Sayfa 287/1003 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 2,289 - 2,296 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ben devlette 4 bin alan öğretmen de duyuyorum 10 bin alan da duyuyorum. Okuldan okula değişiyor galiba.
    evet en iyisi ortaokul kurslar falan ek dersi artırıyor

Alıntı Originally Posted by ekinoks9798 Yazıyı Oku
    Eğer Kamuda ki öğretmen hafta sonunu feda ederse eşinizden fazla alır 100 civarında öğretmenim vaar 60 70 tanesi 8000 i geçiyor
     Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Benim eşimde haftasonunu feda ederse onu katlar. Saatine 350 lira yazıyor fazla mesai de.
    Maşallah,Allah daha çok versin,bu maaşlar galiba net,brütü ne kadardır acaba?

3. Millet özelde çalışmak, iş bulmak daha kolay sanıyor) afedersiniz de memur olmak daha kolay.

Özel sektör de mesela büyük bir firmaya gireceksin... kaç mülakattan geçiyorsun biliyor musun?... tecrübene bakıyor..., dıdına bakıyor... bu kadar uğraştıklarına göre kesin oldu diyorsun... ana bi baktın, olumsuz...

4. Bu etüt merkezi mi oluyor

Çocuk kulübü ne emin değilim

Burada bir tanıdığım çalışıyor idi

8 aylık sözleşme yapmışlar

2300 tl den

Sonra bu corona baş gösterince
    Tatiller felan

Yasa çıkmış işte belli miktarını devlet ödeyecekmiş bu çocukta 1 yıllık olmadığı için işine son vermişler

Devletten para gelmeyecek cepten gitmesin DİE

Emin’im sizin çevredede vardır böyle

İş maddesinde bir madde varmış

Corona salgın hastalık olduğu için iş veren fesih ede biliyormuş sanırım
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

5.  Alıntı Originally Posted by 777 Yazıyı Oku
    Hocam benim eşim özel bir okulda ana sınıfı öğretmeni. Özel okullarda ortaokul/liselerde maaşlar devletten hep yüksek.

6. Ben de evde yemek yapan, çamaşır yıkayan, ortalığı temizleyen, eğitimli, eş dost ve akrabaya saygılı, diksiyonu düzgün, bakım gerektirmeyen (tam bakımsız akü gibi) vs kadınlardan hoşlanıyorum, bunu yapamayacak kişileri direkt eliyorum.

Gerçekçi olursak hayat umduğun ile değil buduğun ile yetinmeyi gerektiriyor.

Eskiden kroyum ama para bende esprisi vardı. Burada kişi borsa hakkında görüş bildiriyor ise şifreli bile yazsa anlamaya çalışmak gerekir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Çalışmakla alakalı bir durum . Kimisi bana yeter der çalışmaz, kimisi de yetmez ekstra çalışır.
    Ama şu var ki kimse başkasının karar verdiği maaşla zengin olamaz .

Vali dahi olsan sadece devletten aldığınla zengin olamazsın.

Öğretmen olursun, devlette yahut özelde, kendini geliştirirsen ve kazanacağım dersen kazanırsın , zengin olursun.
    Yeterki kendine sınır koyma .

Buradakileri tenzih ederek söylüyorum ki bizim insanımız çalışarak değil çalışmayarak zengin olma derdinde. Az çalışarak değil, mümkünse hiç çalışmadan ve en hızlı şekilde.

8.  Alıntı Originally Posted by 777 Yazıyı Oku
    bürüte ilkaltı ay 15 20 civarı sonra kesinti 27 35 arasında olur 8000 için 10 11 bin bürüt

Sayfa 287/1003 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •