Sayfa 661/672 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671 ... SonSon
Arama sonucu : 5369 madde; 5,281 - 5,288 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Benim mesajım da silinmiş neyse tekrar yazayım.

11 lirayken almayıp 30 liradan bu hisseyi aldıysam forumda aklı selim olarak görüşlerini paylaşan yorumlayan her zaman gerek özelden gerekse buradan cevap verip yorumlaran arkadaşlar sayesindedir.

2.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Benzeri bir yorum yazdım silindi, neden anlamadım, bende hisseyle ilgili olumsuz görüşlerimi yazdığım zamanlar oldu son günlerde, hatta kors da benzer şekilde biraz daha olumsuz bakıyor, ama emirhan la kanlı bıçaklı olmadık. Her yatırımın bir riski var, bir beklentisi var. Emirhan bile zaman zaman desteklere çekilme olabileceğini kabul ediyor. Öyle ucacak kaçacak demiyor. Bu hisseye inanmış bu inancını da yapabileceği en kapsamlı şekilde yazarak ifade ediyor. bunda kızacak rahatsız olacak hiç birşey yok. o noktada bazılarının egosu devreye giriyor bana kalırsa

Hocam bir çok defalar özellikle , 25 liradan sonra , buradan alanlar kısa vadede çok kazanç beklemesin , bundan sonra öyle senelik 3-5 kata çıkmalar olmaz , 3 ayda bir %25 yükselir , buna razı olan alsın diye yazdım. Buna herkes şahit.

Hatta sene başında sene sonu hedefim 20 lira diye de yadım. Buraları ben de tahmin etmedim ama tahminimizden hızlı yükseldi gelen güzel bilanço ve beklentilerle beraber.

Eylül başın 41 liradan 35 liraya dönünce de dedim buralarda geziniriz bilançoya kadar dedim nitekim bilançoya kadar 40 lira hiç aşılmadı.

Bilanço günü 43.70 görüldü ama o gün aşı haberi gelince ve Perea satınca düştük. Ertesi gün net kar bekelenenden 5-6 milyon düşük geldi diye beklentiyi karşılamadığını düşünenler ve Pereanın satışından rahatsız olanlar satınca daha da düştük.

Daha ertesinde ise teknk bozuldu diye satan satana olunca 35 liraya kadar çekildik. Aşı haberi olmasa ve Perea satmasa bugün 42-43 bandında olurduk.

Bundan sonrası içinde uçacak kaçacak demedim demem de. Değerimize yakınız şu an. Ne çok ucuzuz ne de pahalı. Ama borsa ileriyi ve beklentiyi satın alır. Bu şirketin de beklentisi her geçen gün daha da fazlalaştığı için bundan sonra her bilanço döneminde 3 ayda bir %20-30 arası yükseleceği Allah'ın izni ile. Yani kimseye seneye 200 lira oluruz demedim. Ama 2022 sonunda Allah'ın izni ile 120-150 arası oluruz dedim. Çünkü gidişat burayı gösteriyor.

Hisse 2019 Ekim ayından beri çok iyi performans gösterdi . Şirket ise son 7 çeyrektir çok güzel sonuçlar açıkladı. Bunun böyle olacağını 2 sene önceden söyledik. Piyasa 3-4 dönem arka arkaya iyi sonuç görmek ister dedik. Nitekim 2019 3. çeyreğinde 9 aylık 14 milyon net kar açıklamamıza rağmen hisse hareketlenmedi çok fazla. Biraz daha emin olmak istiyor piyasa bunun böyle devam edeceğinden dedik.

Nitekim asıl hareket Ocak 2020 tarihinde Pereanın tekrar 1.6 milyon almasıyla başladı. Ve şubat 2020 tarihinde 13.5 lira görüldü. Sonrası malum pandemi düşüşü ile beraber 7 liralara düşüş ardından gelen müthiş yükseliş.

Yani ben bile kaç kere çok büyük beklentiye girmeyin uçmaz kaçmaz ama tatmin edici bir getiri olur merak etmeyin , senelik %70-100 arası getiriye razı iseniz alın veya tutun değilseniz durmayın bu kağıtta dedim. Yani uçacak kaçacak diyen yok zaten.

Ben razıyım senede %70-100 arası bir getiriye , razı olmayan daha fazlasını arayan hakikaten durmasın başka yerde arasın şansını eğer başka hissde bundan fazlasını kazanacağını düşünüyorsa.

Ama dert başka birilerinde. Yoksa bir insan hiç yazmadığı bir foruma direk olumsuz 1-2 yazı yazıp kaçıp gitmez.

3. Bu sayfada Emirhanla ilgili olumsuz yazı yazmak insafsızlık vefasızlık oiur.

4. Emirhan hocam iyi akşamlar;
    geçen zirveden dönüşte hissenin tekniği ile ilgili bir kaç kelam etmiştik. O gün hisseyi satmıştım şimdi forumda dolanırken gördüm yazılarınızı. Hisse yatay konsolidasyonu tamamlıyor gibi. Destek seviyesine yaklaştı. Kısa bir süre sonra bir tarafa hızlı hareket etmesi beklenir. Ekran Görüntüsü (62).jpg

5. Maalesef bu salgın daha en az 5-6 ay etkili olmaya devam edecek. Aşının bulunması ise bu sürecin sonunda yararlı olacak salgının bitirilmesinde.

Önümüzdeki 6 ay zor geçecek belli ki. DSÖ de bunu söylüyor.

https://www.haberturk.com/dso-den-ko...yarisi-2878343

6.  Alıntı Originally Posted by raportör19 Yazıyı Oku
    Emirhan hocam iyi akşamlar;
    geçen zirveden dönüşte hissenin tekniği ile ilgili bir kaç kelam etmiştik. O gün hisseyi satmıştım şimdi forumda dolanırken gördüm yazılarınızı. Hisse yatay konsolidasyonu tamamlıyor gibi. Destek seviyesine yaklaştı. Kısa bir süre sonra bir tarafa hızlı hareket etmesi beklenir. Ekran Görüntüsü (62).jpg

Aynen hocam teşekkürler katkınız için.

Lütfen hisseniz olmasa bile arada burada bize teknik olarak katkı verin lütfen çünkü buradaki çoğu kişi temelci ben de dahil olmak üzere. Teknikden fazla anlamıyoruz. Bu konuda sizden katkı bekliyoruz İnşşalalh. Yazarsanız minnetttar oluruz.

Evet bir önceki yazımda , 20 ve 52 gümlük ortalamaların 37.20'de kesiştiğini ve fşama formasyonunun bu hafta içi bir yere doğru kırılması gerektiğini yazmıştım senin de bunu teyid etmene çok sevindim açıkcası çünkü sen daha bilimsel bakıyorsun olaya.

Katkı için tekrar teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Aynen hocam teşekkürler katkınız için.

Lütfen hisseniz olmasa bile arada burada bize teknik olarak katkı verin lütfen çünkü buradaki çoğu kişi temelci ben de dahil olmak üzere. Teknikden fazla anlamıyoruz. Bu konuda sizden katkı bekliyoruz İnşşalalh. Yazarsanız minnetttar oluruz.

Evet bir önceki yazımda , 20 ve 52 gümlük ortalamaların 37.20'de kesiştiğini ve fşama formasyonunun bu hafta içi bir yere doğru kırılması gerektiğini yazmıştım senin de bunu teyid etmene çok sevindim açıkcası çünkü sen daha bilimsel bakıyorsun olaya.

Katkı için tekrar teşekkürler.
    Estağfirullah hocam vakit buldukça birşeyler görürsem yazmaya gayret ederim.
    Hocam Bide bu arada dolar ile olan fiyat paralelliğini fark ettiniz mi? her ikisi de detsek te https://www.tradingview.com/x/TXI297C4/

8.  Alıntı Originally Posted by raportör19 Yazıyı Oku
    Estağfirullah hocam vakit buldukça birşeyler görürsem yazmaya gayret ederim.
    Hocam Bide bu arada dolar ile olan fiyat paralelliğini fark ettiniz mi? her ikisi de detsek te https://www.tradingview.com/x/TXI297C4/
    hatta şurada ki kanal daha net bir görüntü veriyor https://www.tradingview.com/x/GTAGubz3/

Sayfa 661/672 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •