Sayfa 9/14 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
Arama sonucu : 109 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Covid19 krizinde Nakitte olanların yeri

1. Kişisel kanaatim, buraların dip olmasa da, dibe yakın seviyelerde olduğumuzdur. İlk etapta 103 -107 bin arasına gideceğimizi düşünüyorum. Daha sonra yine derin bir düzeltme gelebilir 90 bin civarına..

2.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Kişisel kanaatim, buraların dip olmasa da, dibe yakın seviyelerde olduğumuzdur. İlk etapta 103 -107 bin arasına gideceğimizi düşünüyorum. Daha sonra yine derin bir düzeltme gelebilir 90 bin civarına..
    endeks 110.000lere yaklaşırsa tümünü satarım.
    ilk hedefim 80.000lerde girmek, düşerse tekrar girip nakiti tüketirim.
    Dediğim gibi garan çok düşük

3. Nakitçiler için borsa şu an tam kazanma zamanı.
    115.000lerdeyken hiç girmedim hisseye.
    endeks 83.000 iken 38.000 nakitle girdim, 14 hisseye.
    90.000-94.000 arası 30.000 hisseyi 34.300 olarak sattım. Kar 4.300TL
    Kalan 8.000 lik 3 hissede zarar 350TL, satmam.

Eger 82.000lere endeks inse daha da hisse alacaktım. Beklemedeyim, oraya gelmesini

4. na göre borsada çok uzun vadede kazanmak zor. Tupras 4-5 yıl önce 60.000lerde
    2 hafta once yine 60.000lerde. ne anladım bu işten. teknik temel hiçbiri yok bende.*
    10senede hiç zararım yok. satmazsan zarar etmezsin.
    ben 66.000den tüpraş alıp, al sat ile 81.000den sattım. 2 haftada %8 kazandım. beklesem %30 kazanırmışım. 90.000 oldu. ya düşseydi. Nasılsa düşer yine alırım. borsadan az anlarım , ama borsa/hisse diplerdeyken girerim affetmem.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,375
    ben mi çözemedim yoksa şimdi kriz bitti gözümüz aydın mı gerçekten de? hani hava yolu şirketlerinin hisselerinin artması mı tek verimiz o hisselerin artması aşırı satılmış olmalarının düzeltme alımı olamaz mı yada daha önceki fiyatlar aşırımı balondu fiyat kazançlar yanlış mı hesaplandı fazla balon mu vardı dünya da ve biz de hani bir çok devlet adamı tarihin en derin en büyük krizi ile karşı karşıyayız diyorlar ve iki milyon insan ölecek diyen trump umarım 100binden az insan ölür demesi mi krizi bitirdi almanya da merkes ikinci dünya savaşından beter olacağız dedirten güç ne oldu de şimdi bir ay da mı bitti tüm bunlar yoksa herşey bir tiyatro sahnesi mi bunca hastalığa bulaşanlar ve ölenler onlar için figüran mı aklımda deli sorular umarım ne demek istediğimi anlatmayı başarmışımdır
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

6. Millet hastaligin yok olacagi ihtimaline parayi basiyor bugunlerde....
    Kumar oynamak yasak ya...boyle tatmin oluyor insanlar...
    Ama bu is dusundukleri gibi olmayacak bence....
    Yatirilan paralar yavas yavas eriyecek...

Sahsi dusuncemdir kimseyi etkilemek istemem

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    İş-C 'den sonra, almaya heveslendiğim (tabi endeks uygun kıvama düşünce) ikinci senet Anadolu efes oldu.
    Hem köklü, sağlam şirket, hem de fiyatı ucuz göründü gözüme.

Oteller, barlar, restoranlar kapalı ama.
    Yaz geliyor.
    Hisse de kazanmasam bile, en azından yapacağım efes malt ve bomonti harcamalarında, kendi şirketime para kazandırıyorum diye teselli bulurum.

Borsa düşüşlerinde, daha da inerse, ballı kaymak olur.

8. Herkez yazmış çizmiş , bende yazayim ,
    Temsili rakam ile 200 TL borsada 118 bin endeksinde GYO şirketlerinde yakalandim bilenbilir Endeks -2 olursa . Gyolar -5 olur . ABD açıklama yspti Türkiye'den gelen bir yolcuda korona goruldu dedi , satmadım ,asparagas sandım , bizdede vaka görülünce 115.000 endeksinde 150 TL ile çıktım ve bekledim 83 bin endeksinde önce migrosa full girdim 18.50 den 23.50 den sattım , pinsut girdim 10.60TL den 11.90 sattım 2 TL den ittifak girdim 2.38 den sattım en son olarak ozgyo girdim 1.20 den dün itibari ile 1.39 dan sattım , ve bir miktar ittifak 2.23 den tekrar aldım yüzde 70 nakitteyim yüzde 30 hissede

Alim satım komisyonları düştükten sonra portfoyum dün kapanış itibari ile 260 TL oldu , . Benim açımdan oldukça başarılı operasyon oldu .

Onumuzdeki hafta 98 bine endeks dayar oradan satış gelmesinj 92 bine kadar geri çekilmesini beklerim daha fazla çekileceğini düşünmüyorum
    Yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 9/14 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •