Sayfa 333/364 İlkİlk ... 233283323331332333334335343 ... SonSon
Arama sonucu : 2908 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. 7-10 yıl arası altın veya gumuste bekleyeceğimize Ereğli'de beklesek onlardan az kazandırmaz bence,zamanında(7-10yil) 1800 1900 USD onsunu alan yatırımcı daha yeni maliyetine gelecekti eğer dolar yukselmeseydi...
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben zamanımı Selma Özalp gibi dürüst adamları dinlemekle harcıyorum, gümüşe dipten aldık bu senin beğenmediğin adam sayesinde. Hayatımda hiç kazanmadığım parayı kazandım çok kısa sürede. Kazandığım rakamı söylesem oturup ağlarsın!

Bence zeka ve bilgi doğru şekilde sentezlenmediği sürece ancak eşekteki semer gibi yüktür!
    B

y.t.degildir.

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Ucuz mal neyse onu alın.
    Saygilar.

3. Bu ülkede ve şimdi Dünyada yarın ne olacağı şüpheliyken bu uzun vade yatırımcı geyiği milleti salak yerine koymaktan başka bir şey değil. Bundan 3-5 sene önce bir şey ifade edebiliyordu, 15-20 sene önce çok şey. Bence artık şehir efsanesi oldu bunlar. Borsaya giren bir çok kişi kısa vadeli giriyor. Çünkü herkesin tek amacı var para kazanmak. Giren yatırımcılar zaten elindeki az bir para ile parasını çoğaltan kişiler. Öyle bir parayı kenara atıp 5-10 yıl unutacak kişiler değil. Zaten elinde tutanlarda bir yerden çıkıyor. Tutanlarında çok büyük para bağlayanların olduğunu hiç düşünmüyorum. O yüzden özellikle Ereğli için yok 10 yıl önce aldaydın şimdi bilmem kaç kat arttı hikayesi ve uzun vadeli alınır hikayesi karın doyurmuyor. Ytd

4. Selmanin gümüş konusunda hakkını yememek lazım çok net gümüş alin dedi , o an dediğini yapan parayı ikiye katlandı.

5.  Alıntı Originally Posted by venedik Yazıyı Oku
    Bu ülkede ve şimdi Dünyada yarın ne olacağı şüpheliyken bu uzun vade yatırımcı geyiği milleti salak yerine koymaktan başka bir şey değil. Bundan 3-5 sene önce bir şey ifade edebiliyordu, 15-20 sene önce çok şey. Bence artık şehir efsanesi oldu bunlar. Borsaya giren bir çok kişi kısa vadeli giriyor. Çünkü herkesin tek amacı var para kazanmak. Giren yatırımcılar zaten elindeki az bir para ile parasını çoğaltan kişiler. Öyle bir parayı kenara atıp 5-10 yıl unutacak kişiler değil. Zaten elinde tutanlarda bir yerden çıkıyor. Tutanlarında çok büyük para bağlayanların olduğunu hiç düşünmüyorum. O yüzden özellikle Ereğli için yok 10 yıl önce aldaydın şimdi bilmem kaç kat arttı hikayesi ve uzun vadeli alınır hikayesi karın doyurmuyor. Ytd
    Yanlış anlamayın lütfen. Geçmişe göre verilen UV paylaşımlarına neden inanmadığınızı anlamadım. Yalan söylediklerini düşünüyorsunuz? Matematikle kendi hesabınızı da yapabilirsiniz.
    Herkesin risk algısı, tasarruf karakteri, ileride gördüğü farklı olabilir. Şu an özellikle bist30' da olanlar (ben dahil) aşırı gergin.

Şu an hisse düştükçe biriktirme aşamasındayım. Ereğliye güveniyorum. Ama tabii ki bu hareketim size saçma gelebilir, ereğli kötü şirket diyebilirsiniz, yada ülke böyle yönetilmeye devam ederse ekonomi çökecek diyebilirsiniz.

Dolar almıyorum. Şimdi ben dolar alanlara ülkenizi düşünün diyip kızarsam, safmısınız gram altın ile dolar aynı, bari altın alın desem aşırı saçma duruma düşerim. Dolar alan insan kendini öyle rahat hissediyordur. Kendi parasından çok dolara güveniyordur...vs

6. Benim demek istediğim geçmişe göre UV paylaşımlarına inanıyorum. Bunların bugün dönüp dönüp paylaşılmasının bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum. Bir kaç yıldır uzun vade diye düşünülen hisselerin hali ortada. Yani oyunun kuralı değişiyor. Yan hisselerin , dandik bir çok hissenin 3 ayda 1 e 3-4-5-6 hatta 10-20 kat arttığı nir ortamda neyi konuşacağız onu anlatmaya çalışıyorum. Sağlam ve uzun vade diye alınan hisseler yüzünden kazanmayı bırak çok ciddi zarar yazan o kadar çok insan var ki. Yani sağlam hisse güveniyorum topluyorum düşüncesi çok eskidendi kanımca. Hiç bir değerin gerçeği yansıtmadığı ortamda uzuncu olmak ne kadar doğru? bakın o uzun vade kazancının dolar karşılığına isterseniz. Durum ne? Ytd.

7. O dediğin olay NASDAK entegrasyonu olan yazılımdan önceydi.

Şimdi yabancı büyük sermaye algo robotlarla ister aşağı ister yukarı her yöne kazanıyor.

Yürümesi gereken hiçbir BIST30 hissesi yürüyemiyor. Uzun vadeli halka açıklık oranı yüksek hisse alan aptal durumuna düşüyor. Türkiye borsasında büyük şirketlerden hisse alan aptal bence, ben de girerek büyük aptallık yaptım. Bu olay çözülene kadar bir daha Türk borsasına girersem yeminle en adi insanım.

Karşısında Long squueze veya Short squueze yapacak yerli sermaye yok.

Bu şuna benziyor; Tutmayın küçük enişteyi salıverin gitsin!

https://youtu.be/HLX6e6Q9KHQ

Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Yanlış anlamayın lütfen. Geçmişe göre verilen UV paylaşımlarına neden inanmadığınızı anlamadım. Yalan söylediklerini düşünüyorsunuz? Matematikle kendi hesabınızı da yapabilirsiniz.
    Herkesin risk algısı, tasarruf karakteri, ileride gördüğü farklı olabilir. Şu an özellikle bist30' da olanlar (ben dahil) aşırı gergin.

Şu an hisse düştükçe biriktirme aşamasındayım. Ereğliye güveniyorum. Ama tabii ki bu hareketim size saçma gelebilir, ereğli kötü şirket diyebilirsiniz, yada ülke böyle yönetilmeye devam ederse ekonomi çökecek diyebilirsiniz.

Dolar almıyorum. Şimdi ben dolar alanlara ülkenizi düşünün diyip kızarsam, safmısınız gram altın ile dolar aynı, bari altın alın desem aşırı saçma duruma düşerim. Dolar alan insan kendini öyle rahat hissediyordur. Kendi parasından çok dolara güveniyordur...vs

8. Sn sgrafik arceligin son dibini incele ben 20 den aldım 13 gitti,şimdi 23 yabancı ne satıyordu ,eregl ve tuprastaki satış gibi,
    Burada bizlerinde hatası çok fazla oluyor,tabi kimse istisnalar hariç dipten alıp tepeden satamazda 15 den alabilirdim arceligi ....
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    O dediğin olay NASDAK entegrasyonu olan yazılımdan önceydi.

Şimdi yabancı büyük sermaye algo robotlarla ister aşağı ister yukarı her yöne kazanıyor.

Yürümesi gereken hiçbir BIST30 hissesi yürüyemiyor. Uzun vadeli halka açıklık oranı yüksek hisse alan aptal durumuna düşüyor. Türkiye borsasında büyük şirketlerden hisse alan aptal bence, ben de girerek büyük aptallık yaptım. Bu olay çözülene kadar bir daha Türk borsasına girersem yeminle en adi insanım.

Karşısında Long squueze veya Short squueze yapacak yerli sermaye yok.

Bu şuna benziyor; Tutmayın küçük enişteyi salıverin gitsin!

https://youtu.be/HLX6e6Q9KHQ
    y.t.degildir.

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 333/364 İlkİlk ... 233283323331332333334335343 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •