Sayfa 6/14 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
Arama sonucu : 109 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Covid19 krizinde Nakitte olanların yeri

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    hocam siz zaten analizinizi yapmışsınız ve buradaki bir çok kişiye göre daha doğru bir portföyle yani krize nakitte girmişsiniz. burada malda olan insanlar size tavsiye verebilecek seviyede olduklarını düşünmüyorum, öyle olsa büyük düşüş öncesi sizin gibi full nakite geçebilecek öngörüyü yaparlardı.

borsaya gelirsek benim gördüğüm uzun vade hala sat gösteriyor. arada yükselişler yapıyor ama pek destekli gelmiyor bana.
    Evet haklisiniz çoğu insan hissede.
    Ben nakitte olanlar ne yapıyor, hangi endeks değerinden alım yapıyor yada bekliyor onu merak ediyorum. Hangi pozisyondalar...

Evet bu krizde 90.000 civarı endeks uzun vade için sat gibi gözüküyor. Fazla görmüyorum hisseye. Al sattayim. Uzun vadede var tabi az miktarla.
    Petkimi bugün tavandan sattım. Güvenemiyorum
    Endeks 80.000 lere gelirse umarım dibi görmüş olur ve belki 2-3 ay belki 1 yılda toparlar.

Nakitte olmak da kararsızlık yapıyor o yüzden destek bilgi bekliyorum, benden daha uzman arkadaslardan.

2.  Alıntı Originally Posted by nakitci Yazıyı Oku
    Evet haklisiniz çoğu insan hissede.
    Ben nakitte olanlar ne yapıyor, hangi endeks değerinden alım yapıyor yada bekliyor onu merak ediyorum. Hangi pozisyondalar...

Evet bu krizde 90.000 civarı endeks uzun vade için sat gibi gözüküyor. Fazla görmüyorum hisseye. Al sattayim. Uzun vadede var tabi az miktarla.
    Petkimi bugün tavandan sattım. Güvenemiyorum
    Endeks 80.000 lere gelirse umarım dibi görmüş olur ve belki 2-3 ay belki 1 yılda toparlar.

Nakitte olmak da kararsızlık yapıyor o yüzden destek bilgi bekliyorum, benden daha uzman arkadaslardan.
    Ben de nakit girdim sistemim sat verince 119bin iken çıktım. 113bin iken tekrar girip ufak sıyrıkla 110binden tekrar çıktım.. Daha ilk alışları bu hafta yaptım ama dediğinizi çok doğru; güven vermiyor. Uzun vade satta kisa vade kararsız. Velhasıl.

3.  Alıntı Originally Posted by xyz Yazıyı Oku
    Ben de nakit girdim sistemim sat verince 119bin iken çıktım. 113bin iken tekrar girip ufak sıyrıkla 110binden tekrar çıktım.. Daha ilk alışları bu hafta yaptım ama dediğinizi çok doğru; güven vermiyor. Uzun vade satta kisa vade kararsız. Velhasıl.
    İyi ayarlamışsiniz.

Tek bildiğim borsa yüksekken yani zirvelerdeyken girmem, belki nakitin %5i ile alırım.
    Bu dönemlerde fon döviz altın ile oyalanır, çok da kazanamam.
    Krizdeyken ise 2008-2009 , 2018 yazı ve şimdi nakitin çoğu ile girerim. Nakitin %80iyle.

4. Nakitte olanlar için, biraz daha sabırlı olmakta bir başka seçenek.
    En azından 15 Nisan'a kadar bekleyip krizin boyutunu iyice görmekte fayda var diye düşünüyorum.
    Şu önümüzdeki 2 hafta tüm Dünya ve Türkiye için çok kritik.

İyi haberler almayacağımız kesin. Sadece ne kadar kötü onu daha net görebileceğiz.

Alıntı Originally Posted by nakitci Yazıyı Oku
    1-2 tane de riskli hisse oluyor.
    Pgsus. Alip sattim. İyi kazandım.
    İttifak. Zarardayım
    Dogub alıp satım %7kar ile bugün. Şans.

Toplam 42.000 hissedeyim. Nakit çoğunlukta.
    Kâr 4.700 sattim cepte. Öncekilerle.
    Zarar 2.700 bekletiyorum. İllaki artacak.
    ben dünkü alımlarla beraber %50 mal var
    cuma akşamı %20 daha alırım
    haftaya da %30
    sonra %100 ile nisan sonu beklerim ya nasip

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Dünya borsalarını sakinleştirmek için kurşun kalmadı.
    24 saat para bassalar da bu iş olmayacak gibi.

O yüzden şimdilik nakitte devam etmeye karar verdim.

İMKB 92 yılında Irak savaşı sonrası 40 cent seviyelerinde sürünmüştü.
    Irak savaşı ne ki, şimdiki krizin yanında.

Borsa ile işte bu seviyelerde tanışmış, 20'li yaşlarımda arabamı, evimi almıştım. Şans işte.

İMKB 1,30 usd seviyeleri ile, yaşadığımız krize göre çok pahalı.

7.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Dünya borsalarını sakinleştirmek için kurşun kalmadı.
    24 saat para bassalar da bu iş olmayacak gibi.

O yüzden şimdilik nakitte devam etmeye karar verdim.

İMKB 92 yılında Irak savaşı sonrası 40 cent seviyelerinde sürünmüştü.
    Irak savaşı ne ki, şimdiki krizin yanında.

Borsa ile işte bu seviyelerde tanışmış, 20'li yaşlarımda arabamı, evimi almıştım. Şans işte.

İMKB 1,30 usd seviyeleri ile, yaşadığımız krize göre çok pahalı.
    usd değeri karşılaştırması yaparsak abd enflasyonunu da gözönüne almak lazım. 92'deki 0.40 usd şu an 0.75usd yapar.

peki 92'den bu yana dolara karşı belli bir değer kazanması gerekmez mi?

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    usd değeri karşılaştırması yaparsak abd enflasyonunu da gözönüne almak lazım. 92'deki 0.40 usd şu an 0.75usd yapar.

peki 92'den bu yana dolara karşı belli bir değer kazanması gerekmez mi?
    Haklısınız.
    O zamanki 0,40'ın karşılığı bugün 1 olabilir.
    Bilemiyorum ki.
    Zaten borsayı iyi bilmediğim için, anca ölü fiyatlardan aldığım zaman, para kazanabiliyorum.
    O ölü fiyatlar da çok nadiren geliyor.

Sayfa 6/14 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •