Sayfa 215/1002 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315715 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: Viop - XVI

1. ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında "Çin yanlısı davranmakla" suçladığı Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) verdikleri fonları askıya alacaklarını duyurdu.

2. Nüfusu 10 milyondan büyük olup günlük yeni vaka artış yüzdesi %10 dan büyük ülkeler listesi

Brezilya, Hindistan yeni giriş yapıyorlar gibi.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Nufusu yüksek ülkelerde yeni vaka artış yüzdesi

Filipinler, Vietnam, Tayland düşük hızda, İtalya ise düşürmüş gibi ABD %7 hızda artış var, dünya vaka sayısı %5,57 hızda artıyor. Türkiye %11,41 hızda artıyor, ortalamadan yüksek.

4. Toplam vaka sayısını nüfusa bölünce Milyon nüfus başına toplam vaka sayısı.

Son düzenleme : ariston; 08-04-2020 saat: 05:20.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Millet sabah namazına kalktı herhalde.
    Biz kılmıyok üstadlar.
    Bize de dua ediniz.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6. Yukarıdaki nüfusa göre toplam vaka sayısı idi.
    Tekrar hesaplama yaptım, nüfusa göre yeni vaka sayısına göre sıralama yaptım.

Fransa, İspanya, Belçika, ABD, İsviçre bir şekilde problemli ülkeler, biz ise kötüleşme aşamasında devam ediyoruz.

7. Dünyada yeni vaka sayısı 2 gün düştükten sonra 7 Nisanda tekrar yükselmiş.

Bugünkü sayı bence kritik, tekrar yükseliş mi olacak yoksa düşüş başlayacak mı çarşamba gecesi belli olur.

Piyasalar ölecek kişi sayısından çok yeni vaka sayısına bakıyor bence. Ölümler 2 hafta gecikmeli geliyormuş.

İnşaallah bu bela kısa sürede sonlanır ve gerekli dersler alınır.

8. Fdow 400 daha düşeceğine 250 yükselmiş ya laaa..
    Kısalara bamya herhalde...

Sayfa 215/1002 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •