kadın, birinci sınıfta ve o adamdan uzak uçabileceğinden tatmin olmuş, hostesin dönmesini bekliyordu
    .
    Birkaç dakika sonra geri gelen hostes, kadına: "Çok özür dilerim geciktim.Birinci sınıfta bir yer buldum… Bu yeri bulmak biraz zamanımı aldı, sonra yer değişikliği için pilottan izin almam gerekiyordu. 'Hiç kimse sorun yaratan bir diğerinin yanında oturmak mecburiyetinde tutulamaz' dedi ve bu izni verdi." Diğer yolcular kulaklarına inanamıyorlardı, bu esnada kadın da bir zafer kazanmış gibi yerinden kalkmaya hazırlandı.

Aynı anda hostes, oturmakta olan zenciye dönerek: "Beyefendi, sizi uçağın birinci sınıfındaki yeni yerinize götürmem için beni takip eder misiniz lütfen? Seyahat firmamız adına kaptan pilotumuz sizden böyle nahoş bir olay yaratan kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde bırakıldığınız için çok özür diliyor." Tüm yolcular hep birlikte, bu olayı iyi bir biçimde sonuçlandıran uçak personelini alkışlayarak tebrik ettiler.

O yıl, kaptan pilot ve hostes uçaktaki davranışlarından dolayı ödüllendirildiler. Aşağıdaki mesaj, tüm ofislere personelin görebileceği bir biçimde iletildi: "İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler. İnsanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler.

Ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar.

Burada üzülerek okuyorum. Başka toplumlara, başka ülkelerde yaşayanlara, inananlara hakaretler. Yazık yazık.

Rengi, ırkı, cinsi, yaşam tarzımı, inancı farklı olsa da insanlar birbirine saygı duymalı.

8.  Alıntı Originally Posted by dovs06 Yazıyı Oku
    Bu virüsün vücutta ne yaptığını görüp işin ciddiyetini bildiğimden insanların korunmayı ciddiye alıp uyarılara ve söylenenlere harfiyen uyduğunda bu işin çok uzun sürmeden atlatılabilecegini düşünüyorum.En büyük sıkıntı olusturabilecek durum ise insanların söylenen tavsiye ve kurallara uymaması olur.
    Donald Trump'tan koronavirüs açıklaması: Grip muamelesi yapın

Trump, uzmanlardan öğrendiğine göre grip yüzünden ABD'de her yıl 25 bin ila 69 bin kişinin yaşamını yitirdiğini aktararak, buna kıyasla Kovid-19 vakalarının çok az olduğunu Hiçbir şey kapanmıyor, hayat ve ekonomi yoluna devam ediyor. Bunu bir düşünün!" ifadesini kullandı.

"Elinizi yıkayın, kendinizi temiz tutun"

Trump, Amerikan halkına Kovid-19'a "grip" muamelesi yapma çağrısında bulunarak, "Ellerinizi yıkayın, kendinizi temiz tutun. Zorunda olmadıkça, herkesle tokalaşmanız gerekmiyor. Etrafımda soğuk algınlığı ya da grip belirtisi gösteren olursa hemen uzaklaşıyorum. Bu virüse de tıpkı grip gibi davranın." değerlendirmesinde bulundu.

Borsadaki düşüşün bir nedeninin de Kovid-19 olduğunu belirten Trump, "Ben bu seçimleri kazandıktan sonra, borsa hiç olmadığı kadar yükselecek. Hatırlarsanız bir önceki seçimi kazandığımın ertesi günü de borsa büyük bir yükselişe geçmişti." diye konuştu.

https://www.milliyet.com.tr/dunya/do...-yapin-6153826
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

Sayfa 188/1003 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •