Sayfa 31/224 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon
Arama sonucu : 1789 madde; 241 - 248 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. aynen 11.49 da ama hacim baya baya düşük diğer günlere göre. kendisi top çeviriyor herhalde

2.  Alıntı Originally Posted by recco Yazıyı Oku

Bugün satıcılar çok dağınık tahtacının muhteşem kadrosu Ünlü , Vakıf , Deniz , A1 , iŞ hiç net alıcı satıcı listesinde yok.

3. Türk yatırımcısının nasıl ezbere yatırım yaptığı , yada sağdan soldan duydukları o hisse uçacak bu hisse kaçacak söylemlerine aldanıp yatırım yaptıktan sonra hüsrana uğramalarının güzel bir örneği aslında bu derin hissenin geçenki yazısı.

Adam her yere HUBVC'yı sokuşturmuş. Gerçi o yazdıktan sonra kağıtta hiç hareket olmadı. Demek insanlar öyle saldırmadıar hisseye o dedi diye.

Ama en basitinden bir örnek vereceğim bu arkadaşın neden ezbere yazı yazdığını kanıtlamak için.

Ödeme sistemleri konusunda 2 şirket söyledi. Birisi Paynet nedeniyle Arena ki bu çok doğru. İkincisi Paynes iştiraki nedeniyle HUBVC.

Şimdi dönüp Paynes denen şirkete bakıyorsunuz , BDDK lisanslı ödeme veya dijital para şirketleri arasında değil. Yani bu işi lisanslı yapmadığı için öyle ahım şahım bir iş yapamaz.

2. sebep Paynes denen şirketin sermayesine bakıyorsunuz 58.638 TL. Yazı ile de yazayım da yanlış yazdığımı düşünmeyin ( Elli sekiz bin altı yüz otuz sekiz Türk lirası ). Yani 2010 model yerli bir araba zor alırsınız bu paraya.

Peki HUBVC'nin bu şirkete iştiraki ne kadar. Sıkı durun bu daha komik. HUBVC bu paynes denen şirkete 2256 TL ile iştirak etmiş. Oranı %3.85.

Yani bu derin hisse denen arkadaş yılda 3 milyar TL'ye yakın bir ödemeye aracılık eden , bu seneki ciro beklentisi 150 net kar beklentisi en az 15 milyon TL olan paynet ile , 58 bin lira sermayeli bir şirketin %4'üne bile sahip olmayan , BDDK lisansı olmayan bir şirketi aynı kefeye koyarak bunları alabilirsiniz diyor.

58 bin lira sermayeli bir şirket çok büyüyecek , siz de ondan %4 ortağı olarak çok para kazanacaksınız. Bu nasıl bir değerleme , bu nasıl bir karşılaştırma.

İşte arkadaşlar üstad müstad okuyun ama sakın araştırma yapmadan körü körüne bu üstad dedi diye yatırım yapmayın.

HUBVC denen şirketin sermaye yapısına gelince. %15 MV holding yani Murat Vargı , kalan ise halka açık borsda. Yani anlayavcağınız bu HUBVC denen şirketin borsa fiyatını şişirip şişirip KY'nin eline tutuşturmuşlar şimdi şirkette patron yok. Patron KY. Hayırlı olsun.

4. Hocam ben de attım, bir şey daha ekledim: Just one lot is enough but more is better, much more is the best.
     Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    1 aydır yok korona idi , evde kal idi , borsanın düşüşü vesaire herkes çok bunaldı biraz şamata yapalım bence.

Perea Capital %15 sınırına 1 lot kala durdu almıyor. Halbuki bu bir lotu alsa KAP'a yazı yollamak zorunda.

Ömer Musa amcaya " Come to Arena " kampanyası başlatalım. Pereanın mail adresi [email protected].

Herkes buraya sadece Come to Arena yazsın biraz şenlik olsun ))))))))))

Ben şimdi atıyorum maili. Sensiz olmuyor Ömer Musa Come to Arena diyelim )))))))))))

Birşey yapmasa bile adamın bile hoşuna gider.
    Redmi Note 6 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Gariban07 Yazıyı Oku
    Hocam ben de attım, bir şey daha ekledim: Just one lot is enough but more is better, much more is the best.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

eline sağlık hocam iyi demişsin. Süpürsün süpürsün ne var ne yok alsın

Hatta adamı gaza getirmek için " We see you as Boss of Arena instead of Redingthon " falan da yazalım gaza gelsin toplasın hepsini )))))))

Ağanın eli tutulmaz anlamında

6. Vay arkadaş bizden en az %30-40 küçük olan armadanın piyasa değeri 450 milyon oldu bizimki daha 365 milyonlarda.

Nasıl bir fiyatlama mekazniması var bu borsanın anlamış değilim. Şu an Armada neredeyse İndeksden daha değerli hale gelecek olacak iş değil İndeksin yarısı etmez normalde.

7.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Vay arkadaş bizden en az %30-40 küçük olan armadanın piyasa değeri 450 milyon oldu bizimki daha 365 milyonlarda.

Nasıl bir fiyatlama mekazniması var bu borsanın anlamış değilim. Şu an Armada neredeyse İndeksden daha değerli hale gelecek olacak iş değil İndeksin yarısı etmez normalde.

Armada yı bir türlü geçemedik. 2010 da Arena yı 2,68 TL den aldığımda Armda 1,48 TL idi. İki hisseyi karşılaştır. Armda nın 20 lira olduğu yerde Arena 28 lira yapar. İşte 11 yıldır hisseyi satmamın nedeni budur beyler.
    😠😬

Sayfa 31/224 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •