Sayfa 1/23 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 180 madde; 1 - 8 arası.

Konu: 2018 krizi için YASTIK ALTI ne tutulmalı ?

1. 2018 krizi için YASTIK ALTI ne tutulmalı ?

öncelikle bir düşünelim borsaları ekonomiyi kimler yönetiyor ?
    cevabı bende bilmiyorum
    ancak şunu biliyorum kazanmak eşittir korkusuz olmak ancak mantıksız olmamaktır!

örneğin eyvah batıyoruz mahvolduk derken öncelikle verileri iyi analiz etmeli yatırımcı ve nereden hangi zamanda gireceğini iyi hesaplamalı diğer yatırımcıların hangi noktada korkup satacağını ve piyasanın ne zaman döneceğini iyi görebilmeli.

mutlaka uzun vadeli grafikler kullanmalı örnek:haftalık (weekly),veya aylık grafikler (monthly)

her grafiğinin mutlaka Logaritmik Kısmını mutlaka incelemeli,(gerçekleri görebilmeyi sağlar)

mutlaka youtube ve video sitelerindeki ekonomi kriz hakkında bilgi verebilen eğitimsel videoları izlemeli.

asla başkalrının yönlendirmesi ile iş yapmamalı!

asla kandırılmaya kendisni bırakmamalı!

ve kesinlikle KREDİ ile işlem yapmamalı!

benim 2018 için öngörülerim az çok belli ve o zamana kadar piyasa dalgalanacak her yükselişte birileri
    çıkıp size "işte çıkış başladı diyecek" ancak siz aylık grafik ve uzun vadeli grafik kullanmadıgınız için hep yanılacaksınız.

bakın bu grafik 1988 ile 2017 arası DOLAR kuru bakımından İmkb100 ,XU100, BIST100 endeksinin grafiği ve
    grafikte gösterilen 2018 kriz noktasına gelinmeden

hiç bir güç borsayı yukarı taşımaya başlamayacak

şöyle düşünün siz Borsayı elinizdeki güçle yönetiyorsunuz ve elinizdekini satmaya başladınız 100TL ye sattınız 90TL ye sattınız
    80TL ye sattınız

bu fiyatlardn hep alıcılar oldu yine satıyorsunuz 70TL
    60TL,50TL,yine birleri alıyor
    ama sizin öngörünüz şuan ekonomi piyasalarını yönetenlerden gleiyor ne yaparsınız?
    iyice öldürüp piyasayı millettin satmak için can attığı ortamda mı mal alırsınız?

yoksa
    herkesin her yükselişi çıkış görüp elindeki satmak istemediği aksine daha da alıp yaptığı ortamda mı malınızı toplamanız daha kolay olur??

insanların psikolojisini önce bozmanız lazım herkes artık krizdn çıkılmayacağını düşnmesi lazım
    örnek Körfez savaşı sonrası 5YIL
    2000krizi sonrası 3 yıl
    petrol krizisonrası 5YIl
    2008 mesela hızlı geldi Tepkiyi hızlı aldı o seviyenin üstüne reel olarak halen çıkamadık.

KANIT GRAFİK:

KANIT no 1 :

KANIT no:2

tüm bunlarıda hesaba katınca grafiğin üstüne ekleyince anlıyorum ki 2018 de
    2019 da
    hatta 2020 de bizler elimizdeki hisseleri satabilmek için psikolojik olarak
    yer arayacaz
    hatta muhabbetler bile
    olumsuz olacak o yılalrda
    peki kim toplayacak grafikte ki o diplerden?
    elinde altın tutup altın fiyatları 3000DOLAR olunca satıp o fiyatlardan kimler girecek borsaya ?

2. dün akşam güzel rüya görmüşsün

3. aaa kuzu gelmiş, ama kuzunun yazım sitili değil.

4. Gerçekten imrendim bir grafikle kanıtlanıyor mu? Bu günlerde yaşanan belkide sizin beklediğiniz 2018 krizidir!!!
    Bence uzaklarda aramayın yaşayın gitsin.

5. Rüya evet rüya!
    şuan nisan 2017
    unutmayın Nisan 2008 'de düşüş başlamıştı mayıs 2008de herkes uçacaz kaçacaz diyordu..
    aradan bir adam 22bin Endeks dediklerinde gülmüştü millet ,geyik konusu olmuştu

aradan 3 ay geçti ortalık güllük gülüstanlık olmuştu agustos 2008 hatta dolar aksine düşmüştü

ve bizim küçük yatırımcı Koşa koşa Hisse almıştı

sonuç tam iki ay sonra yani ekim 2008'de piyasaları vuran bir kasırga başladı.Destek dinlemeyen bir kasırga.ve ARALIK 2008'de dipteydik

unutmayın Grafikteki TEPELERİ ve dipleri sayarak giderseniz bile şunu göreceksiniz

HER bir dip kısasından sonraki DİP uzun sürmüş 2008'deki dip kısaydı bu kez uzun dip görülecek DOLAR bazında

doların bu gidişle benim kişisel tahminim minimum 6,20TL olması gerekli..

bu arada kuzu derken?

Grafik okumayı bilmeyen bir yatırımcı olmaz..grafikle birlikte Gelişmeleri takip etmek gerekir..
    ve her nedense bizim borsamız olsun dünya borsaları olsun kazananlar hep kimler diye merak ettim ve araştırdım
    grafikteki dip noktaları takip edip en uç noktasında girebilenler kazanıyor hep.
    2018 de olmalı kanıt olarak video bulup eklerim.
    çünkü The economist karikatürleri nasılda 2008 verdiyse 2018i de vermiş izlemiştim..hatta DOLarın bitişinin başlama yılı olarak veriyordu gizli mesajlarla.
    ordaki videolardaki önceden haber veren DİZİ filmler ve sinema filmleri boşa sölyemiyor..
    birileri bu fiyatlardan BOşuna satmıyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Kuzu'yu bilmeden Kriz senaryosu türetilmez.

Önce Kuzu'yu bir etüd etmeni tavsiye ederim
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. bu arada Grafikte şuan TL bazlı BIST100 kısa vadeli 95000-97000yakabilir ancak bunun amacı yükseliş değil aksine bizlerin son iki haftada sattığımız hisseleri başka taşıyacak birilerine yükseliyormuşuz imajı yaratıp kucaklarına bırakıp mal taşıtmaya yönelik olacaktır..

çünkü klasik yatırımcı psikolojisi : yükselirken alır yükselmesini satmak için

klasik trader psikolojisi:yükseltirken satmaya başla en zirveyi asla bulamazsın arada trade ederek "maximise the profit " olayına gir.

8. DESTEKLEYİCİ KANITLAR:

DOLAR yükseliş nedenleri:

BORSANIN dönüş sinyali :

Sayfa 1/23 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •