Sayfa 39/40 İlkİlk ... 2937383940 SonSon
Arama sonucu : 317 madde; 305 - 312 arası.

Konu: Teknik görünümler (koronalı günler)

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    XU100 ilk senaryonun türetilmiş versiyonu,

-Düzeltme diyagonal de sayılabiliyor..3-3-3 yapısında, dalga boyları problemli, genel formasyonu problemli..

Bu şekilde başlamıştık, devam edelim bakalım nereye varacak,

Yatırım tavsiyesi değildir, teknik, eğitim maksatlı karalamalardır..birden çok alternatif var, sadece birini verebiliyorum, tradingview çok kullanışlı değil..

Kritik bir yerde, çözülecek gibi değil dalga;

Flat WXY?

Yatırım tavsiyesi değildir..

DJI o 61.8 i görmeden yıkılamaz konulu film,

Yatırım tavsiyesi değildir;

Değerli Forumdaşlar,

Korkarım koronalı günlerin sonuna geldik, ayrılmadan, 'görünümden' ziyade, inandığım sayımları paylaşayım. Neden kimse sayım paylaşmıyor, buna hala anlam veremesem de, ben paylaşayım, sonra duymadık görmedik, kimse birşey demedi olmasın

Öncelikle DXY, US Dollar İndex,

Burada görüleceği üzere bir Double Combo var, zannedersem çok az zamanı kaldı, her an hareket başlayabilir, E dalgasının boyu süresi belirsiz, ama çok az zamanı var, hedef öncelikle 108 ler, tam bir boy gide de bilir..

Haftalık;

Son kısmı zoomlarsan, oradada karmaşık düzeltmeler görülüyor;

Dolayısıyla, sert bir şeylerin arefesindeyiz, ne olabilir, DJI' a gerçekçi olarak bakarsak;

Nasıl o kadar düşer bilmiyorum ama, dalgalar bunu söylüyor, bu çok kuvvetli bir ihtimal, yani zor yırtar bu görüntüden..yırtabilir mi, evet yırtabilir, kural koyucu onlar, ama nasılını bilemiyorum..direk V power denen dönüşle olur ancak o, bu piyasa koşullarında pek mümkün değil...

Gelelim bizim BİST' e,

DJI korelasyonlu endeksimiz de triangel lı WXYZ düzeltmesini seçmiş görünüyor, o Y dalgasında son anda yaptığı ABC içler acısı

İlk başlangıcı böyle olur, gerisini Allah bilir..

Altına gelince, daha önceleri bir gün sayımı paylaşmıştım, orada dalga bitti görünüyordu, bence bitti, bu çıkış sahte, bu aşağı yönlü bir ABC nin B dalgası...DXY ile paralel zirve yapacak biryerlerde..ama beklendiği gibi olmayacak bence..çünkü bu çöküşte oradan da realizasyonlarla likit çekilmek istenecektir...belki Çin oyunbozanlık yapabilir..Anlatıldığı kadarıyla fiziki altınlarını Londra falan azalttı..bu küresel çöküş dengeleri de allah bullak edecektir, o yüzden altın muamma aslında..

Bahsedilmesi yasak olan 'şey' ile ilgili birşey yazmaya gerek yok herhalde Tahmin edin bu denkleme uydurun..

Çok az zaman var, heryerde bir zamansal sıkışma hali var, bu yalancı bahar her an tufanla bitebilir..

Kalın sağlıcakla..

Unutmadan yatırım tavsiyesi değildir..ama ben böyle görüyorum, belki de hatta muhtemelen yanılıyorumdur..

Saygılar..

İlave kılçık;

BİST ne kadar düşebilir sorusu muamma..endeks 2001 krizinde 0.44 cente düştüğünde hiç unutmam, 3500 TL den SAHOL almıştım, kısa sürede 5500 TL ye satmıştım. Ne kadar düşebilir sorusundan ziyade, oralarda çok kalır mı sorusu bence önemli...çünkü yıllarca orada taban oluşumu yaşanmıştı..sert düşüp düştüğü yerde kalmak başka, sert düşüp sert yükselmek başka..

Yani dolar bazında da olduğu seviyelerde ucuzlayacak..Sene 2001 değil, bu ülkede milyar dolarlık çok insan var artık..

86 dan bu yana, hadi 2001 den bu yana 19 yıl geçmiş, eski dipler sadece birer sayı artık..bu endeks ülke zaten çok zor koşullarda buralara geldi..diyeceğim odur ki, çoktan çok azdan az gider..düşer ama düştüğü yerde çok durmaz, bir aralık seçer kendine dolar bazlı, bence her halükarda bu seçtiği yatayın alt bandı en kötü 1 dolar üzeri olur, belki altına sertçe sarksa da..

Asıl soru, yen dünya düzenine bu nasıl etki eder, belki de bizimkisi bir umut sadece..bu küresel tezgah bozulmalı artık tadında..

Tekrar saygılar..

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Değerli Forumdaşlar,

Korkarım koronalı günlerin sonuna geldik, ayrılmadan, 'görünümden' ziyade, inandığım sayımları paylaşayım. Neden kimse sayım paylaşmıyor, buna hala anlam veremesem de, ben paylaşayım, sonra duymadık görmedik, kimse birşey demedi olmasın

Öncelikle DXY, US Dollar İndex,

Burada görüleceği üzere bir Double Combo var, zannedersem çok az zamanı kaldı, her an hareket başlayabilir, E dalgasının boyu süresi belirsiz, ama çok az zamanı var, hedef öncelikle 108 ler, tam bir boy gide de bilir..

Haftalık;

Son kısmı zoomlarsan, oradada karmaşık düzeltmeler görülüyor;

Dolayısıyla, sert bir şeylerin arefesindeyiz, ne olabilir, DJI' a gerçekçi olarak bakarsak;

Nasıl o kadar düşer bilmiyorum ama, dalgalar bunu söylüyor, bu çok kuvvetli bir ihtimal, yani zor yırtar bu görüntüden..yırtabilir mi, evet yırtabilir, kural koyucu onlar, ama nasılını bilemiyorum..direk V power denen dönüşle olur ancak o, bu piyasa koşullarında pek mümkün değil...

Gelelim bizim BİST' e,

DJI korelasyonlu endeksimiz de triangel lı WXYZ düzeltmesini seçmiş görünüyor, o Y dalgasında son anda yaptığı ABC içler acısı

İlk başlangıcı böyle olur, gerisini Allah bilir..

Altına gelince, daha önceleri bir gün sayımı paylaşmıştım, orada dalga bitti görünüyordu, bence bitti, bu çıkış sahte, bu aşağı yönlü bir ABC nin B dalgası...DXY ile paralel zirve yapacak biryerlerde..ama beklendiği gibi olmayacak bence..çünkü bu çöküşte oradan da realizasyonlarla likit çekilmek istenecektir...belki Çin oyunbozanlık yapabilir..Anlatıldığı kadarıyla fiziki altınlarını Londra falan azalttı..bu küresel çöküş dengeleri de allah bullak edecektir, o yüzden altın muamma aslında..

Bahsedilmesi yasak olan 'şey' ile ilgili birşey yazmaya gerek yok herhalde Tahmin edin bu denkleme uydurun..

Çok az zaman var, heryerde bir zamansal sıkışma hali var, bu yalancı bahar her an tufanla bitebilir..

Kalın sağlıcakla..

Unutmadan yatırım tavsiyesi değildir..ama ben böyle görüyorum, belki de hatta muhtemelen yanılıyorumdur..

Saygılar..
    Sn.Achiles merhaba.Yukarıdaki analizin üzerinden birbuçuk ay geçmiş.Tutan, tutmayan tarafların tekrar kritiğini yapmak istemezmisiniz?Selamlar.

7.  Alıntı Originally Posted by nazelyon Yazıyı Oku
    Sayın achiles Özellikle 7,37 ikili tepe için
    4 ay önce 7.37 hedef vermişim dolara.. bakalım nolcak ?

Sn Baymetin, Sn Nazelyon, artık şurada ara sıra saçmalıyorum, selamlar;

https://tr.tradingview.com/u/Trader_...blished-charts

Sayfa 39/40 İlkİlk ... 2937383940 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •