Sayfa 206/1003 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306706 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: Viop - XV

1. ayrıca ası koruma amaclıdır....asının bulunması seneye bu iş tekrar ederse mılletı rahatlatır.....ası saglıklı ınsana yapılır hastaya yapılmaz.....çok yanlıs bılgı var .....sıtma ılacını bu vakalarda bıraz etkıyı azalttı dıye kullanıyorlar bılınen bır ılac yok....sadece bazı hastalıklarda kullanılan ılacları bulduk dıye ortaya cıkıyorlar ooof ooof
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

2.  Alıntı Originally Posted by gerekli Yazıyı Oku
    Öyle olursa dow 16 larda bulur dibini
    Ama corona bir ay sonra biterse ne olur bu sefer
    Aynısı olacak diye bişey yok. Zaten Dow için ağırlıklı görüş 14 bin civarlarına geleceği yönünde. 7-8 bin diyenler bile var.

Ayrıca bu kriz için virüs işin bahanesi diyenler de çoğunlukta.

3. Bu krizde Down jones ile bisti de kiyaslamak mantikli degil .. virus den dolayi bir cogumuzun isleri kotu etkilendi . Ama usa borsalarindaki sirketler ike bistdeki sirketler zaten farkli usa daha avantajli . sadece bir ornek allfabetin bilancolari bu sene kotu etkilenirmi bence hayir .. hatta gecen seneye oranla daha iyi bir bilanco bile cikarabilir bana gore neden kotu etkilenmez asagida kendimden ornek verdim .
    Kendimden ornek vereyim Virusun ticari olarak bana etkisi 0 tek etkisi bankadan $ nakit cekecegimde bankalarda $ cekememe gibi bir durum oda 1 hafta kadar surdu simdi artik Atmlere bile yeniden $ koydular . Virus baslangici ve suan olarak kiyaslama yaparsam negatif etkisi olacagina aksine %20-30 artis var . giderlerim $ gelirlerim $ try yada rubleyi sadece gunluk yasami surdurebilmek icin kullaniyorum
    ....

4. Bir kaç ay önce
    Borsalar cassandra geçidine gidiyor diyordum.
    Öyle bir filim var.
    Hakkaten öyle oldu

5.  Alıntı Originally Posted by Lambent Yazıyı Oku
    ayrıca ası koruma amaclıdır....asının bulunması seneye bu iş tekrar ederse mılletı rahatlatır.....ası saglıklı ınsana yapılır hastaya yapılmaz.....çok yanlıs bılgı var .....sıtma ılacını bu vakalarda bıraz etkıyı azalttı dıye kullanıyorlar bılınen bır ılac yok....sadece bazı hastalıklarda kullanılan ılacları bulduk dıye ortaya cıkıyorlar ooof ooof
    Sen isi bilmiyon moruk
    Kunduz asisi var
    Kunduz olunca yaptiriyon

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by Lambent Yazıyı Oku
    bu vırus bıtse bu 2aylık ekonomık zarar bıtecek mı bu kadar kuculme ve borc.....hayal kuruyonuz.....gercekte vırus yuzunden dusmuyor....ekonomık belırsızlıkten dusuyor dusecek.....bu işi bırakın bence vırus bıtınce hersey bıter...
    Virüs olmasaydı 3. Dünya savaşı çıkması gerekiyordu. Ekonomiler tıkanma noktasına gelmişti. Buna da şükür demek lazım aslında.
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by gerekli Yazıyı Oku
    Bu virüs etkisini kaybetmeden borsalar riskli
    Risk kalmayınca kazanç bamya kadar oluyor.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

8. 2020 model arabalar artik karaya indi . araba almak isteyen kac kisi suan gidip 2020 model arac satin alir ? normalde nisan ayinda 2020 model arac almak isteyen bir kisi suan gidip o araci almaz . %10-15 belki %20 lik bir indirim bekler ben sahsen oyle yapardim . yani hersey normale donse arz tarafinda sorunlar ortadan kalksa bile talep tarafinda azalma olacagi icin isler gene iyi degil .. suan arz tarafindaki sorunun buyuklugu hakkinda fazla bir bilgiye sahip degiliz
    ....

Sayfa 206/1003 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •