Sayfa 40/40 İlkİlk ... 30383940
Arama sonucu : 317 madde; 313 - 317 arası.

Konu: Teknik görünümler (koronalı günler)

1.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Sn Baymetin, Sn Nazelyon, artık şurada ara sıra saçmalıyorum, selamlar;

https://tr.tradingview.com/u/Trader_...blished-charts
    Teşekkürler Sn.Achiles.Analizlerinizi okudum,teşekkürler.Dünyadaki yüksek tansiyon devam etdikce emtialar hiç dinlenmeyecek gibi acizane düşüncem.Bir şey bildiğimden değil,6.his diyelim.

Durum, XAUUSD yukarı 2250-2300 ons, DJI 31.000, DXY aşağı olası diyagonal hedef 84, EURUSD parite 1.20 üzeri 1.27 veya ötesi, USDTRY de running flat ihtimali ve muhtemel 6.87 ile biraz daha zaman kazanma..

Dolayısıyla, doların ateşi sönerse, görünüm, Bist 100 de bir double zigzag ihtimali;

Bankalar hala kötü görünüyor, Tcell, Sahol, Kchol'de hala yukarı bir eksik dalgaları var, Tüpraş'da bir expanding diyagonal görünüm var ama düzeltmesinin bitip bitmediği belli değil, Aselsan son Cycle 5 inci dalgasını diyagonal çiziyor, muhtemelen son 5 in A sını yaptı, Vesbe bir itkinin 4 ünü ya bitirdi, ya da bir zigzag'ın B sini çiziyor yukarı yönlü Cycle 5 ini o da muhtemelen diyagonal çiziyor ve formu yarıladı, Halkbank'ın büyük bir diyagonali var düşüş yönünde muhtemelen hala bitmedi, son 5 in zigzag B sini çiziyor ve oldukça kompleks, 17 Mayıs 2019 un dip olma ihtimali iyice sallantıda çünkü sonrasında gelişen formasyonda ihlaller var dolar bazında bakıldığında genel sayım diyagonal sayılamıyor, ancak itkinin Ocak 2019 dan sonrası çok zamanca yayılmış diyagonal sayılabiliyor ve düşüş bitmiş görünüyor, lakin orada da tehlikeli bir ihtimal var ve mide bulandırıcı, çok sert yukarı ataklarla formun bozulduğunu artık görmemiz lazım...gibi

Niye bunları da ilave ettiğime gelince, Bist 100 ü tahmin etmek yetmemeye başladı, gidecekse bu endeks bu aşamadan sonra neyle gidecek onu da bulmak mesele..büyük hisselerden bahsediyorum..

Niye gidiyoruza gelince, çok yüksek sayıda borsaya gelen/yeni keşfeden bir KY güruhu var, faizler düşünce, dolar ve altın yüksek bulununca gelen ve sosyal medya sayesinde borsayı keşfeden Z kuşağı bunlar, kamikaze karakterli, fx piyasalar kısıtlanınca risk algısı daha da yüksek bir kesim de eklemlendi bunlara ve gitti..hala çıkış doğru dürüst sayılamıyor, bir zigzag olduğu farz ve kabul ediliyor ve double zigzag'a niyetli sanki..

Kompleks düzeltmemizin ne olduğu da belirsiz, hala bir 4 üncü dalga görünümü, ya B si genişleyen bir üçgen olan yassı ve E ye gidiyoruz -tam mezar taşı yani, ya da hala bir 2 nci dalga görünümü ki zamanca bu durumda daha da genişleyecek 2022 ye kadar, bu durumda Y dalgamızı muhtemelen üçgen çizeceğiz, ya da 4 bitti 5 e başladık ve A-B yaptık.

Laf salatasından sonra, benim gördüğüm bu bakınca, yatırım tavsiyesi olmadığı gibi iyi bir elliotisyen olmadığımı da belirteyim, lakin o kadar uzun süre elliott analizine muhalefet ettim ki, artık baskın bir bakış açısıyla yönetimi ele geçirdi başka türlü bakamıyorum, kendi analizlerinize katkı sağlamanız, ve eskisi gibi paylaşım yapılmayan forumumuza motivasyon olması maksadıyla paylaşıyorum, saygılar;

Bu da dolar kontrolden çıkarsa, çöküşü üçgenle atlatma senaryosu..en kötünün bir tık iyisi, YTD;

Şöyle paylaşım yapsak mahsuru olmaz sanırım, başka yere yönlendiriyor ama? Neticede teknik imkanlarını kullanıyoruz.(Sn Medwig)

https://tr.tradingview.com/chart/DXY/HUZIVgq9/

Bazılarını resim olarak ekliyeyim iyisi mi..

Yatırım tavsiyesi değildir..

Selam forum milleti, bu korona hiç bitmeyecek anlaşılan...bu sefer yakınları yoklamaya başladı, tanıdık, komşu v.s. İlginç kimisi hafif grip gibi, kimisi daha da hafif, kırgınlık gibi, kimisi yoğun bakım...anlayan çözebilen beri gelsin..

Maske falan hikaye..hasta olanın takması anlamlı, o da hasta olduğunu anlayana kadar iş işten geçiyor....Tecrit bir yere kadar, sosyal mesafe de bir yere kadar, dendi ve hayat akışına döndü..Hele ki bayram tatilinde korona morona yoktu sahillerde

Zannımca bunun birkaç çeşidi var ve bünyeyle çok yakından alakalı, bir de alınan virüsün miktarıyla..Testi basit, burun köküne, -beyinciğe bitişik duvara kadar uzun kulak çubuğunu sokup bakıyorlar...bekletirlerse negatif, hemen bakılmalı...Gözlerden yaş boşalıyor...Bağışıklığı da yok deniyor, tekrar olabilirsiniz..Allah sonumuzu hayır etsin..Daha da uzarsa, bütün sosyal hayat değişecektir..

14 Eylül Haftası;

https://tr.tradingview.com/chart/DXY/Iv4yEaMn/

Sayfa 40/40 İlkİlk ... 30383940

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •