Sayfa 3/14 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 109 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Covid19 krizinde Nakitte olanların yeri

1.  Alıntı Originally Posted by Wshark Yazıyı Oku
    Tekrar 20 yasina donsek neyi farkli yapadik misali. Takip edilmeye deger bir konu. Insallah tecrubeli arkadaslardan ellerindeki pozisyonlari gozukara savunmak yerine. guzel, farkli ve durust yorumlar gelir
    Sayın Wshark
    Ben de 40 yaşındayım. Sayın cautionary'nin anlattığı gibi 65 yaşına kadar 9-5 ve c.tesi çalışmak yerine biraz da geleceğe yatırım yapmak istiyorum.
    Bist düştüğü zaman yada bir kagida inandığım zaman girenlerdenim. Ve zarar etmem çünkü gerekirse 1,5 yıl beklerim
    Portföy de 1-2 riskli hissemde oluyor. 11 sene önceki goldaş gibi. O zamanda %25 kazanıp çıktım. Senelerce bakmadım.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    FROTO nasıl sizce, 2017 fiyatlarında.
    44 ortalama ile aldım. 39 u kırarsa çıkmak lazım... Ekim gibi 60 dan girip 66 dan çıkmıştım şimdi nedense pahalı geliyor.. Birazda tofaş var..

3.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Nakitci arkadaş
    Ben de senin gibi yüzde yüz nakitteyim.
    Ortalık kelepir hisse kaynıyor.
    1 haftadır arıyorum.
    Birisi hem kelepir, hem batmaması garanti bir hisse söylese de incelesem diye bekliyorum.
    Şimdilik sadece İş-C'yi gözüme kestirdim.
    0,73 usd diplerde geziniyor.
    Sen bulursan paylaş, kafamıza yatarsa takip ederiz.
    Sayın izmut
    2 kere cvp yazdım yanlışlıkla sildim.

3 takip listem var.
    1) orta uzun vadede:
    temettü veren, değerli hisseler Tupras. Tofaş. Ereğli. Vesbe. gibi 1-2 yıl beklerim değerlenebilir.
    2) orta vadede:
    hisse değeri kelepir olan güvenilir hisseler Garan. Thy. Pgsus?? Arcelik gibi çok düşen var bunlar gibi. virüs sonrasi artabilir.
    3) kısa vadede:
    ilaç ve gıda. Selec. Deva. Ecilc. ve Sokm. Migr. gibi al sat yaptıklarım. kazancımın çoğu bunlardan. ama virüs etkisi azalır veya aşı bulunursa bunlar düşer zarar artabilir .

is-c benim de takibimde. beklemede. cok düştü

Yatırım tavsiyesi değildir. Kendi fikrim ve yaptıklarım.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by nakitci Yazıyı Oku
    Sayın izmut
    2 kere cvp yazdım yanlışlıkla sildim.

3 takip listem var.
    1) orta uzun vadede:
    temettü veren, değerli hisseler Tupras. Tofaş. Ereğli. Vesbe. gibi 1-2 yıl beklerim değerlenebilir.
    2) orta vadede:
    hisse değeri kelepir olan güvenilir hisseler Garan. Thy. Pgsus?? Arcelik gibi çok düşen var bunlar gibi. virüs sonrasi artabilir.
    3) kısa vadede:
    ilaç ve gıda. Selec. Deva. Ecilc. ve Sokm. Migr. gibi al sat yaptıklarım. kazancımın çoğu bunlardan. ama virüs etkisi azalır veya aşı bulunursa bunlar düşer zarar artabilir .

is-c benim de takibimde. beklemede. cok düştü

Yatırım tavsiyesi değildir. Kendi fikrim ve yaptıklarım.
    Teşekkürler.
    Verdiğiniz hisseleri inceleyeyim.

5. Yav arkadaş insanlar hala altını doları bist 100 endeksi ile karşılaştırıyor. Gelecek vadeden ve/veya geçmişi düzgün olan 10-15 hisseyi alıp üzerine oturup kalkmayacaksınız 10 sene, bakalım altın+doların toplamından kaç kat fazla kazanacaksınız.

Bugün aldım 1 hafta tutacagim, 3 ay sonra satacam, para haftaya lazım biraz kar etsek süper olur diye bu işe giriyorsanız günün sonunda zararina satip ortalikta borsa kumar diye gezersiniz.

Azicik sabirli olun.

6.  Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    44 ortalama ile aldım. 39 u kırarsa çıkmak lazım... Ekim gibi 60 dan girip 66 dan çıkmıştım şimdi nedense pahalı geliyor.. Birazda tofaş var..
    Sayın myfinans ve Sercann

2.takip listemde ford da var. ama almadım.
    çok düştü evet ama biraz pahalı gibi. otomotiv krizden geç çıkar diğerlerine göre.
    yine de ileride düştüğü yere gelebilir. beklemek gerek.
    dediğim gibi almayı düşündüğünün 1/5i alınabilir kâğıt çok şu an.
    Ama ben bu işin uzmanı değilim bunlar yatırım tavsiyesi değildir.
    Fakat su an 89.000 ile 65.000 e kadar düşene kadar alanlar bir gün kazanacaktır .
    YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by cenkc Yazıyı Oku
    Yav arkadaş insanlar hala altını doları bist 100 endeksi ile karşılaştırıyor. Gelecek vadeden ve/veya geçmişi düzgün olan 10-15 hisseyi alıp üzerine oturup kalkmayacaksınız 10 sene, bakalım altın+doların toplamından kaç kat fazla kazanacaksınız.

Bugün aldım 1 hafta tutacagim, 3 ay sonra satacam, para haftaya lazım biraz kar etsek süper olur diye bu işe giriyorsanız günün sonunda zararina satip ortalikta borsa kumar diye gezersiniz.

Azicik sabirli olun.
    Sayın cenkc size katılıyorum ben de.
    bist 100 altın ve dövizden daha fazlada kazandırabilir. ama alım ve satışında doğru zamanını bulmak lazım. sabır ve açgözlü olmamak önemli.

8. kendime bir liste yaptım.
    1.) en iyi temettü verenler
    2.) son 10 yıldaki dolar karşısında en çok değer kazanan hisseler. keske foto koyabilsem.
    3.) kâğıt olarak en ucuz olanlar. kendi zirvesinden düşüş oranı

buna göre uzun vade yatırımı yapıp 2-3 ay gerekirse 1 yıl bekleyeceğim hisseler:
    sıralamaya göre
    TUPRAS 92 Puan
    TOASO 85 Puan
    FROTO 83 Puan
    ARCLK 75 Puan
    THYAO 73 Puan
    SODA 70 Puan
    SISE 65 Puan
    KCHOL 65 Puan

Banka hisseleri olarak
    YKBNK 70 Puan
    ISCTR 65 Puan
    AKBNK 61 Puan

Riskli ama kazançlı olabilecekler. puan yok
    PGSUS CLEBI AYGAZ

Bu liste benim sadece uzun vade için takibimdir.
    Dediğim gibi naktim olduğu için bekleyeceğim düştükçe alacağım hisselerdir. Bazılarını 4-5 ini seçeceğim.
    Fikri olan var mi. nakit de olup düşünen.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 3/14 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •