Sayfa 5/23 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
Arama sonucu : 180 madde; 33 - 40 arası.

Konu: 2018 krizi için YASTIK ALTI ne tutulmalı ?

1. DOLARDAKİ yükseliş için TEKNİK GRAFİK:
    USD_TRY_agustos_2017_HEDEF:

Son düzenleme : ERSOYDELTA; 15-04-2017 saat: 19:17.

2. DOLAR bazında halen pahalıyız

DOLAR çok uçmalı veya borsa çok düşmeli hangisini istersiniz?

KANIT grafik:

logaritmik dolar bazlı çizildi pahalı oldugumuz bakın nasılda belirgin

3. KANIT GRAFIK:

AKBNK_USD_LOG:

4.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    DOLAR bazında halen pahalıyız

DOLAR çok uçmalı veya borsa çok düşmeli hangisini istersiniz?

KANIT grafik:

logaritmik dolar bazlı çizildi pahalı oldugumuz bakın nasılda belirgin
    Merhaba, teknik analizde çok eski verileri kullanıyorsunuz. 90'lardaki ekonomi ve finans sistemiyle günümüzdeki çok farklı, o zaman internet cep telefonu bile yoktu vb (borsada işlem yapabilme kolaylığı-işlemlerin tabana yayılması açısından önemli). 2004'ten yani enflasyonun %10+ olduğu zamanlardan önceki verileri kullanmazsanız daha sağlıklı analiz yaparsınız.
    YKB uzun süredir uğraştığım bir kağıt, benim görüşüm önerdiğiniz şekilde 0.4 dolar düzeyine inmesi kesinlikle mümkün değil (banka batması-el konması gibi beklenmedik durum hariç elbette).

5.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Merhaba, teknik analizde çok eski verileri kullanıyorsunuz. 90'lardaki ekonomi ve finans sistemiyle günümüzdeki çok farklı, o zaman internet cep telefonu bile yoktu vb (borsada işlem yapabilme kolaylığı-işlemlerin tabana yayılması açısından önemli). 2004'ten yani enflasyonun %10+ olduğu zamanlardan önceki verileri kullanmazsanız daha sağlıklı analiz yaparsınız.
    YKB uzun süredir uğraştığım bir kağıt, benim görüşüm önerdiğiniz şekilde 0.4 dolar düzeyine inmesi kesinlikle mümkün değil (banka batması-el konması gibi beklenmedik durum hariç elbette).
    veriler önemli ancak neyi gösterdikleri dünya gelişmeleri ile analiz edilmeli yoksa teknik bir noktada tıkanır.
    90'lardaki ekonomi ve finans sistemi aslında bugunlere kıyasla daha güvenilir..o yıllardaki verileri logaritmik olmayan grafiklerde kullanırsanız size hiç bir anlam ifade etmez.
    ancak logaritmik ile bir anlam ifade eder.
    #: o yıllarda işlem cep telefonu ile değil FAX,ve yazılı emir ile yapılıyordu ancak yinede işlem hacmi olarak yine güçlüydük.yani tabana yayılma bir anlam ifade etmiyor BAKKAL ahmet efendinin 10bin Tl lik alımı bir anlam iafe etmez.
    #: 2004 yılından itibaren enflasyonun %10 olması derken kime göre hangi istatistiğe göre yapıldığı önemli ancak konu olmadığı için bunu tartışmaya gerek yok fakat zaten logaritmik grafikten anlaşıldığı üzere getiri Oranları düşüyor borsada
    ve amerika da dahil yeni bir senaryo istiyor ve bu senaryo global bir kriz olacak savaş vs..
    #: 0,4 dolar demiyorum yaklaşık o civara kadar olası diyorum grafikte ve bence 0,5 dolar olabilir .
    MATEMATİKSEL HESAPLAMA ile: şuan YKBNK 1,1 dolar yanlış mıyım?
    0,5 dolar olması için ne olabilir?düşünelim:TL fiyatı 4,10 TL olsun
    dolar zaten 4,60 olunca yaklaşık YKBNK dolar olarak 0,9 olur mu?
    matematik yalan söylemez:dolar 5,6TL olursa?
    YKBNK =0,73 dolar olur ve bu varsayımı YKBNK TL bazında 4,1 TL olarak kalırsa yapıyorum.
    yani olabilitesi var mı var..tek gereken bizlere ufacık bir global kıvılcım
    ipler gergin şuan..yani olur demiyorum olabilite olduğunu gösteriiyor grafik.
    Veya ülekede çıkacak bir borç krizi ile bankaların kredileri geri çağırması vs..enflasoyon etkisi tüm bunları hesaba katmak gerekli..

Alacakaranlığın fettoşçu sıradışısının "martta batacak" palavralarının yeni bir versiyonu gelmiş. gibi.

şort24 topiğinde kendine yer bulabilir.

7. Sayın ERSOYDELTA cevaplar için teşekkürler, ikna oldum. Yalnız 2004 öncesi yüksek enflasyon ve faiz dönemi gerçekten farklı bir dönemdi, borsaya koyduğunuz para aylık %7-8 getirmiyorsa direk zarardaydınız. Bugünlerle o günleri karşılaştırmak bence doğru değil. Her şekilde ben de uzun vadeli grafikleri severim ama karar verirken yeni veriler daha önemli ve ağırlıkta olmalı. Diğer okuyucular da bunu bilsin isterim.

Bir gözüm YKB'de düşse de alsam diye bekliyorum.

8. ::)

Alıntı Originally Posted by TALEBE Yazıyı Oku
    Alacakaranlığın fettoşçu sıradışısının "martta batacak" palavralarının yeni bir versiyonu gelmiş. gibi.

şort24 topiğinde kendine yer bulabilir.
    martta veya net bir tarihte batacak diye bir cevabım var mı benim?

sadece vatandaşın aklı başına gelsin gerçekleri gizlemesin birileri.

FEToşçularıdan banane ben kanıtlarla konuşuyorum.

ama komik olan ne okuyanlar karar versin kanıtlar mı yoksa palavralar mı?

Sayfa 5/23 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •