Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 11 madde; 1 - 8 arası.

Konu: İnternet Ağımdaki Yabancı

İnternet Ağımdaki Yabancı

Cep telefonumu anlamadığım bir şekilde ekranıma bilmediğim yabancı bir resim yükleniyordu (Kendi kendine). Biraz önce cep telefonuma kurduğum eset uygulaması ile ev ağını tarattım. Şu şekilde bir bilgi verdi program;

Tehlike altında mıyım? Eğer tehlike altında isem ne yapmam gerekiyor? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Bu anlattığınıza göre çok şey olabilir ama benim tavsiyem telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurmanız(virüs ihtimali için ) ve ev internetinizin Wi-Fi şifresini değiştirmeniz .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Teşekkür ederim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,578
    ya zararlı uygulamadır ya başkasıdır. modem arayüzünden bir bakın kimler bağlanmış

sonra ayarları sıfırlayıp tüm güvenlik düzeyleri açık şekilde yeniden kurun interneti

sorun devam ederse telefonu formatlarsınız
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    MAC adresi bir donanım tarafından kullanılır. Yani ağınıza bağlanan şey bir bot değildir, bir cihazdır.

Bu sebeple.

Evinizde smart tv var ise, ağınıza bağlanan cihaz bu olabilir. Çünkü bir çok kişi, ev ağlarına sadece cep telefonu ve bilgisayarların bağlandığını sanıyor.

Smart tv ( Wi-Fi özelliği olan ) var mı evinizde. ?

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Cep telefonumu anlamadığım bir şekilde ekranıma bilmediğim yabancı bir resim yükleniyordu (Kendi kendine). Biraz önce cep telefonuma kurduğum eset uygulaması ile ev ağını tarattım. Şu şekilde bir bilgi verdi program;

Tehlike altında mıyım? Eğer tehlike altında isem ne yapmam gerekiyor? Lütfen yardımcı olur musunuz?
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Bu anlattığınıza göre çok şey olabilir ama benim tavsiyem telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurmanız(virüs ihtimali için ) ve ev internetinizin Wi-Fi şifresini değiştirmeniz .
     Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim...
     Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    ya zararlı uygulamadır ya başkasıdır. modem arayüzünden bir bakın kimler bağlanmış

sonra ayarları sıfırlayıp tüm güvenlik düzeyleri açık şekilde yeniden kurun interneti

sorun devam ederse telefonu formatlarsınız
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    MAC adresi bir donanım tarafından kullanılır. Yani ağınıza bağlanan şey bir bot değildir, bir cihazdır.

Bu sebeple.

Evinizde smart tv var ise, ağınıza bağlanan cihaz bu olabilir. Çünkü bir çok kişi, ev ağlarına sadece cep telefonu ve bilgisayarların bağlandığını sanıyor.

Smart tv ( Wi-Fi özelliği olan ) var mı evinizde. ?
    İlginiz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Cep telefonumu kaplayan resim sorununu çözemedim.

Bu arada IP kontrol edince yabancı cismin kendi laptopum olduğunu gördüm

Buna rağmen bazı güvenlik önlemleri aldım;

- Cep telefonumu fabrika ayarlarına getirdim. Telefonu kaplayan resim olayı çözüldü.

- Modemin şifresini değiştirdim.

- Wi-Fi şifresini değiştirdim.

- Cep telefonları, Smart TV ve Laptop MAC adreslerini modeme tanıtıp filtreledim.

Sanırım bundan sonra problem olmayacak, olursa da yine yardımlarınıza müracaat edeceğim.

Saygılarımla...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Geçmiş olsun.

Ara sıra ağınızı ve cihazlarınızı kontrol etmekte fayda var.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun.

Ara sıra ağınızı ve cihazlarınızı kontrol etmekte fayda var.
    Kontrol için cep telefonu uygulaması tavsiyeniz olur muydu?

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •