Sayfa 422/1002 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: Viop - XVI

1.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    az öncede detaylı yazdığım gibi bu benim yazdığım bir formül-grafik olduğu için sadece makinam açıkken data kaydedip grafiğe döndürebiliyor, bende sadece akşamları foruma gönderi atabiliyorum.

akşamları atmaya çalışırım.

grafikte son 6 gecenin datası var.

Tamam dir abi teşekkür ederim

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Harika bir calısma. Muthiş.
    teşekkür ettim alenichev..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Abi diyor ki temerrüte düşmeden acele etmek gerekir. Yani TL ve Yabanci para ile ilgili kararlar konusunda acele etmek gerek. IMF yada dünya bankasına SS gideceksin diyor. Biz gideceğiz IMF ye yada dünya bankasına Fed de tahvilimiz çok az olduğu için o şekil finansman yok. Birde bunun zararı vs şuanin konusu değil diyor. Şuan önce bir tötü kurtaralim sonra ki aşmamalar daha belirli değil. 2021 sonuna kadar enflasyon ve faiz konusunda sorun beklemiyorum dedi. Döviz bulan ülkeler de ralli olur diyor bir miktar rahatlama olur diyor.
    Daha önce ekonomistler tasarruf uygulanmalı diyorlardı, son bir ayda ekonominin canlanması için paket açın denmeye başlandı. TUSIAD diğer ülkeler %20 lik paket açıkladı bizim de %10 luk kabaca 74 milyar dolarlık paket açıklamamız lazım demiş.

Bir kaç ekonomist de nasıl para dağıtılacağına yönelik önerilerde bulunmuş.

İşletmeler faal olur ise anlamlı, faaliyet durduğu anda değer kaybediyor. Şu an sorun eski zenginler ve yeni palazlanan zenginler ayrımı var ülkede, bir şekilde ara yol bulunması lazım.

https://t24.com.tr/haber/tusiad-erdo...-istedi,870611
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. 15.30 gelen ABD verisi ile beraber 2,5 trilyon dolar hikayesi ile DOW ,
    IMF hikayesi ile bana göre daha önce birileri haberini almış banka alıyorlardı.
    Ha anlaşma olurmu derseniz KATAR petrol den dolayı dolares göndermiyor , gönderiyorsada kısıtlıdır .
    Bu yüzden bunu hükümet birşekilde filimine uydurup alıcakdır.
    Başka türlü çark dönmez.

New York borsası yükselişle kapandı -AA

WASHINGTON (AA) - New York borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) 2,3 trilyon dolarlık kredi desteği için attığı ilave adımlarla günü yükselişle tamamladı.

Kapanışta, Dow Jones endeksi 280 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 1,2 artışla 23.715,05 puana yükseldi.

S&P 500 endeksi yüzde 1,3 artarak 2.785,03 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 0,8 yükselişle 8.153,57 puana çıktı.

Fed, Kovid-19 salgınının etkilerine karşı ekonomiyi desteklemek için 2,3 trilyon dolara kadar kredi sağlayacak ilave eylem kararı aldığını duyurdu.

Öte yandan, Fed Başkanı Jerome Powell, ekonomik toparlanmanın sağlanması için "etkili, proaktif ve agresif" bir şekilde hareket etmeye devam edeceklerini ifade etti.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Alıntı Originally Posted by katırcı_bedri Yazıyı Oku

Bu işe duygularımızı katmasak ve gerekli yerlerde az öz pozisyon alsak para kazanılır aslında..pala nakış gibi işliyor..hiç indikatöre bile gerek yok..
    o çizgilerin herhangi birinin etrafında 50 kere dolansa. 2 aylik kazanç gidebilir.

aslında bence herifin robotu vs yok.

belli hisseler seçiyorlar. para yönettiği için yönü. alıyorsun hisse 5 sene bekletebiliyor.

10 15 tane hisseyi ise % 700 yaptıyorlar .. sürümden kazanıyorlar.

tabiki grafik çalışması mükemmel olmuş. ona diyecek yok .
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7. abka kim bilmiyorum arkadaşlar ama ben değilim kimsenin yatırımına falan karışmam çok da anlamam açıkçası Mum formasyonlarını bilirim biraz biraz temel analiz yaparım teknik falan anlamam
    ama pazar günü sadece endeks düşmez yükselecek dedim ralli bekliyorum dedim beni yandaş yaptılar bıyık muhabbeti yaptılar olmadı öğretmenliğime laf ettiler yok müdür sen anlaman laflarını duydum adamlar 70 bine odaklanmıştı gece çocuklar uyuyor diye ışığı kapattım Türkçe bilmiyor dediler
    velhasıl Lütfen her şeyi bilirim demeyin öğreniyoruz haftaya imf i de göreceğiz

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku

en çok işlem günün yarısından itibaren oluyor. aktif alan satan sayısında dikkaç çeken durum.

üstad birde senin komisyon oranın nedir ?
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 422/1002 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •